- 12 lutego minął termin zgłaszania komitetów wyborczych do Państwowej Komisji Wyborczej. Tym samym ujawniają się nazwiska pierwszych kandydatów w walce o fotel prezydenta Białej Podlaskiej. Jako bezpartyjny kandydat wystartuje Adam Chodziński, były wiceprezydent, dyrektor bialskiego szpitala, obecnie radny miejski. Chęć startu ogłosił też Bogusław Broniewicz, przewodniczący rady miasta i prezes stowarzyszenia Biała Samorządowa. Prawo i Sprawiedliwość postawi na Dariusza Litwiniuka, szefa klubu PiS w radzie miasta. Własnej listy nie będzie miała natomiast Platforma Obywatelska, bo wywodzący się z niej Michał Litwiniuk zarejestrował własny komitet wyborczy.
- Kilkaset ciągników wyjechało na drogi regionu, aby po raz kolejny zamanifestować swoje niezadowolenie wobec unijnej polityki rolnej. Tym razem rolnicy wyjechali na drogi w Międzyrzecu Podlaskim. Łomazach, Wisznicach i Borkach, gdzie spotkał się z nimi wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak.
- W wydziale cywilnym Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej rozpoczęła się sprawa z powództwa najemcy lokalu w zasobach ZGL. Zaskarża wysokość naliczanego mu czynszu i stoi na stanowisku, że ZGL niewłaściwie realizował zapisy uchwały rady miasta.
- To była już kolejna awantura domowa. Policjantów zawiadomiła córka, która poinformowała, że jej ojciec jest nietrzeźwy i agresywny. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną wobec dwóch córek oraz fizyczną wobec żony. 50-latek został zatrzymany.
- Kim był wybawca najpiękniejszego skrawka ziem polskich i wielkim budowniczym Zakopanego?
- Powiat radzyński będzie członkiem LGD Miś, stowarzyszenia konkurencyjnego dla LGD Zapiecek, który 15 lat działa na rzecz lokalnych społeczności na tym terenie. Żeby członkostwo w Misiu stało się faktem, zrezygnować z działalności w jego władzach musiało czterech radnych z klubu PiS. Zrobili to, by rada przegłosowała przystąpienie do Misia.
- Radny Krzysztof Grzeszyk od miesięcy nie szczędzi krytyki, oceniając zarządzanie gminą przez wójt Annę Mróz. Czara goryczy się jednak przelała, bo ostatnio usłyszał, co o jego zabiegach myśli sama wójt.
- Już wiadomo, kiedy linia kolejowa nr 30, biegnąca przez powiat radzyński będzie zelektryfikowana. Stanie się to za pięć lat. Niedługo ruszą prace planistyczne. PKP szacuje, ze inwestycja na linii nr 30 powinna zostać zrealizowana w 2029 roku.
- Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 60-latek kierujący oplem. Mężczyzna uszkodził kilka znaków drogowych, został zatrzymany przez radzyńskich policjantów. Ponadto posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
- Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na promocję tomiku Małgorzaty Bednarczyk. Podczas spotkania zainteresowani będą mogli nabyć publikację i uzyskać dedykację autorki – zapowiada dyrektor ROK.
- Zapowiadają, że będą protestowali aż miesiąc. Na drogi wyjechali rolnicy z powiatu łosickiego. 9 lutego kilkadziesiąt pojazdów zakorkowało trasę DK19 we wsi Kózki. Rolnicy blokowali drogę w kierunku mostu na Bugu z Łosic do Sławatycz. Policja oraz organizatorzy proszą o wyrozumiałość i uważne planowanie tras, tak by nie natrafić na konwój rolników.
- Na krajowej 19 w miejscowości Kopce w gminie Huszlew doszło do wypadku drogowego. Ruch przez kilka godzin odbywał się wahadłowo. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Gmina Platerów otrzymała 1 mln 182 tys.180 zł od władz Mazowsza. W ramach dofinansowania zbuduje m.in. kort tenisowy, zmodernizuje świetlice wiejskie i ograniczy bezdomność czworonogów.
- Każda kropla krwi to szansa na zdrowie i życie Natalki. Na pomoc 7-latce chorej na białaczkę wyjechał mobilny punkt poboru. Ambulans zawita w Łosicach ponownie już 5 marca.
- Gmina Sarnaki otrzymała pieniądze w wysokości 225 tys. 920 zł, które przeznaczy na budowę skateparku. Obiekt ma zostać wyposażony w minirampę, bank rampę, poręcz, grinbox, funbox oraz quarterpipe. Skatepark ma stanąć w samych Sarnakach.
Te i wiele innych ciekawych artykułów znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.
Napisz komentarz
Komentarze