Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 12:14
Reklama
Reklama

Udane starty lekkoatletów AZS AWF

Po bardzo udanym ubiegłorocznym sezonie i kilkumiesięcznej przerwie poświęconej przygotowaniom do sezonu letniego lekkoatleci AZS AWF Biała Podlaska wznowili rywalizację. Tym razem w hali, gdzie bardzo dobrze zaprezentował się między innymi Piotr Tarkowski.
Udane starty lekkoatletów AZS AWF

Autor: AZS AWF Biała Podlaska

- Przygotowania do sezonu halowego i starty w obiektach zamkniętych to nie tylko  przerywnik w treningu. To także testowanie nowych rozwiązań treningowych przed sezonem  letnim i związanych z nim imprez docelowych. Taką imprezą są dla Piotrka Tarkowskiego Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, od 11 do 14 lipca w szwedzkim Gävle - informuje Tadeusz Makaruk, trener bialskich lekkoatletów.

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zatwierdził wskaźniki na tę imprezę i w przypadku skoku w dal jest to odległość 7,60 m, równa minimum wyznaczonego przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki. Minima można zdobywać od 27 kwietnia do 30 czerwca na  imprezach wyznaczonych przez PZLA. - Piotrek Tarkowski, ubiegłoroczny lider  europejskich tabel w skoku w dal w kategorii juniorów, w sezonie 2018 wielokrotnie uzyskiwał wyniki lepsze niż wyznaczony wskaźnik (jego rekord życiowy to 7,80 m) i nie powinien mieć z tym większych problemów w bieżącym sezonie - dodaje Tadeusz Makaruk.

Zawodnik AZS AWF razem z  trenerem Makarukiem celują znacznie wyżej. Chcą latem przekroczyć magiczną linię 8 metrów w skoku w dal, co powinno umożliwić walkę o medale  na mistrzostwach Europy. A także urealnić szanse na marzenie każdego sportowca, czyli znalezienie się w reprezentacji Polski w 2020 roku na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Do realizacji tego celu niezbędne jest poprawienie szybkości na rozbiegu i temu głównie poświęcone były dotychczasowe przygotowania.

Pierwszy Mityng Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w hali ZSE w Lublinie oficjalnie rozpoczynający sezon halowy 2019 przyniósł obiecujące wyniki. Tarkowski zdecydowanie wygrał konkurs w skoku w dal z dobrym wynikiem - 7,48 m, dający mu aktualnie trzeci wynik w Polsce wśród seniorów. Świetny rezultat nasz reprezentant uzyskał w biegu na 60 m, wygrywając tę  konkurencję z wynikiem 6,94 sek. w eliminacjach i 6,91 sek. w finale. Poprawiając swój rekord życiowy z ubiegłego roku o 0,11 sek. W skoku wzwyż w rywalizacji młodzików wygrał inny zawodnik klubu z Białej Podlaskiej, Piotr Jaroszkiewicz (rocznik 2004), wyrównując swój rekord życiowy z sezonu letniego - 165 cm (aktualnie to dziewiąty wynik w Polsce).

Bardzo udanie w Lublinie, ustanawiając  swoje oficjalne rekordy życiowe, wystartowały w swoich pierwszych poważnych zawodach zawodniczki AZS AWF z rocznika 2007: w skoku wzwyż Gabriela Nazaruk  - 120 cm i Lena Najdyhor – 120 cm (7. wyniki w Polsce), w skoku w dal Amelia  Hautt - 3,86 m (14. wynik w Polsce) i Julia Gruszka - 3,71 m (19. wynik w Polsce).

W II Mityngu o Puchar LOZLA ponownie świetnie spisał się  Piotr  Tarkowski, który  wygrał sprint  na  60 m, dwukrotnie  uzyskując  wynik 6,90 sek. (9 wynik w kraju wśród sprinterów!) oraz wygrywając skok w dal - 7,36 m, mając w konkursie problemy ze  skokami "spalonymi". Bardzo dobrze zaprezentowała się także trenująca od niedawna w bialskim klubie 19-letnia Katarzyna Bargielska, reprezentująca wcześniej barwy klubu Narew Łomża. Studentka I roku fizjoterapii na AWF ustanowiła swój rekord życiowy w skoku w dal - 5,76 m, dający jej aktualnie szóste miejsce w Polsce wśród seniorek. - Zarówno Piotrek jak i Katarzyna zdobyli okazałe puchary  LOZLA  za  najlepsze  wyniki mityngu. Udanie wystąpiły także kolejne zawodniczki młodego pokolenia, niestety część przegrała z grypą i musiała zostać w domu - dodaje Tadeusz Makaruk.

W skoku wzwyż świetny występ zanotowała Maja Czublun (rocznik 2007) skacząc wzwyż 130 cm (2. wynik w swoim roczniku w Polsce), a także w skoku w dal - 4,29 m (3. miejsce w Polsce). Maja za bardzo dobre wyniki w obu konkurencjach została przez organizatorów uhonorowana pamiątkową statuetką. Kolejne dobre rezultaty uzyskały Lena Najdyhor - wyrównany rekord życiowy w skoku wzwyż - 120 cm (minimalne zrzutki na 125 cm) oraz Diana Panasiuk (rocznik 2006) - rekord życiowy w skoku w dal - 3,97 m.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama