Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 12:11
Reklama dotacje rpo
Reklama

Ludzie

Przemysław Litwiniuk może trafić do Rady Polityki Pieniężnej
Przemysław Litwiniuk może trafić do Rady Polityki Pieniężnej

W pierwszym tygodniu stycznia senacka komisja budżetu i finansów pozytywnie zaopiniowała dwie kandydatury na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Jednym z kandydatów na członka RPP wskazanego przez Senat był międzyrzeczanin Przemysław Litwiniuk, obecnie nauczyciel akademicki, radny Sejmiku województwa lubelskiego, wcześniej jego przewodniczący, a jeszcze wcześniej przewodniczący rady powiatu bialskiego z ramienia PSL.

11.01.2022 08:35
Radzyń Podlaski: Śladami "Władcy Pierścieni"
Radzyń Podlaski: Śladami "Władcy Pierścieni"

Radzyński Ośrodek Kultury oraz Radzyńskie Stowarzyszenie "Podróżnik" zapraszają na spotkanie autorskie z dziennikarzem sportowym i podróżnikiem Tomaszem Gorazdowskim. Podczas swoich opowieści gość zabierze uczestników w niezwykłą podróż po miejscach, gdzie kręcono sceny do "Władcy Pierścieni".

10.01.2022 09:24
Ludzie z pasją: Wszystko zależy od dyrygenta
Ludzie z pasją: Wszystko zależy od dyrygenta

Weronika Karwowska dorastała wśród muzyki od wczesnego dzieciństwa, już jako pięciolatka zaczęła grać na skrzypcach, z kolei kiedy skończyła sześć lat została oficjalnie przyjęta do chóru Schola Cantorum Misericordis Christi. Obecnie kontynuuje studia na kierunku dyrygentura chóralna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jak przyznaje nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Podkreśla też, że jej pasja narodziła się dzięki tacie – Piotrowi Karwowskiemu założycielowi i dyrygentowi bialskiego chóru, który nauczył ją nie tylko miłości do muzyki, ale też wytrwałości w dążeniu do celu.

09.01.2022 12:15    2
Brat Sebastian z misją w Gabonie
Brat Sebastian z misją w Gabonie

– Wokoło bieda i bardzo dużo problemów. Dotyka mnie to szczególnie wtedy, kiedy odwiedzam poszczególne domy i widzę w jakich warunkach mieszkają ludzie i z jaką trudną codziennością muszą się zmagać – pisze z Gabonu brat Sebastian Piasek. Kapucyn przez lata posługiwał w koście pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Teraz przebywa na misji i w Essasa postanowił utworzyć przychodnię oraz świetlice dla dzieci.

09.01.2022 12:04    5
Mieszkańcy Bokinki przywrócili świetność kapliczce
Mieszkańcy Bokinki przywrócili świetność kapliczce

Mieszkańcy Bokinki Królewskiej w gminie Tuczna sami wyremontowali zniszczoną kapliczkę. Zrobili to w czynie społecznym. Dziś kapliczka jest wizytówką wsi i dumą jej mieszkańców. 

09.01.2022 12:01    1
Łosice: Sukces Marianny Pawłowskiej 
Łosice: Sukces Marianny Pawłowskiej 

Podczas gali podsumowującej XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego „Ziemia najbliższa” poznaliśmy największych mistrzów pióra. Drugie miejsce w konkursie zajęła Marianna Pawłowska z Niemojek, która otrzymała także tytuł najlepszego literata z powiatu łosickiego. Słowo Podlasia sprawowało patronat medialny nad wydarzeniem.

08.01.2022 10:29    2
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wręczono nagrody
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wręczono nagrody

Wójt oraz przewodniczący rady wręczyli nagrody uzdolnionym uczniom z gminnych szkół. 

08.01.2022 10:18
Gmina Platerów: Na leczenie Szymka 
Gmina Platerów: Na leczenie Szymka 

Rodzice chłopca proszą o wsparcie Szymka w walce o jego zdrowie. Chłopczyk w trzeciej dobie życia przeszedł skomplikowaną operację ratującą jego życie.

07.01.2022 08:35    3
Gmina Łomazy: Jola i Paulina stypendystkami "Tłoki"
Gmina Łomazy: Jola i Paulina stypendystkami "Tłoki"

Na ostatniej grudniowej sesji rady gminy Łomazy oficjalnie ogłoszono laureatów Programu Stypendiów Pomostowych 2021/2021. Zeszłoroczni maturzyści otrzymali od wójta Jerzego Czyżewskiego i prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Cezarego Nowogrodzkiego listy gratulacyjne. Na ich konta wpłynie w sumie po 7 tys. zł. 

07.01.2022 08:22    1
Prawosławni świętują Boże Narodzenie
Prawosławni świętują Boże Narodzenie

W monasterze św. Onufrego w Jabłecznej Wigilia, podobnie jak w prawosławnych domach, rozpocznie się 6 stycznia. Mnisi zaczynają wieczerzę wigilijną modlitwą o przyjęcie przez Boga ich daru postu. Następnie zasiadają do stołu, na którym jednak nie ma karpia w galarecie czy ryby po grecku, są za to kisiel z owsa i racuchy z makiem.

06.01.2022 10:11    3
Biała Podlaska: Wiceminister profesorem honorowym Państwowej Szkoły Wyższej
Biała Podlaska: Wiceminister profesorem honorowym Państwowej Szkoły Wyższej

Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej nadała tytuł profesora honorowego prof. Sebastianowi Skuzie, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Finansów. Jak podkreśla rektor uczelni prof. Jerzy Nitychoruk, prof. Skuza zasłużył się poparciem inwestycji – budowy nowego akademika oraz przyszłych planów inwestycyjnych. – Wiceminister tytuł przyjął z radością, wyraził też uznanie dla naszych działań – zaznacza rektor.

06.01.2022 09:45
Wywiad Słowa: Zapora na granicy osłabi napływ migrantów
Wywiad Słowa: Zapora na granicy osłabi napływ migrantów

Z dr. hab. Bartłomiejem Biskupem, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim o przyczynach kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, powodach zaognienia sytuacji, o tym skąd wziął się napływ migrantów na pogranicze i czy należy skorzystać ze wsparcia NATO rozmawia Anna Chodyka.

06.01.2022 09:37
Raport: Wyższe mandaty uderzą po kieszeni
Raport: Wyższe mandaty uderzą po kieszeni

Podpisanie przez prezydenta nowelizacji Kodeksu Drogowego przesądziło o tym, że piraci drogowi będą surowiej karani. Za niedostosowanie się do obowiązujących przepisów można dostać grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych. Przepisy weszły w życie 1 stycznia.

04.01.2022 09:21    1
Biała Podlaska: Taneczne podsumowanie
Biała Podlaska: Taneczne podsumowanie

Wiosenna gala tańca, mikołajkowe widowisko oraz wyjazdy i powroty z sukcesami z międzynarodowych turniejów tańca. Tak minął kolejny rok działalności bialskiego Dance Academy Studio.

03.01.2022 09:24
Jego rzeźby zapierają dech
Jego rzeźby zapierają dech

Dariusz Guzowski z Białej Podlaskiej, z zawodu jest mechanikiem samochodowym, prowadzi własny warsztat, a wolnej chwili wykonuje rzeźby z części, które mu pozostaną. Z silników aut zrobił już lampy, żyrandole, stoliki nocne i ogrodowe, stojaki na telefony czy figury psa trzymającego kość lub przedstawiające samurajów i rzymskich wojowników. Zaznacza, że najbardziej cieszy go przekazanie rzeźby. – Zazwyczaj odbiorcy biorą głęboki wdech i siadają na pierwszym wolnym krześle – cieszy się pasjonat.

02.01.2022 10:15    1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama