Program realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie odwiedzają przedsiębiorstwa lub instytucje z ich okolicy i poznają "od środka" kilka zawodów lub biorą udział w warsztatach, przeprowadzonych przez wolontariuszy i wolontariuszki w szkole. Poznają głębiej specyfikę funkcjonowania firm i dowiadują się jak najskuteczniej planować swoją przyszłość zawodową, rozwijając jednocześnie kreatywność i przedsiębiorczość. Poznają także realne możliwości, jakie oferuje im rynek pracy.
– W tegorocznej edycji programu wzięło udział 196 szkół, a nasza placówka jest jedną z dziesięciu szkół podstawowych z całej Polski i jedyną z województwa lubelskiego, której komisja konkursowa przyznała zaszczytne wyróżnienie. Doceniła działania nauczycieli i szkolnych koordynatorów programu Moniki Trochonowicz i Małgorzaty Szewczyk – zaznacza Bogumiła Wińska.
Informacja o nagrodzie została przekazana w czasie uroczystej gali 14 edycji „Otwartej firmy”, która odbyła się 12 kwietnia online.
Od 8 do 14 listopada 2021 r. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, po raz kolejny, uczestniczył w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.
Czytaj też: Młodzież z Niemiec uczyła się pod okiem naszych fachowców
– Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma – aktywnie po przyszłość", który objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W trakcie tego tygodnia uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Zapoznali się też z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w procesie wytwarzania – wyjaśnia pani dyrektor i dodaje, że udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym.
– Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową. Dziękujemy wszystkim instytucjom i lokalnym przedsiębiorstwom za współpracę i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu – mówi Bogumiła Wińska.
Zobacz także: Wsiadły za kierownicę policyjnego radiowozu. Dzieci z Ortela Książęcego II odwiedziły bialską komendę
Napisz komentarz
Komentarze