Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 12:54
Reklama dotacje rpo
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Ludzie

Region: Szykujcie się na kolejny weekend cudów
Region: Szykujcie się na kolejny weekend cudów

16 listopada Szlachetna Paczka uruchomiła bazę potrzebujących. Teraz jest czas, by zapoznać się z ich historiami, wybrać rodzinę, lub osobę w potrzebie i przygotować dla niej paczkę, która w pierwszy pełny weekend grudnia trafi do magazynów sztabów. Później wolontariusze akcji dostarczą dary wybrańcom. Zasada jest jedna, żadna z zakwalifikowanych rodzin nie zostanie bez wsparcia.

27.11.2019 23:51
Kto powinien zrobić szkolenie z pierwszej pomocy?
Kto powinien zrobić szkolenie z pierwszej pomocy?

Pojęcie pierwszej pomocy powinno być bliskie nie tylko osobom, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Idąc tym tropem, umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy nie mogą też być domeną jedynie kierowców, którzy uczą się ich w czasie zdawania kursu na prawo jazdy. Podstawowe zasady ratowania ludzkiego zdrowia i życia musi znać każdy, kto nie chce być biernym uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji. Odpowiedzią na takie potrzeby są organizowane szkolenia z pierwszej pomocy. Kto powinien rozważyć kurs KPP?

27.11.2019 10:45
Biała Podlaska: Rekordowa wygrana!
Biała Podlaska: Rekordowa wygrana!

Dla jednego z graczy w popularne Keno czwartkowa wizyta w kolekturze Lotto przy ul. Janowskiej 73 okazała się strzałem w dziesiątkę. Wygrał rekordową kwotę, bo aż 2 mln zł i tym samym przeszedł do historii. 

26.11.2019 11:39    1    2
Biała Podlaska: Poezja nie ma czasu i przestrzeni
Biała Podlaska: Poezja nie ma czasu i przestrzeni

Ireneusz Wagner pisze wiersze, opowiadania, eseje, wystawia sztuki teatralne. W styczniu na rynku wydawniczym ukaże się jego książka pt. „Aj dołnt spik inglysz” przedstawiająca życie Polaków w Wielkiej Brytanii, którą sam często odwiedza. Prawdopodobnie wydarzenie zostanie połączone z benefisem 35-lecia jego twórczości.

23.11.2019 08:28    1
GMINA MILANÓW: Porozmawiają o Mackiewiczu
GMINA MILANÓW: Porozmawiają o Mackiewiczu

Tomek Mackiewicz – w zgodzie ze wszechświatem. Taki jest tytuł spotkania na które wszystkich mieszkańców gminy zapraszają przedstawiciele Stowarzyszenia Cichosz z Cichostowa.

18.11.2019 14:43
 Międzyrzec Podlaski: Jest już biografia legendarnej podróżniczki
Międzyrzec Podlaski: Jest już biografia legendarnej podróżniczki

11 listopada wydana została pierwsza biografia urodzonej w tym mieście Elżbiety Dzikowskiej. Podróżniczki, dziennikarki, legendarnej redaktorki „Kontynentów”, gwiazdy telewizji, współtwórczyni programu „Pieprz i wanilia”, krytyczki i kolekcjonerki sztuki, urodzonej w Międzyrzecu Podlaskim i honorowej obywatelki miasta.

14.11.2019 11:49    1
Biała Podlaska: Chodziński i Sudewicz walczą o fotel dyrektora
Biała Podlaska: Chodziński i Sudewicz walczą o fotel dyrektora

Do konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego stanęło dwóch przedstawicieli bialskiej Zjednoczonej Prawicy. Adam Chodziński od początku nie ukrywał, że jako zastępca ustępującego dyrektora, podejmie walkę o zwalniane stanowisko. Tymczasem swoją aplikację złożył też jego klubowy kolega – Karol Sudewicz.

12.11.2019 11:06
Akcja Słowa: Sekunda, która zmieniła wszystko...
Akcja Słowa: Sekunda, która zmieniła wszystko...

Piotr Jonaszka kilka dni temu skończył 41 lat. Urodziny świętował przykuty do łóżka na oddziale śpiączki, z której niedawno się wybudził. Mieszkaniec Kazimierzowa, ale przede wszystkim tata, syn, brat i przyjaciel, niepoprawny optymista i niespotykany pracuś. Ci, którzy go znają wiedzą, że Piotrek nie potrafił usiedzieć w miejscu, oprócz stałej pracy był rolnikiem. Uprawiał ziemię i hodował owce, ciągle myślał o dodatkowych zajęciach. 9 marca świat Piotrka i najbliższej rodziny wywrócił się do góry nogami. Za Kornicą, 3 km od domu Piotrek miał wypadek samochodowy, z którego nie miał szans wyjść.

12.11.2019 09:19    2
Międzyrzec Podlaski: Twórczość artystyczna bez barier
Międzyrzec Podlaski: Twórczość artystyczna bez barier

Od jedenastu lat zaprzyjaźnione ze sobą ośrodki szkolno-wychowawcze obchodzą uroczyście dzień, w którym ich wychowankowie mogą zaprezentować na scenie talenty artystyczne.

07.11.2019 23:57
Biała Podlaska: Zatruwają nas dymem ze spalonych odpadów
Biała Podlaska: Zatruwają nas dymem ze spalonych odpadów

Mieszkańcy osiedla Francuska skarżą się na kłęby gęstego dymu unoszącego się nad ich domami. – Niektórzy sąsiedzi nie rozumieją, że paląc w piecach czym popadnie, zatruwają nie tylko siebie, ale i wszystkich wokół – żalą się bialczanie i dodają, że straż miejska nie reaguje na ich wezwania.

06.11.2019 09:44    1    1
Biała Podlaska: Świętowali jubileusz 25-lat WTZ Elremet
Biała Podlaska: Świętowali jubileusz 25-lat WTZ Elremet

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Bialskiej Spółdzielni Inwalidów Elremet obchodziły w tym roku 25-lecie założenia placówki. W czasie uroczystości nie zabrakło podziękowań, wzruszeń i jubileuszowego tortu.Wydarzenie zostało objęte patronatem Słowa Podlasia.

05.11.2019 12:55    3
Jan Buczyło - rzeźbiarz z Samowicz
Jan Buczyło - rzeźbiarz z Samowicz

W wieku 99 lat zmarł rzeźbiarz i społecznik Jan Buczyło, jego pogrzeb odbył się w 23 lipca w Terespolu, tam też został pochowany na miejskim cmentarzu katolickim. Znany był z tworzenia rzeźb przedstawiających Chrystusa na krzyżu na odpowiednio przygotowanym drewnie. Reportaże o nim ukazywały się m.in. w Magazynie Reporterów w TVP 2, a także na łamach National Geographic.

01.11.2019 15:07    1
Jerzy Czerniak - promotor historii Terespola
Jerzy Czerniak - promotor historii Terespola

Jerzy Czerniak - zasłużony terespolanin, działacz społeczny miasta Terespol.

01.11.2019 15:01    1
Andrzej Kasprzyk - wieloletni nauczyciel i metodyk
Andrzej Kasprzyk - wieloletni nauczyciel i metodyk

Andrzej Kasprzyk - zmarł 10 lutego w wieku 76 lat. Zostanie zapamiętany jako ceniony pedagog, aktywny promotor regionu, pilot wielu wycieczek po Polsce i zagranicy, rzeczoznawca ministerstwa edukacji narodowej, organizator obozów dla młodzieży oraz licznych konferencji, a także autor wielu publikacji naukowych.

01.11.2019 13:47
Ks. Wincenty Pugacewicz  - mitrat w cerkwi pw. św. Braci Cyryla i Metodego
Ks. Wincenty Pugacewicz - mitrat w cerkwi pw. św. Braci Cyryla i Metodego

Ks. Wincenty Pugacewicz - mitrat w cerkwi pw. św. Braci Cyryla i Metodego. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej przy ul. Terebelskiej.

01.11.2019 13:27
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama