Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 08:39
Reklama
Reklama

Ludzie

Gmina Drelów: Uczcili pamięć unitów
Gmina Drelów: Uczcili pamięć unitów

Jak co roku, w rocznicę męczeństwa unitów drelowskich, lokalna społeczność spotyka się, by oddać im hołd i uczcić ich pamięć. Nie inaczej było i tym razem, a uczestnicy mogli wziąć udział w mszy św. oraz obejrzeć wzruszający spektakl w wykonaniu młodzieży drelowskiej szkoły.

23.01.2022 13:09
Wspaniale jest łączyć pasję z pracą
Wspaniale jest łączyć pasję z pracą

Piotr Kulicki to muzyk multiinstrumentalista, instruktor janowskiego ośrodka kultury oraz opiekun kilku zespołów muzycznych, w tym swojej największej dumy – Meritum. Jest też nauczycielem śpiewu i gry na instrumentach, to m.in. jego zasługą są sukcesy Zuzanny Pikacz czy Mateusza Łopaciuka. Ulubiony instrument artysty to gitara, ale według niego najbardziej fascynującym i najtrudniejszym do opanowania są organy, dlatego ukończył specjalny kurs i był też kościelnym organistą.

22.01.2022 17:55    1
Gmina Borki: Lence można pomóc darowizną
Gmina Borki: Lence można pomóc darowizną

Rodzice małej mieszkanki gminy Borki proszą o pomoc w zgromadzeniu funduszy na rehabilitacje ich córeczki. Lenka to dziecko z Zespołem Downa, które wymaga szerokiej rehabilitacji, a na nią nie zawsze starcza pieniędzy.

21.01.2022 08:52
Święto Jordanu w Sławatyczach [GALERIA]
Święto Jordanu w Sławatyczach [GALERIA]
19.01.2022 21:16    4
Region: Zniszczone drogi, zasieki nad Bugiem. Mieszkańcy: "Żyjemy jak na poligonie!"
Region: Zniszczone drogi, zasieki nad Bugiem. Mieszkańcy: "Żyjemy jak na poligonie!"

Mieszkańcy nadbużańskich miejscowości skarżą się na fatalny stan dróg, które rozjeżdżają codziennie ciężkie wojskowe samochody. Do niektórych posesji nie da się już w ogóle dojechać. Zniszczone są też pola i łąki. Samorządowe władze interweniują w tej sprawie u dowództwa Wojska Polskiego, Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje naprawę dróg. Jednak problemów, z którymi boryka się lokalna społeczność jest znacznie więcej. Mieszkańcy zwracają uwagę m.in. na zasieki nad Bugiem, które już częściowo są pod wodą, a to z kolei grozi zatorami na rzece, które mogą spowodować powódź.

19.01.2022 09:16    1    9
Biała Podlaska: Zbiórka krwi
Biała Podlaska: Zbiórka krwi

Pracownicy bialskiej placówki celno-skarbowej organizują zbiórkę krwi w siedzibie instytucji. 

19.01.2022 09:11
Rezygnuje z samorządu i zawiesza działalność w PSL
Rezygnuje z samorządu i zawiesza działalność w PSL

Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku wojewódzkiego w klubie PSL, reprezentujący tam od lat powiat bialski złoży mandat. W poprzednim tygodniu został wybrany przez Senat RP do Rady Polityki Pieniężnej, a to wyklucza jego działalność w strukturach samorządowych i partyjnych. Zawodowo może realizować się tylko w roli nauczyciela akademickiego.

19.01.2022 08:55
Region: Szczególna moc wody Jordanu
Region: Szczególna moc wody Jordanu

Święto Jordanu obchodzone jest przez neounitów z Kostomłotów 6 stycznia, z kolei prawosławni ze Sławatycz świętują 19 stycznia, czyli również 6 stycznia, ale według kalendarza juliańskiego. Podczas Objawienia Pańskiego ma miejsce obrzęd święcenia wody, którego znaczenie jest niezwykle głębokie, podobnie jest z tradycjami, które towarzyszą celebracji.

16.01.2022 09:44    1
Rozmawiałem z krótkofalowcami ze wszystkich kontynentów świata
Rozmawiałem z krótkofalowcami ze wszystkich kontynentów świata

Adam Myrcha z Białej Podlaskiej poprzez radiostację łączył się w przeciągu kilkudziesięciu lat z osobami ze wszystkich kontynentów. Miał między innymi okazję rozmawiać z polskim pilotem służącym w siłach powietrznych Wielkiej Brytanii. Relacjonował też na bieżąco lokalnemu dziennikarzowi, co działo się w Moskwie, podczas puczu Janajewa.

16.01.2022 09:39    1    4
Ludzie stąd: Przejmująca cisza na Wołyniu
Ludzie stąd: Przejmująca cisza na Wołyniu

Tadeusz Mikinnik wywodzi się z ziemiańskiej rodziny, jego dziadek Grzegorz był szlachcicem z Mołodeczna. Cała familia miała zostać zesłana na Sybir, ale Grzegorz obiecał, że wyśle do sowieckiego wojska swojego najstarszego syna Konstantego, gdy ten ukończy pełnoletność. To ocaliło ich przed wywózką. 

16.01.2022 09:35
Powiat radzyński: Uczeń ZSP ze stypendium ministra
Powiat radzyński: Uczeń ZSP ze stypendium ministra

Krzysztof Kaletnik został stypendystą ministra edukacji. To do niedawna uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim, który wyróżniony został za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/21.

14.01.2022 09:47
Singiel i teledysk Magdy Bahonko
Singiel i teledysk Magdy Bahonko

Magdalena Bahonko, uzdolniona artystka z Kwasówki niedawno wydała singiel. „Nie będę inna” to swego rodzaju manifest, mówiący o podążaniu własną drogą i pierwszy poważny krok w kierunku solowej kariery wokalistki. Do piosenki powstał też teledysk, który możemy obejrzeć m.in. na YouTube. Magda opowiada nam, jak wyglądała praca nad singlem i jakie emocje towarzyszyły jej w trakcie całego procesu.

13.01.2022 15:45    1
Gmina Dębowa Kłoda: Olga i Damian czekają na pomoc
Gmina Dębowa Kłoda: Olga i Damian czekają na pomoc

To był zwyczajny poranek, 20 października. Matka wiozła 18-letnią córkę Olgę i 17-letniego Damiana do szkoły. Nagle straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo.

13.01.2022 10:32    3
Gmina Sarnaki: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata
Gmina Sarnaki: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata

Instytut Yad Vashem w Jerozolimie przyznał medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata rodzinie Sarnowskich z Hołowczyc. Na uroczystości obecni byli potomkowie Marianny i Stanisława Sarnowskich.

12.01.2022 09:24    3
Biała Podlaska: Karolina jest dzielna, ale trzeba jej pomóc
Biała Podlaska: Karolina jest dzielna, ale trzeba jej pomóc

Karolina Kucharuk ma trzynaście lat i od urodzenia choruje na genetyczną chorobę - mukowiscydozę. W wyniku schorzenia zmaga się z częstym zapaleniem płuc. Przez to, co dwa lub trzy miesiące trafia do szpitala, by przyjąć serię kroplówek i inhalacji, obecnie również znajduje się w placówce medycznej. Za dwa lub trzy lata lat grozi jej przeszczep płuc. Na leczenie, mimo że refundowane, jej rodzice wydają miesięcznie ok. 1500 zł. Proszą o wsparcie poprzez przekazanie 1 proc. podatku na leczenie ich córki.

11.01.2022 08:46
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama