Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 09:38
Reklama
Reklama

W klubie pomogą się usamodzielnić

W klubie pomogą się usamodzielnić

To będzie przysłowiowa wędka, która osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym ma pomóc w usamodzielnieniu się. Taki cel przyświeca utworzeniu w mieście Klubu Integracji Społecznej.

Choć do powstania Klubu Integracji Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim jeszcze daleka droga, radni na ostatniej sesji Rady Miasta (5 października) podjęli uchwałę, która stanowi kolejny krok, żeby taki punkt na mapie miasta mógł zaistnieć. Według założenia pracę klubu miałby koordynować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt znajduje się na razie na etapie wniosku, który międzyrzecki MOPS wystosował do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Wsparcie w placówce otrzymają osoby, które znajdują się pod stałą opieką opieki społecznej. – Klub ma na celu podnoszenie kompetencji zawodowych i społecznych osób z grup wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym. A więc te osoby będą musiały się edukować, szkolić, a jednocześnie poszukiwać sobie możliwości do usamodzielnienia się, uniezależnienia od systemu pomocy społecznej. Dlatego też składamy w tym celu wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który jest instytucją sterującą w zakresie rozpatrywania wniosków o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej – tłumaczyła podczas sesji Rady Miasta Mariola Płonka, dyrektor MOPS w Międzyrzecu Podlaskim.

Projekt połączony jest z realizowanymi przez władze miasta planami przeniesienia siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej do jednego z obiektów znajdujących się w infrastrukturze międzyrzeckiej żwirowni.

Największe wątpliwości wśród niektórych radnych, zanim podjęto uchwałę w sprawie utworzenia Klubu Integracji Społecznej i przekazania jego prowadzenia Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, budził fakt, czy przy tylu zadaniach dyrekcja placówki nie będzie musiała zwiększyć kadry zatrudnionej w Ośrodku.

– Samo uruchomienie Klubu Integracji Społecznej wymaga zatrudnienia specjalistów, chociażby psychologa czy doradcy zawodowego. Z uwagi na to, że miasto nie ma środków, żeby zatrudnić takie osoby, pisane są wnioski o fundusze i dotacje ze środków Unii Europejskiej.  – wytłumaczyła dyrektor.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 41

Monika Pawluk

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama