Nabór wniosków w ramach rewitalizacji do Regionalnego Programu Operacyjnego odbył się w ubiegłym roku. Wpłynęło około 30 projektów z całego województwa, ale część odpadła podczas weryfikacji formalnej. Ocenę pozytywnie przeszły 22 wnioski, a wśród nich również ten złożony przez władze samorządowe Parczewa.
- Głównym założeniem projektu jest poprawa dostępności i jakości świadczonych usług społecznych, w tym usług o charakterze integracyjnym, kulturowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym. Ponadto poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców z obszaru, który zostanie objęty rewitalizacją – tłumaczy burmistrz Parczewa Paweł Kędracki.
A co konkretnie zostanie zrobione? W ramach projektu przewidziano realizację aż 9 zadań. Pierwsze cztery dotyczą tzw. rewaloryzacji placu Wolności, parku miejskiego oraz Pomnika Niepodległości wraz z terenem do niego przyległym, a także zagospodarowanie parku przy ulicach Ogrodowej i Kościelnej. - Są to działania dotyczące kształtowania przestrzeni publicznej, zapewniające poprawę estetyki i funkcjonalności oraz nadania im częściowo nowych funkcji – dodaje burmistrz.
Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38
Napisz komentarz
Komentarze