Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 10:12
Reklama
Reklama

Ludzie

Gmina Biała Podlaska: Zagrała z Agatą Buzek i zdobyła nagrodę
Gmina Biała Podlaska: Zagrała z Agatą Buzek i zdobyła nagrodę

Niedawno zakończył się 7. Międzynarodowy Bałtycki Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place 2019" organizowany na Łotwie. Grand Prix festiwalu otrzymał film "Odbicie" w reż. Emilii Zielonki. Ogromny sukces odniosła na festiwalu pochodząca z Cicibora Dużego Monika Mielnicka. W tym roku ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Wraz z ekranową partnerką Agatą Buzek zostały ogłoszone najlepszymi aktorkami przeglądu filmów festiwalowych. Z młodą aktorką o sukcesie rozmawia Paulina Chodyka.

30.08.2019 10:55
PARCZEW: Beata Tryniecka nadal w liceum
PARCZEW: Beata Tryniecka nadal w liceum

Nie było niespodzianek w konkursie na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Powołana przez starostę komisja konkursowa zatwierdziła kandydaturę dotychczasowej dyrektor Beaty Trynieckiej.

23.08.2019 10:47
POWIAT PARCZEWSKI: Andrzej Waszczuk szefem rady
POWIAT PARCZEWSKI: Andrzej Waszczuk szefem rady

Andrzej Waszczuk z Gęsi w gminie Jabłoń został nowym przewodniczącym rady powiatowej i delegatem do Lubelskiej Izby Rolniczej. W poprzedniej kadencji przewodniczącym i delegatem do LIR był Sławomir Czech, ale nie ubiegał się o reelekcję.

23.08.2019 10:40
Romanów: Tworzy sztukę i kocha konie
Romanów: Tworzy sztukę i kocha konie

Wystawa "Malowałem to co chciałem" to ekspozycja ponad czterdziestu obrazów, z różnych okresów twórczości malarza Macieja Falkiewicza. Na wydarzeniu obecny był twórca, który przyznaje, że jest bardzo zadowolony z przebiegu wernisażu. – Przyjechało wiele osób z różnych części Polski m.in. z Lublina i Warszawy, co sprawiło mi ogromną radość. Cieszę się, że moja sztuka wciąż wzbudza zainteresowanie w kraju – zaznacza.

19.08.2019 09:18    1
Ludzie stąd: Był patriotą i człowiekiem czynu
Ludzie stąd: Był patriotą i człowiekiem czynu

O Zdzisławie Jobdzie, żołnierzu Armii Krajowej, dyrektorze Zasadniczej Szkoły Zawodowej i inicjatorze rozbudowy bialskiej filii AWF-u opowiada jego syn, lekarz okulista Grzegorz Jobda. - Ojciec miał trudny życiorys, wszystko, co osiągnął zawdzięczał tylko sobie. Mimo to, zawsze walczył o prawdę i o to, by jego rodzinne miasto się rozwijało – zaznacza znany bialski specjalista.

16.08.2019 10:00
Powiat bialski: Papież Franciszek pobłogosławił rolników
Powiat bialski: Papież Franciszek pobłogosławił rolników

Starosta bialski Mariusz Filipiuk wraz z dziesięcioma rolnikami, od 6 do 8 sierpnia przebywał w Rzymie, w tym czasie delegacja powiatu bialskiego uczestniczyła w audiencji u papieża Franciszka, który udzielił im swojego błogosławieństwa.

14.08.2019 09:00
Wywiad: "Nareszcie jestem wolnym człowiekiem"
Wywiad: "Nareszcie jestem wolnym człowiekiem"

Po fali popularności, zniknął na wiele lat z polskich radarów. Ostatnio ponownie pojawia się w kraju, wziął udział w popularnym internetowym talk show "20m2". O tym gdzie był przez ostatnie lata i co robił oraz o tym co urzekło go w Brazylii, z pochodzącym z Południowego Podlasia znanym projektantem mody Arkadiusem rozmawia Justyna Madan.

01.08.2019 11:35
Piszczac: Nowa dyrektor GCKiS
Piszczac: Nowa dyrektor GCKiS

Łukasz Węda nie jest już dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu.

31.07.2019 10:32    9
Gmina Terespol: Zmarł Jan Buczyło, samowicki rzeźbiarz
Gmina Terespol: Zmarł Jan Buczyło, samowicki rzeźbiarz

W wieku 99 lat zmarł rzeźbiarz i społecznik Jan Buczyło, jego pogrzeb odbył się w 23 lipca w Terespolu, tam też został pochowany na miejskim cmentarzu katolickim. Znany był z tworzenia rzeźb przedstawiających Chrystusa na krzyżu na odpowiednio przygotowanym drewnie. Reportaże o nim ukazywały się m.in. w Magazynie Reporterów w TVP 2, a także na łamach National Geographic.

30.07.2019 11:41    2    1
Biała Podlaska: Uratował go medalik od ojca
Biała Podlaska: Uratował go medalik od ojca

Bialczanin Kazimierz Jankowski opowiada o przeżyciach swojego ojca i stryja, w czasie II wojny światowej i o szczególnej pamiątce, która ocaliła życie jednemu z nich. Antoni i Tadeusz już na początku konfliktu dostali mobilizację do wojska, jednak ich losy potoczyły się zupełnie inaczej.

12.07.2019 11:00
Biała Podlaska: Dubbingowała film dla wytwórni Disneya
Biała Podlaska: Dubbingowała film dla wytwórni Disneya

Monika Mielnicka odniosła kolejny sukces. Tym razem bialczanka i aktorka serialu "M jak miłość" dubbingowała film Disneya. Monika użyczyła głosu nastoletniej agentce ratującej świat o imieniu Kim Kolwiek, która jest główną bohaterką i walczy z szalonym Dr Drakkenem i jego asystentką Strzygą.

20.06.2019 08:15
Gmina Jabłoń: Podziwiali Zamoyskiego
Gmina Jabłoń: Podziwiali Zamoyskiego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiło wszystkie dzieła Augusta Zamoyskiego. Radości z tego powodu nie kryją mieszkańcy gminy Jabłoń, którzy artystę uważają za rodaka.

07.06.2019 09:00
Region: Janek zawsze stał po stronie ludzi
Region: Janek zawsze stał po stronie ludzi

Jan Guz odszedł w piątek, 24 maja, w wieku 63 lat. Śmierć człowieka, który do końca aktywnie działał na rzecz praw pracowniczych zaskoczyła nawet jego najbliższych znajomych. Bialczanina pożegnamy najprawdopodobniej w Białej Podlaskiej, w najbliższą środę.

28.05.2019 14:26
Biała Podlaska: Wolałem być gnębiony niż wstąpić do partii
Biała Podlaska: Wolałem być gnębiony niż wstąpić do partii

Cygańskie pieśni i wróżby były nieodłączną częścią dzieciństwa Leonarda Kołpaka, podobnie jak znajdowanie pozostałości po II wojnie światowej np. węgierskiego bagnetu. Wieczorami młody chłopak wysłuchiwał opowieści ojca o innych niespodziewanych gościach, którzy pojawiali się w gospodarstwie, m.in. o jeńcu rosyjskiej narodowości ukrywanym przez kilka miesięcy.

26.05.2019 11:00    2
Wraz z żoną moja miłość przeniosła się do Międzyrzeca
Wraz z żoną moja miłość przeniosła się do Międzyrzeca

Ryszard Kornacki to postać od kilkudziesięciu lat związana z Międzyrzecem Podlaskim. Dużą część swojego życia poświęcił na poznawanie i dokumentowanie historii miasta. Jest założycielem i wieloletnim prezesem Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Na południowe Podlasie trafił za sprawą swojej żony Krystyny, choć jak mówi jego rodzinny Lublin wciąż ma miejsce w jego sercu. To tam rozpoczął swoją literacką przygodę, debiutując w 1959 roku na łamach "Kultury i życia" wierszem "Moment". Od tego momentu wydał 19 tomów poezji, publikował na łamach czasopism, także "Słowa Podlasia", jest również autorem kilku książek. Z okazji 60-lecia pracy literackiej z Ryszardem Kornackim rozmawia Paulina Chodyka.

24.05.2019 10:00
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama