Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 08:39
Reklama
Reklama

Pasje

Powiat łosicki: Anna Szpura super gospodynią Mazowsza
Powiat łosicki: Anna Szpura super gospodynią Mazowsza

W plebiscycie Mistrzowie Agro organizowanym pod honorowym patronatem marszałka Adama Struzika po raz pierwszy w województwie mazowieckim wybrano najlepszych rolników, sołtysów i gospodynie. W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi podczas uroczystej gali, wręczono nagrody laureatom sześciu kategorii. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele powiatu łosickiego.

29.11.2019 23:27    2    2
Biała Podlaska: Integracja na patriotyczną nutę
Biała Podlaska: Integracja na patriotyczną nutę

Po raz pierwszy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zrealizowało Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jeszcze jeden krąg dokoła”. Projekt ma być cykliczny, a do udziału w nim zaroszone zostały przedszkolaki z terenu Białej Podlaskiej.

29.11.2019 22:55
Gmina Sosnówka: Pielęgnują tradycyjne wartości
Gmina Sosnówka: Pielęgnują tradycyjne wartości

Koło Gospodyń Wiejskich „Rozwadowianka” oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozwadówce obchodzili jubileusz 60-lecia swojej działalności. Świętowano hucznie i z sentymentem wspominano historię obu grup. Odznaczono też najbardziej zasłużonych.

28.11.2019 23:04
Biała Podlaska: Nasi chórzyści znowu docenieni
Biała Podlaska: Nasi chórzyści znowu docenieni

Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej, prowadzona przez dr Piotra Karwowskiego ma na koncie kolejny sukces. Podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego chór otrzymał „Złoty Dyplom” oraz nagrodę specjalną za rozbudzanie pasji do muzyki chóralnej.

20.11.2019 10:28
Gmina Sosnówka: Wyśpiewali harcerskie przeboje
Gmina Sosnówka: Wyśpiewali harcerskie przeboje

Rodzinna atmosfera, mury dawnej szkoły i najpiękniejsze szlagiery. Tak można podsumować XI Otwarty Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Żeszczynce. Było muzycznie i wesoło. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.

07.11.2019 00:05
Biała Podlaska: Osobność. Na granicy snu i dnia
Biała Podlaska: Osobność. Na granicy snu i dnia

Magdalena Wójcik, od wielu lat zajmuje się malarstwem i ma na koncie już kilkanaście wystaw indywidualnych. Tej jesieni, zdecydowała się na poetycki coming out i wydała tomik, który określa jako „książkę poetycką”. Zawarła w nim swoje wiersze napisane na przestrzeni wielu lat. Tytuł publikacji to „Sfumato”. W wieczorze autorskim artystki licznie uczestniczyli wielbiciele poezji.

03.11.2019 08:15    1    2
Ludzie stąd: Dobre zdjęcie wywołuje emocje
Ludzie stąd: Dobre zdjęcie wywołuje emocje

Tadeusz Żaczek profesjonalnie fotografuje już od trzydziestu dziewięciu lat. Przewodnim tematem w jego twórczości jest duchowość prawosławia. Ma na koncie około trzydziestu wystaw indywidualnych i znacznie więcej zbiorowych. Jest organizatorem i pomysłodawcą pleneru „Duchowość pogranicza”, odbywającego się od ośmiu lat oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W Galerii Saskiej w Lublinie można obejrzeć wystawę podsumowującą twórczość Tadeusza Żaczka. Jej komisarzem jest prof. Leszek Mądzik.

23.10.2019 12:32
Tanie podróżowanie - jak zaplanować urlop z głową?
Tanie podróżowanie - jak zaplanować urlop z głową?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że warto rozpocząć planowanie wymarzonej wycieczki. Obecnie zagraniczna podróż jest dostępna praktycznie dla każdego, zwłaszcza że jej koszty często są porównywalne do wypoczynku w kraju. Wszystko to za sprawą atrakcyjnych ofert biletów lotniczych. Jeżeli za organizację wyjazdu zabierzemy się odpowiednio wcześnie, uda nam się również zarezerwować noclegi w przystępnych cenach. Sprawdźmy zatem, jak zaplanować urlop z głową. 

23.10.2019 08:27
Biała Podlaska: Muzyczna uczta na osiemnaste urodziny
Biała Podlaska: Muzyczna uczta na osiemnaste urodziny

W kolejną wspaniałą muzyczną podróż zabrał nas w miniony weekend Jarek Michaluk i Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. 18. Podlasie Jazz Festival choć już za nami, to z pewnością zostanie na długo w pamięci słuchaczy, z których każdy znalazł coś dla siebie. Wśród gwiazd tegorocznej edycji znaleźli się bowiem: Danuta Błażejczyk, Mariusz Szaban, Henryk Miśkiewicz oraz jego córka, Dorota Miśkiewicz.

22.10.2019 11:53
Powiat parczewski: Mistrzowski popis naszych fryzjerów
Powiat parczewski: Mistrzowski popis naszych fryzjerów

Dwa puchary z najcenniejszego kruszcu przywieźli nasi młodzi fryzjerzy z mistrzostw świata we fryzjerstwie. OMC Hair World 2019 odbyły się pod koniec września w Paryżu.

11.10.2019 19:36    1
Ludzie z pasją: Z miłości do ludowej tradycji
Ludzie z pasją: Z miłości do ludowej tradycji

Jadwiga Szypiło to lokalna działaczka kultury i miłośniczka ludowych tradycji. Od 1971 roku jest opiekunem Zespołu Śpiewaczego z Rozwadówki. Przez trzy lata pełniła funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce. Uwielbia gotować, interesuje ją przede wszystkim kultura i tradycja rodzinnych stron. Jedną z jej pasji jest kolekcjonowanie tradycyjnych strojów, których w swoim domu ma kilkaset. Najstarsze z nich liczą ponad 100 lat.

08.10.2019 12:05    3
Janów Podlaski: Obrazami złożyła hołd swojej młodości
Janów Podlaski: Obrazami złożyła hołd swojej młodości

Niedawno odbyła się wystawa malarstwa Mirosławy Kozińskiej "Ocalić od zapomnienia". Wspaniałe obrazy autorstwa artystki zainspirowane są rodzinnym domem w Janowie oraz nadbużańskimi terenami. W obrazach przekazuje wspomnienia związane z dzieciństwem.

30.09.2019 15:04    1
Gmina Zalesie: Promowali gminę poza województwem
Gmina Zalesie: Promowali gminę poza województwem

Ludowy Zespół Śpiewaczy "Dobrynianki" brał udział w festynie w Miętnem koło Garwolina. Reprezentował gminę w Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza 2019. Oprócz śpiewu pokazał szerszej publiczności regionalne przysmaki, rękodzieło oraz przedstawił kulturę regionu.

27.09.2019 10:08
Ludzie stąd: Malowanie jest wielką niespodzianką
Ludzie stąd: Malowanie jest wielką niespodzianką

Stanisław Baj pochodzi z Dołhobrodów w gminie Hanna. Jest cenionym w kraju i na świecie artystą. Jego obrazy znajdują się w wielu polskich muzeach i w zagranicznych kolekcjach. Ma na swoim koncie ponad sto dwadzieścia wystaw indywidualnych i tyle samo zbiorowych. Na co dzień wykłada w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

26.09.2019 10:00    1
Biała Podlaska: Absolwenci Platerki zapraszają na wystawę
Biała Podlaska: Absolwenci Platerki zapraszają na wystawę
16.09.2019 08:03
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama