Okazuje się, że w ostatnim kwartale tego roku powiatowi przyjdzie zapłacić więcej za prąd, niż wynikało to z umowy poprzetargowej, jaka była zawarta na 2022 rok.
– Koszty związane z energią rosną radykalne. Od firmy, która ma z nami podpisaną umowę, otrzymaliśmy propozycję „nie do odrzucenia”. Albo zgodzimy się na zmianę ceny na te cztery miesiące do końca roku, albo oni odstąpią od umowy. Wtedy my robiąc przetarg w pojedynkę, polegniemy totalnie, jak wiele innych samorządów – poinformował ostatnio radnych starosta Szczepan Niebrzegowski.
Nad rozwiązaniem sytuacji z dostawą prądu dyskutował w sierpniu zarząd powiatu. Doszedł do wniosku, że samorządowi nie opłaca się rezygnować z dostawcy na ostatnie cztery miesiące roku.
– Zarząd powiatu po wnikliwej dyskusji podjął decyzję, żeby zgodzić się na te warunki, które nie są jeszcze takie, żebyśmy nie mogli ich zaakceptować – mówi Szczepan Niebrzegowski. Jednocześnie opracowano plan, według którego powiat będzie chciał zakupywać energię elektryczną w przyszłości.
– Przed końcem tego roku przeprowadzimy przetarg na dostawę energii w dużej grupie zakupowej. Mamy nadzieję, co zresztą pokazała nam już praktyka, że gdy robimy przetarg na energię w dużej grupie zakupowej, wynik przetargu jest zdecydowanie korzystniejszy – stwierdził starosta.
PRZECZYTAJ:
- XII Piknik historyczny w Dubicy za nami! Upamiętnili Unitów walczących o wiarę
- Polskie Wody nie zgadzają się na podwyżkę opłat za wody i ścieki. Samorządy załamują ręce
- Zielona strzałka zniknie z polskich ulic? Resort infrastruktury nie mówi "nie"
- Szykuje sie leśny szok cenowy. W tym roku grzyby będą drogie
- Hodował 2-metrowe konopie indyjskie w ogrodzie w jednej z bialskich gmin
Napisz komentarz
Komentarze