Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 18:15
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Pasje

Międzyrzec Podlaski: Wiersz Michała zachwycił berlińskie jury
Międzyrzec Podlaski: Wiersz Michała zachwycił berlińskie jury

W przyszłości chce zostać informatykiem, jego pasją jest jazda na nartach, a w wolnych chwilach pisze wiersze i opowiadania, za które otrzymał już wiele nagród. Ostatnio zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie poetyckim organizowanym przez Polskie Towarzystwo Szkolne "Oświata" w Berlinie.

22.10.2018 09:54
Parczew: Taki młody, a już zasłużony dla rzemiosła
Parczew: Taki młody, a już zasłużony dla rzemiosła

Marceli Drożdżyk, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie został odznaczony Honorową Odznaką Rzemiosła. Wyróżnienie przyznało mu prezydium zarządu Związku Rzemiosła Polskiego.

15.10.2018 11:43
Powiat Bialski: Wszystkie szlaki podlaskich pątników
Powiat Bialski: Wszystkie szlaki podlaskich pątników

Najpopularniejszym miejscem pielgrzymek zagranicznych mieszkańców Podlasia jest Medjugorie, gdzie miała objawić się Matka Boża. Wierni bardzo licznie przybywają do tego popularnego w całej Europie ośrodka kultu maryjnego, szczególnie na Festiwal Młodych.

12.10.2018 10:58
Biała Podlaska: Na Spitsbergenie odwiedzały nas białe niedźwiedzie
Biała Podlaska: Na Spitsbergenie odwiedzały nas białe niedźwiedzie

Profesor Tadeusz Niedźwiedź, urodził się w Bokince Królewskiej, a w Białej Podlaskiej ukończył Liceum im. Kraszewskiego. Jako ekspert z zakresu klimatologii uczestniczył w wielu wyprawach naukowych m.in. do Mongolii i na Spitsbergen. Współpracował też ze swymi kolegami z Grecji, Szwecji, Francji, Belgii, Austrii, Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii i USA. Jest założycielem katedry klimatologii na Uniwersytecie Śląskim. Opublikował też setki artykułów w naukowych pismach.

10.10.2018 11:37
Kostomłoty: Nad Bugiem polowali na lisa
Kostomłoty: Nad Bugiem polowali na lisa

Średniowieczne tradycje są żywe na Południowym Podlasiu do dziś, podobnie jak umiłowanie jazdy konnej. W Kostomłotach, 6 października można było podziwiać pościg za lisem i posłuchać starych gawęd przy ognisku, w towarzystwie osób pasjonujących się myślistwem. W ten sposób goście Eugeniusza Kuprysia świętowali Hubertusa.

09.10.2018 10:51    1
Studzianka: Zmierzyli się w strzelaniu z łuków
Studzianka: Zmierzyli się w strzelaniu z łuków

Ponad 40 osób wzięło udział w dziesiątym Tatarskim Turnieju Łuczniczym. Wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka. Wśród uczestników byli mieszkańcy gminy Łomazy, Białej Podlaskiej, a nawet Warszawy.

08.10.2018 12:47
Zamojskie Zoo ma 100 lat!
Zamojskie Zoo ma 100 lat!

Zamość bez zoo nie byłby tym samym miastem – te słowa bardzo często padały podczas obchodów stulecia ogrodu zoologicznego. Założone w 1918 r. przez Stefana Milera zoo rocznie odwiedza ponad 200 tysięcy osób.

05.10.2018 11:34
Międzyrzec Podlaski: Zabierz dziecko do biblioteki
Międzyrzec Podlaski: Zabierz dziecko do biblioteki

„Mała Książka - Wielki Człowiek" to ogólnopolska kampania skierowana do dzieci urodzonych w 2015 roku. Do akcji przystąpiła Miejska Biblioteka  Publiczna w Międzyrzecu  Podlaskim.

05.10.2018 11:22
Biała Podlaska: Podróż "złomami" dla szczytnych celów
Biała Podlaska: Podróż "złomami" dla szczytnych celów

Pasjonuje ich motoryzacja oraz samochodowe klasyki. W tym roku postanowili włączyć się w charytatywny rajd "Złombol" i wyruszyli w długą trasę po Europie starą ładą i dwoma polonezami. Na trasie czekały ich różne niespodzianki, ale bez większego szwanku wrócili do domu przeżywając inspirującą przygodę.

05.10.2018 10:41
Stara Kornica: Pyszności z bobem i liściem laurowym
Stara Kornica: Pyszności z bobem i liściem laurowym

Pierogi z bobem i mielonym liściem laurowym zaprezentowały "Korniczanki" w finale konkursu "Bitwa Regionów-bitwa na smaki", który odbył się w Myślęcinku, podczas Jarmarku Kujawskiego.

05.10.2018 10:00
W Kodniu spróbujesz kuchni książąt Sapiehów
W Kodniu spróbujesz kuchni książąt Sapiehów

Odtwarzanie starych przepisów kulinarnych, zbieranie ziół, przygotowywanie nalewek z dawnych receptur, pieczenie chleba i innych potraw znanych jeszcze książętom z rodu Sapiehów - to zajęcie zakonników i mieszkańców nadbużańskiej miejscowości. Starają się oni kultywować tradycje sprzed wieków.

28.09.2018 13:27
Powiat Bialski: Grali i śpiewali po podlasku
Powiat Bialski: Grali i śpiewali po podlasku

Oliwia Spychel, 13 letnia skrzypaczka ludowa z Leśnej Podlaskiej, otrzymała wyróżnienie specjalne dla Młodych Muzyków Prawdziwych w kategorii solistów-instrumentalistów, zaś II miejsce w czasie Turnieju Muzyków Prawdziwych zajął zespół ludowy Sokołuchy działający przy GOK Biała Podlaska. Wszystko to miało miejsce podczas IV turnieju organizowanego przez Filharmonię Szczecińską.

24.09.2018 11:54    1
Stara Kornica: Otrzymali festiwalowe nagrody i wyróżnienia
Stara Kornica: Otrzymali festiwalowe nagrody i wyróżnienia

W tegorocznej czternastej edycji Festiwalu Chleba w Mińsku Mazowieckim laury zdobyli mieszkańcy Starej Kornicy zrzeszeni w Kole Gospodyń Wiejskich Korniczanki i Zespole Ludowym Korniczanie.

17.09.2018 12:02
Gmina Biała Podlaska: W kontuszach, o Srebrną Wagę Podlasia
Gmina Biała Podlaska: W kontuszach, o Srebrną Wagę Podlasia

Na terenie strzelnicy w Hrudzie Podlasko-Kozieradzkie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Konstantynowie zorganizowało V Ogólnopolskie Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia. Nie zabrakło pięknych nawiązań do staropolskich tradycji i zdrowej strzeleckiej rywalizacji. Wydarzenie było podniosłe ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

16.09.2018 09:00
PARCZEW: Tyśmienica szuka śpiewaków
PARCZEW: Tyśmienica szuka śpiewaków

Posiadasz wyczucie rytmu i chciałbyś śpiewać lub grać w zespole ludowym? Zgłoś się do Parczewskiego Domu Kultury, który poszukuje chętnych do udziału w Zespole Śpiewaczym Tyśmienica.

14.09.2018 09:58
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama