Z funduszem łatwiej
Pierwszy pożyczkobiorca z Funduszu zamierza nie tylko rozwinąć swoją prywatną praktykę lekarską, ale także w przyszłości stworzyć ośrodek hipoterapii wraz z przychodnią. Ma to być miejsce dla rodzin z ciężko chorymi dziećmi, z którego będą mogli korzystać bezpłatnie.
W ślad za zamojskim lekarzem poszły kolejne firmy.
-Na początku marca mieliśmy już ponad 40 wniosków o udzielenie pożyczki. 14 spośród nich uzyskało już wstępne decyzje o przyznaniu kredytu – mówi Prezes Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju Rafał Langiewicz. – Wypłaciliśmy 7 pożyczkobiorcom prawie 1,6 mln zł. Kolejne 3,5 mln zł. czeka tylko na podpisanie odpowiednich dokumentów.
Fundusz wsparł dotychczas firmy z kilku branż. Wśród nich są podstawowa opieka lekarska, usługi budowlane – budowa dróg, usługi księgowe, spedycja towarów, gastronomia, instalacje elektryczne czy produkcja kosmetyków.
-Za pożyczone od nas pieniądze przedsiębiorcy kupili nieruchomości lub remontują swoje budynki. Poszerzają także swoje działalności o nowe usługi – podkreśla prezes Langiewicz.
Cel
– Jak widać realizacja ambitnych planów przedsiębiorców naszego regionu wraz z powołaniem Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju stała się łatwiejsza – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Tak jak zaplanowaliśmy, Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju stanowi wartość dodaną dla przedsiębiorców, jak i całego ekosystemu gospodarczego. Tworzy finansowe warunki dla pobudzania aktywności gospodarczej województwa lubelskiego. Z każdą kolejną pożyczką Fundusz będzie przyczyniał się do rozwoju konkurencyjności i innowacyjności lokalnych przedsiębiorstw.
Czym zajmie się Fundusz?
- Beneficjentami, którzy mogą skorzystać z oferty Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju, są firmy sektora MŚP, które swoją siedzibę, oddział, filię lub zakład prowadzący działalność gospodarczą mają zarejestrowaną na terenie naszego województwa – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski.
Dla zainteresowanych skorzystaniem z oferty Funduszu najważniejsze są oczywiście rzeczywiste koszty zaciągniętej w nim pożyczki. – Oprocentowanie naszych pożyczek jest zmienne. Ustalane jest w stosunku rocznym na podstawie stawki bazowej IBOR określonej przez Komisję Europejską i opublikowanej w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich. Interesująco wygląda także taryfa prowizji i opłat. Żeby poznać wszystkie szczegóły naszej oferty, zapraszam na naszą stronę: https://lrfr-lubelskie.pl/ oraz do kontaktu z Ekspertami finansowymi – zachęca Prezes Rafał Langiewicz.
W ofercie funduszu znajdą się pożyczki:
- obrotowe, z których pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel; dzięki temu przedsiębiorcy mają szansę zachować płynność finansową, a jednocześnie mogą rozwijać swoją działalność;
- inwestycyjne przeznaczone na finansowanie przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub papierów wartościowych;
- hipoteczne na zakup gruntów, budynków i lokali, ale także budowę lub modernizację nieruchomości, o ile zostaną przeznaczone na cele związane z prowadzoną działalnością;
- konsolidacyjne, które pomogą poprawić płynność przedsiębiorstw, zwłaszcza pod względem oddziaływań pandemii COVID-19. Pożyczka konsolidacyjna sprawi, że wysokość miesięcznej raty będzie zdecydowanie niższa, wobec czego łatwiej o zachowanie płynności finansowej. Dodatkowym walorem tego rozwiązania jest możliwość dobrania dodatkowej gotówki do konsolidowanych zobowiązań na cele bieżące wskazane przez przedsiębiorcę.
Napisz komentarz
Komentarze