Przypomnijmy, Biblioteka Barwna powstała w 2012 roku, dzięki finansowemu wsparciu z Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie i Miasta Biała Podlaska.
Jej głównym założeniem jest propagowanie barwnej strony życia, którą mogą zapewnić książki i różnorodne media. Swoją działalnością biblioteka zwraca się do młodych ludzi, którym chce dać szansę na pokolorowanie ich świata wartościowymi barwami, proponując nie tylko wypożyczanie zbiorów, ale możliwość spędzania czasu w Bibliotece Barwnej i korzystania z bogatych form aktywności, które inicjuje książnica.
– Wszystko to może nadać niezwykłą, bo intelektualną, wewnętrzną moc. Stąd hasło, z którym rozpoczęliśmy działalność – "Przejdź na barwną stronę mocy". Nasza barwność to także bardzo atrakcyjne wnętrza oficyny zachodniej byłego zespołu pałacowego Radziwiłłów, ubrane w grę świateł, barwy poszczególnych działów i kalejdoskop możliwości. I barwni bibliotekarze, służący pomocą w szerokim zakresie edukacyjnym, medialnym i kulturalnym oraz w jak najlepszym dotarciu do ponad 28 tysięcy książek, 22 czasopism i prawie 10 tysięcy zbiorów na nośnikach elektronicznych – przekazują pracownicy Biblioteki Barwnej.
PRZECZYTAJ:
- Zmiany w prawie drogowym. Pijani kierowcy stracą swoje samochody
- Miliony Polaków ucieka od opłat za śmieci. Kombinujemy
- Sezon zimowy na drogach regionu. ZDW i miasto Biała Podlaska gotowe
- Gmina Konstantynów chce zrewitalizować zespół pałacowo-parkowy
- Jednostka OSP Sitnik z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym
- Uderzył w jadący przed nim samochód. Oto, co się stało potem
Napisz komentarz
Komentarze