Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 07:59
Reklama dotacje rpo
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Mistrzostwa świata w Białej Podlaskiej

Przed nami wielka międzynarodowa impreza w Białej Podlaskiej, VI Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów, których gospodarzem jest bialski AWF. Od 20 do 23 września walczyć będzie na pomoście ponad stu zawodników, w tym reprezentanci Polski.
Mistrzostwa świata w Białej Podlaskiej

Autor: Akademicki Związek Sportowy

Uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowane jest 19 września o godzinie 18 (aula ROBiR). W imprezie udział wezmą reprezentanci wszystkich kontynentów, walczyć ma 150 zawodników z 28 krajów. Wśród reprezentantów Polski są między innymi Weronika Zielińska z AZS AWF Biała Podlaska i Zuzanna Majewska (PSW Biała Podlaska/Wisła Puławy). Zawody odbędą się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego - Filii w Białej Podlaskiej.

Rywalizacja na pomoście w hali sportowej przy ulicy Akademickiej 2 rozpocznie się w czwartek 20 września, wstęp dla kibiców jest wolny. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodniczki i zawodnicy z najlżejszych kategorii. Każdego dnia uczestnicy mistrzostw walczyć będą od godziny 10 do godziny 20, a w niedzielę, ostatnim dniu imprezy, rywalizacja rozpocznie się  o godz. 8.30. Ceremonia zamknięcia imprezy planowana jest na godzinę 18.30.

- Organizacyjnie wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. Zapraszamy kibiców, bo to będą cztery dni prawdziwego święta sportu akademickiego - mówi Paulina Szyszka, kierownik polskiej ekipy i jeden z organizatorów.

Biało-czerwoni liczą, że na pomoście w Białej Podlaskiej dołączą do reprezentantów Polski w strzelectwie sportowym, łyżwiarstwie szybkim, wspinaczce sportowej, pięcioboju nowoczesnym, karate, orientacji sportowej, muaythai, kolarstwie, wioślarstwie, kajakarstwie, boksie i zapasach, którzy w tym roku zdobyli już 50 medali Akademickich Mistrzostw Świata. Chcą także poprawić dorobek polskich ciężarowców, którzy w pięciu dotąd rozegranych AMŚ zdobyli 14 medali, w tym sześć złotych.

Akademickim Mistrzostwom Świata w podnoszeniu ciężarów towarzyszyć będzie akcja związana z Międzynarodowym Dniem Sportu Akademickiego, który przypada w czwartek, 20 września. Tego dnia na obiektach AWF pojawi się namiot ze sztangą gimnastyczną dla dzieci, w którym każdy młody sportowiec i nie tylko będzie mógł spróbować swoich sił. Datę Międzynarodowego Dnia Sportu Akademickiego przyjęły wspólnie Międzynarodowa Federacja Sportu Studenckiego (FISU) i Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

W bieżącym sezonie Akademickich Mistrzostw Świata Polska dostała prawo organizacji trzech imprez. W Łodzi odbyły się AMŚ w unihokeju, teraz czekają nas AMŚ w podnoszeniu ciężarów w Białej Podlaskiej, a 5 października, znów w Łodzi, odbędą się AMŚ w cheerleadingu. Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A. Akademicką Reprezentację Polski wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W polskiej kadrze znalazło się 16 sztangistów - osiem kobiet i ośmiu mężczyzn. Polskę reprezentować będą: Ewelina Czop (uczelnia WSP Szczytno, klub KS Agros Zamość), Monika Dzienis (UE Wrocław, UKS Talent Wrocław), Agnieszka Kuczmaszewska (PWZS Zamość, KS Agros Zamość), Zuzanna Majewska (PSW Biała Podlaska, KS Wisła Puławy), Emilia Rechul (PWSZ Zamość, KS Agros Zamość), Agata Rok (UPH Siedlce, SKS Feniks Siedlce), Eliza Wcisłak (UKW Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Weronika Zielińska (AWF Biała Podlaska, AZS AWF Biała Podlaska), Łukasz Centkowski (UR Kraków, UMLKS Radomsko), Mateusz Kaszuba (UPH Siedlce, SKS Feniks Siedlce), Łukasz Losy (WSG Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz), Łukasz Mruk (Politechnika Częstochowska, AZS UJD Częstochowa), Szymon Rotnicki (Politechnika Częstochowska, AZS UJD Częstochowa), Mateusz Skulimowski (WAT Warszawa, KS Budowlani Opole), Mateusz Sowa (WSKF Pruszków, UKS Impuls Warszawa) i Szymon Sówka (WSKF Pruszków, UKS Impuls Warszawa).

Trenerami polskiej reprezentacji są Paulina Szyszka i Jarosław Sacharuk z AZS AWF Biała Podlaska oraz Andrzej Gaweł i Arkadiusz Strzelczyk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama