Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 06:48
Reklama
Reklama

Wybieramy najpopularniejszych sportowców i trenerów w 2022 roku!

Przed nami po raz kolejny głosowanie w Plebiscycie Sportowym Słowa Podlasia! Wybierzemy najpopularniejszych sportowców i trenerów w naszym regionie w 2022 roku, to już 36. edycja plebiscytu!
Wybieramy najpopularniejszych sportowców i trenerów w 2022 roku!
Kogo wyróżnią tym razem czytelnicy "Słowa Podlasia" i kto stanie na scenie w gronie laureatów naszego plebiscytu sportowego?

Autor: Fot. Waldemar Pepa

W XXXVI Plebiscycie Sportowym Słowa Podlasia wybierzemy najpopularniejszych w 2022 roku sportowców: pięciu seniorów oraz pięciu juniorów (to zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi), a także trzech najpopularniejszych trenerów. Jak co roku przedstawiamy kandydatury sportowców i trenerów z klubów z naszego regionu, na których można między innymi głosować. Tradycyjnie podkreślamy jednak, że są to jedynie nasze propozycje, które mogą, ale nie muszą, posłużyć głosującym jako podpowiedź. Formuła naszego plebiscytu jest bowiem otwarta i pozostawiamy Państwu, naszym Czytelnikom, swobodę w głosowaniu na swoich ulubieńców. Można więc umieszczać na kuponach kandydatów także spoza przedstawionej przez nas listy, pod warunkiem, że są to kandydatury sportowców czy trenerów z klubów z naszego regionu. Przypominamy również, że nasz plebiscyt to nie wybór najlepszych czy najbardziej utytułowanych sportowców i trenerów, ale tych najpopularniejszych, cieszących się największą sympatią kibiców.

SPRAWDŹ: Świąteczne wydanie Słowa Podlasia i kalendarz na 2023 rok gotowe!

Głosowanie rozpoczniemy w nowym roku, 3 stycznia, a głosować będziemy tradycyjnie za pomocą drukowanych w "Słowie Podlasia", wyciętych i oryginalnych kuponów, które należy przysłać lub przynieść do sekretariatu naszej redakcji - adres: ulica Warszawska 15, 21-500 Biała Podlaska, z dopiskiem na kopercie "Plebiscyt Sportowy". Na jednym kuponie głosy oddawać będziemy na jednego seniora, jednego juniora oraz jednego trenera, a za każdy głos kandydaci otrzymają 10 punktów. Na jednym kuponie należy czytelnie umieścić imię i nazwisko danego kandydata i nie zostawiać pustych pól. Pierwszy kupon zamieścimy w „Słowie Podlasie” 3 stycznia.

Po raz kolejny będziemy głosować również na kandydatów przy pomocy „SMS-ów”. Każdy może wysłać ich dowolną liczbę, za każdy głos oddany w ten sposób kandydat otrzyma 10, 30 lub 50 punktów (liczba punktów uzależniona będzie od kosztu wybranego SMS-a). Głosowanie przy pomocy SMS-ów także rozpoczniemy 3 stycznia, gdy opublikujemy numery przyporządkowane do poszczególnych kandydatów. Zgodnie z otwartą formułą naszego plebiscytu można też zgłaszać do nas swoich, nowych kandydatów w plebiscycie, wysyłając e-mail z imieniem i nazwiskiem kandydata oraz jego zdjęciem, nazwą klubu i osiągnięciami, na adres: [email protected]. Czekamy na wasze zgłoszenia!

Poza głosowaniem w głównym plebiscycie głosować będziemy także po raz kolejny na najsympatyczniejszego sportowca w naszym regonie, na Facebooku „Słowa Podlasia”. Jedno polubienie czy inna pozytywna reakcja to jeden punkt dla kandydata. Głosowanie w plebiscycie potrwa do lutego, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Nad prawidłowością głosowania w plebiscycie czuwa nasza redakcyjna kapituła i w przypadku niedozwolonych praktyk kapituła zaznacza sobie prawo do korygowania wyników głosowania. Na naszych najpopularniejszych sportowców i trenerów oraz na najsympatyczniejszego sportowca w regionie tradycyjnie czekają puchary i nagrody. Będziemy mieli też upominki dla tych czytelników, którzy oddadzą swoje głosy przy pomocy kuponów.

Nasze propozycje w kategoriach: trenerzy, seniorzy i juniorzy:

JUNIORZY:

Ewelina Andryszczyk (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Zdobyła brązowy medal w walkach w mistrzostwach Polski juniorów, sięgnęła po złoto w drużynowych walkach oraz srebro w indywidualnych walkach w Pucharze Świata.

Erwin Bahonko (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Utalentowany pomocnik mimo młodego wieku już występuje w podstawowym składzie naszej trzecioligowej drużyny.

Oliwia Borkowska (brazylijskie jiu-jitsu, Academia Shaka Biała Podlaska). Wśród młodziczek zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci i młodzieży.

Kacper Budrewicz (karate, SKS Bushido). Jest brązowym medalistą wśród juniorów 16-17 lat Mistrzostw Europy Kyokushin Karate.

Bartosz Chadaj (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Wywalczył brąz w walkach w mistrzostwach Polski juniorów.

Szymon Cienciała (squash, Milon Squash Club Biała Podlaska). Powołany do reprezentacji Polski juniorów w squashu na zawody LVK 2022 w Niemczech wrócił ze złotem w turnieju drużynowym i brązem w turnieju indywidualnym.

Jakub Cieślak (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Z kolegami z reprezentacji Polski sięgnął po brąz w drużynowych układach juniorów oraz wicemistrzostwo Europy w drużynowych technikach specjalnych w mistrzostwach Europy.

Michał Cieślak (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). W układach oraz walkach dwukrotnie sięgnął po brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, wywalczył brąz w indywidualnych układach stopni mistrzowskich w Pucharze Świata.

Patrycja Czuchan (taekwondo ITF, UKS Hwa-Rang Janów Podlaski). Zdobyła brązowy medal w układach formalnych w mistrzostwach Polski juniorów.

Kinga Danieluk (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Sięgnęła po brązowy medal w kategorii 16-17 lat w Pucharze Europy.

Maja Di Silvestro (akrobatyka sportowa, Żak Biała Podlaska). W Mistrzostwach Polski Seniorów w Skokach na Ścieżce wywalczyła brązowy medal w klasie mistrzowskiej.

Tomasz Gmur (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Został powołany do reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej U-15 na prestiżowy, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Las Vegas w USA.

Szymon Hetmańczyk (brazylijskie jiu-jitsu, Fight Point Biała Podlaska). Wywalczył pierwsze miejsce wśród juniorów młodszych w Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci i młodzieży.

Oliver Jabkiewicz (podnoszenie ciężarów, GCK Kobylany). Powołany do polskiej reprezentacji na mistrzostwa Europy do lat 15 wywalczył brązowy medal wśród młodzików. Wywalczył także złoto w mistrzostwach Polski młodzików.

Maciej Jaszczuk (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). W walkach sięgnął po brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Julia Kalinowska (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Została brązową medalistką mistrzostw Europy wśród juniorek młodszych 14-15 lat w mistrzostwach Europy. Wywalczyła brąz w kategorii 14-15 lat w Pucharze Europy.

 Miłosz Kasprzuk (podnoszenie ciężarów, GCK Kobylany). Zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski młodzików, zdobywając też brąz w rwaniu.

Alina Kaznadziej (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Wywalczyła brąz w mistrzostwach Europy w walkach juniorek, sięgnęła po złoto mistrzostw Europy w drużynowych technikach specjalnych. W mistrzostwach Polski juniorek młodszych w walkach zdobyła srebro i dołożyła brąz w technikach specjalnych. Wywalczyła srebrne medale w walkach i układach drużynowych w Pucharze Świata.

Artur Konieczny (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska/Olimpia Biała Podlaska). Utalentowany zawodnik Olimpii dostał szansę na debiut w AZS AWF w Pucharze Polski i w Lidze Centralnej. 

Paweł Konieczny (karate, Klub Karate Kyokushin w Zalesiu). Zdobył brąz w kumite wśród juniorów 16-17 lat w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate. W Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców został wicemistrzem Polski wśród młodzieżowców.

Gabriel Koszołko (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Zdobył brąz w kategorii 14-15 lat w Pucharze Europy Karate Kyokushin IKO.   

Oliwia Krasuska (karate, SKS Bushido). Zdobyła srebro w kumite wśród zawodniczek 10-11 letnich w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate, w Pucharze Europy wywalczyła złoty medal wśród kadetek.

Wiktoria Krasuska (karate, SKS Bushido). Wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin.

Maciej Kurowski (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Jeden z graczy z Akademii Podlasia, którzy trafili do trzecioligowej drużyny i na boisku potwierdzają swój duży talent, robiąc systematyczne postępy. 

Natalia Ladwiniec (karate, Institute Budo Kai Karate Kyokushin Biała Podlaska). Wywalczyła trzecie miejsce wśród juniorek w Otwartych Mistrzostw Europy Karate Kyokushinkai oraz pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin International Budo Kai.

Bartosz Łazuga (podnoszenie ciężarów, MOK Terespol). Wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików.

Bartosz Majczyna (taekwondo olimpijskie, KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski). Wśród kadetów wywalczył srebrny medal w Pucharze Świata.

Karol Majczyna (taekwondo olimpijskie, KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski). Został mistrzem Polski w finale XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

Olga Maruszak (karate, Institute Budo Kai Karate Kyokushin Biała Podlaska). Zajęła wśród juniorek drugie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushinkai oraz drugie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin International Budo Kai.

Zuzanna Mierkiewicz (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Sięgnęła po srebro w walkach wmistrzostwach Polski juniorów, zdobyła dwa srebrne medale: w walkach i układach drużynowych w Pucharze Świata.

Aleksandra Mincewicz (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Wywalczyła złoty medal w kumite wśród juniorek 16-17 lat w Mistrzostwach Europy, w Pucharze Europy w kumite zdobyła złoty medal.

Julia Muchla (muaythai, Fight Point Biała Podlaska). Została brązową medalistką młodzieżowych mistrzostw świata muaythai w kategorii wiekowej 13-15 lat.

Nikola Olichwierowicz (taekwondo ITF, Akademia Taekwon-Do Virtus w Łomazach). Wróciła ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrzyni Polski w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Julia Orluk (taekwondo ITF, UKS Hwa-Rang Janów Podlaski). Sięgnęła po brąz w walkach w mistrzostwach Polski juniorów.

Klaudia Osipiuk (lekka atletyka, Żak Biała Podlaska). W Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS juniorek młodszych zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m w kategorii wiekowej do lat 18. Sięgnęła ze sztafetą 4x400 m po srebrny medal mistrzostw Polski wśród juniorek młodszych.

Michał Pietruszka (taekwondo olimpijskie, KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski). To brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w kategorii wagowej +78 kg.

Filip Pocztarski (pływanie, KS Narwal Międzyrzec Podlaski). W mistrzostwach Polski juniorów młodszych zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Alicja Sautycz (siatkówka, UKS Jagiellończyk Biała Podlaska). Została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski z rocznika 2009.

Eryk Semeniuk  (piłka ręczna, Olimpia Biała Podlaska). Został powołany do kadry narodowej juniorów młodszych na zgrupowanie szkoleniowe w Pruszkowie.

Aleksandra Semeryło (jeździectwo, For Pleasure Werchliś). W Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu zdobyła brązowy medal w konkurencji młodzików 10-12 lat. 

Julia Syta (taekwondo, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). W walkach zdobyła srebro w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Agata Tarasiuk (siatkówka, Szóstka TPS Biała Podlaska). Była powołana na zgrupowanie kadry Polski U-14 w Białej Podlaskiej, w perspektywie dalszego szkolenia poprzez kadry U-16/17.

Dawid Tokarski (taekwondo ITF, UKS Hwa-Rang Janów Podlaski). Sięgnął po brąz w układach formalnych w mistrzostwach Polski juniorów.

Adrian Wnuk (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Jeden z najlepszych zawodników i czołowy strzelec zespołu Podlasia walczącego w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Patryk Zub (podnoszenie ciężarów, MOK Terespol). Wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików.

SENIORZY:

Łukasz Adamiuk (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Znakomity bramkarz i ulubieniec bialskiej publiczności, który wielokrotnie pomógł AZS AWF w odniesieniu bezcennych zwycięstw.

Tomasz Andrzejuk (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Jeden z podstawowych zawodników trzecioligowego Podlasia, pomocnik, który z powodzeniem wypełnia swoją rolę na boisku.

Mateusz Barczuk (karate, SKS Bushido). Reprezentant klubu, którego zawodnicy trenują w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim, wywalczył brązowy medal w kumite wśród młodzieżowców w mistrzostwach Polski. 

Katarzyna Biegajło (brazylijskie jiu-jitsu/ADCC, Academia Shaka Biała Podlaska). W Mistrzostwach Polski BJJ wywalczyła złoto w kategorii Adult brązy/czarne i zdobyła złoty medal w kategorii PRO w Pucharze Polski ADCC.

Łukasz Bogusz (podnoszenie ciężarów, GCK Kobylany). Zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w Biłgoraju.

Patryk Burda (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Podnoszeniu Ciężarów wywalczył srebro.

Damian Czarnocki (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). W mistrzostwach Polski do lat 23 wywalczył złoty medal w skoku w dal.

Marian Czmoch (nordic walking, PUKS Łosice). Był drugi w kategorii wiekowej powyżej 70 lat w Otwartych Mistrzostwach Polski w Maratonie oraz Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Górskim w kategorii wiekowej 70-74 lata. W Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Półmaratonie wywalczył złoty medal w kategorii 70-74 lata oraz wywalczył złoto w mistrzostwach świata.

Ireneusz Czupryn (trójbój siłowy, ULPKS Gaj Zalesie). Zdobył złoty medal w kategorii Masters 60-69 lat w mistrzostwach Europy federacji XPC.

Mirosław Dobosz (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). W Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23sięgnął po brązowy medal.

Mateusz Dziekan (kulturystyka, Biała Podlaska). Zdobył tytuł mistrzowski podczas Mistrzostw Świata WWF w kulturystyce w Niemczech.

Wiktoria Gierczuk (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). Sięgnęła po srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 20.

Wilhelm Gromisz (zimowe pływanie, Masters Team Biała Podlaska). Wywalczył tytuły mistrza świata w kategorii wiekowej 45-49 lat w mistrzostwach federacji IISA na 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, bił również rekordy świata.

Waldemar Hryciuk (nordic walking, TKKF Krzna Biała Podlaska). Był trzeci w kategorii wiekowej 60-64 lata w  Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie, w swojej kategorii wywalczył brąz w mistrzostwach świata na dystansie 10 km oraz brąz mistrzostw świata na 21 km. 

Michał Jagiełło (zimowe pływanie, Lodołamacze Biała Podlaska). W mistrzostwach świata w kategorii wiekowej 30-34 lata zdobył złote medale na 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym.

Szymon Kamiński (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Czołowy zawodnik Orląt, mogący występować z powodzeniem w obronie lub pomocy. 

Łukasz Kandora (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Doświadczony obrotowy jest prawdziwym wsparciem dla kolegów z bialskiej drużyny i stanowi ważny element w ekipie AZS AWF. 

Mateusz Konaszewski (piłka nożna, Huragan Międzyrzec Podlaski). Podstawowy obrońca drużyny z Międzyrzeca Podlaskiego, którego doświadczenie procentuje na boisku.

Kacper Lemieszek (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). Sięgnął po srebro w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski do lat 23 w skoku w dal.

Leon Łazarczyk (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Kapitan i jeden z czołowych piłkarzy ręcznych zespołu AZS AWF, który wywalczył trzecie miejsce w Lidze Centralnej w minionym sezonie i należy do czołówki w obecnych rozgrywkach. 

Dariusz Mackiewicz (nordic walking, Aktywny Kodeń). Zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 45-49 lat w Otwartych Mistrzostwach Polski w Maratonie, był drugi w swojej kategorii w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Górskim.

Marek Mandziuk (nordic walking, TKKF Krzna Biała Podlaska). Zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 50-54 lata w Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie.

Michał Mil (Academia Shaka Biała Podlaska/Fight Point Biała Podlaska). Zdobył złote medale Mistrzostw Polski Pankration i Mistrzostw Polski ADCC.

Patryk Niedzielenko (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Od kilku sezonów jeden z najlepszych i najskuteczniejszych graczy bialskiej drużyny.

Damian Niedźwiecki (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 sięgnął po brązowy medal, jest brązowym medalistą mistrzostw Polski seniorów.

 Natalia Olszak (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). Wywalczyła w drużynowych układach seniorek wicemistrzostwo Europy z polską drużyną, została drużynową mistrzynią Europy w testach siły. 

Iga Olszanowska (zimowe pływanie, Masters Team Biała Podlaska). W mistrzostwach świata w kategorii wiekowej 40-44 lata wywalczyła złote medale na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, biła rekordy świata.

Marcin Pigiel (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Czołowy obrońca drużyny z Białej Podlaskiej, który wyróżnia się także liczbą zdobywanych bramek.

Paweł Radziszewski (piłka nożna, Huragan Międzyrzec Podlaski). Czołowy zawodnik naszej czwartoligowej drużyny, który potrafi zdobywać bramki i popisać się świetną asystą.

Karol Rycaj (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Jeden z tych zawodników radzyńskiej drużyny, który od wielu sezonów przyczynia się do sukcesów Orląt.  

Marek Samociuk (mieszane sztuki walki, Dziki Wschód Biała Podlaska). Nasz wojownik pokazał klasę, m. in. po raz drugi wygrywając podczas gali KSW z Izu Ugonohem, byłym mistrzem Europy i świata amatorów w formule K-1 oraz mistrzem Polski w kick-boxingu. 

Franciszek Szabluk (trójbój siłowy, ULPKS Gaj Zalesie). Wywalczył złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc w mistrzostwach Europy federacji GPC, zajął drugie miejsce w mistrzostwach świata federacji WUAP i trzecie miejsce w kategorii open Masters, sięgnął po tytuł mistrza świata w mistrzostwach świata federacji GPC.

Patryk Sobieszczak (siatkówka, Trójka Międzyrzec Podlaski). Czołowy zawodnik naszej drugoligowej drużyny i podstawowy atakujący Trójki.

Dominik Szewczyk (trójbój siłowy, Szachy). Wystartował w mistrzostwach Polski WUAP GPC w trójboju siłowym w Zalesiu i został mistrzem Polski.

Patryk Szymala (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Kapitan Orląt od wielu sezonów prezentuje dobrą formę, potrafi też świetnie wykonywać stałe fragmenty gry.

Piotr Tarkowski (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). Nasz znakomity skoczek w dal wywalczył złote medale w mistrzostwach Polski seniorów w hali i na otwartym stadionie, wziął też udział w prestiżowych zawodach Diamentowej Ligi.

Jakub Wasilewski (taekwondo olimpijskie, KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski). Wywalczył brązowy medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski U-21 oraz brąz w Pucharze Świata i brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. 

Piotr Wetoszka (nordic walking, TKKF Krzna Biała Podlaska). Został wicemistrzem świata, zajmując na dystansie 21 km drugie miejsce w kategorii open. W Otwartych Mistrzostwach Polski w Półmaratonie zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M 35-39,  w mistrzostwach świata INWA Nordic Walking World Championships 2022 zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal w kategorii wiekowej 35-39 lat.

Maciej Wojczuk (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Kapitan i jeden z najlepszych piłkarzy naszej trzecioligowej drużyny, który ma bardzo duży wpływ na grę Podlasia.

Weronika Zielińska-Stubińska (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). Czwarta zawodniczka mistrzostw Europy seniorek, najlepsza zawodniczka mistrzostw Polski seniorek i złota medalistka. 

Michał Zrol (podnoszenie ciężarów, MOK Terespol). Sięgnął po brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów.

TRENERZY:

Michał Biegajło (akrobatyka sportowa, Żak Biała Podlaska). Trener naszych akrobatów może być dumny z kolejnych sukcesów osiąganych przez swoich podopiecznych.

Łukasz Ciężki (taekwondo ITF, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do). To był kolejny udany rok w radzyńskim klubie, w którym świętowano medale mistrzostw Polski i Europy oraz Pucharu Świata, w czym duża zasługa naszego szkoleniowca.

Grzegorz Gajewski (siatkówka, SKS Szóstka TPS Biała Podlaska). Pod jego wodzą reprezentantki SP nr 6 w Białej Podlaskiej zostały wicemistrzyniami Polski w siatkówce 4x4. Nasz zespół, w którym grały zawodniczki reprezentujące również „Szóstkę”, zajął 2. miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci. 

Marcin Kasprowicz (piłka nożna, Biała Podlaska). Pod wodzą bialskiego szkoleniowca kolejne sukcesy odnosiła piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 17. Wywalczyła m. in. awans do „Elite Round” w eliminacjach mistrzostw Europy Dywizji 1.

Cezary Kotecki (karate, SKS Bushido). Pod jego wodzą zawodnicy trenujący w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej osiągali kolejne sukcesy, w tym w mistrzostwach Europy, Pucharze Europy i mistrzostwach Polski.  

Tomasz Kuć (podnoszenie ciężarów, GCK Kobylany). W 2022 roku nie mogło zabraknąć sukcesów podopiecznych szkoleniowca GCK, w tym medali mistrzostw Polski i mistrzostw Europy.

Wojciech Lubański (pływanie, Narwal Międzyrzec Podlaski). W międzyrzeckim klubie nasz trener wykonuje znakomitą pracę, a jego zawodnicy mogą pochwalić się sukcesami, z medalami mistrzostw Polski łącznie.

Tadeusz Makaruk (lekka atletyka, AZS AWF Biała Podlaska). Trener, który co roku osiąga duże sukcesy ze swoimi podopiecznymi. Również w 2022 roku nasi lekkoatleci zdobywali medale mistrzostw Polski, w tym te z najcenniejszego kruszcu.

Ariel Miszkuniuk (karate, Bialski Klub Karate Kyokushin). Szkoleniowiec poprowadził w kolejnym roku swoich podopiecznych do medali na krajowej i międzynarodowej arenie.

Damian Panek (piłka nożna, Huragan Międzyrzec Podlaski). Trener, który wykonuje świetną pracę w Międzyrzecu Podlaskim, a nasz zespół należy do czołowych ekip w czwartej lidze lubelskiej. 

Mikołaj Raczyński (piłka nożna, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski). Szkoleniowiec udowadnia w Radzyniu Podlaskim swój talent, pod jego wodzą Orlęta są obecnie w czołówce trzecioligowej tabeli.  

Artur Renkowski (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). 24-latek to najmłodszy trener w Polsce na szczeblu centralnym i podczas swojej pracy w Podlasiu udowadnia, że ma ciekawy pomysł na grę naszej drużyny.

Miłosz Storto (piłka nożna, Podlasie Biała Podlaska). Pod jego wodzą piłkarze Podlasia utrzymali się w Centralnej Lidze Juniorów U-17 i dobrze spisują się w rozgrywkach także w obecnym sezonie.

Artur Romaniuk (taekwondo ITF, Akademia Taekwon-Do Virtus w Łomazach). Trener, który niezmiennie ze swoimi podopiecznymi osiąga sukcesy w mistrzostwach Polski.

Jarosław Sacharuk (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). Szkoleniowiec, który wychowuje kolejne pokolenia sztangistów i prowadzi ich do sukcesów na krajowej i międzynarodowej arenie.  

Artur Skulimowski (podnoszenie ciężarów, MOK Terespol). Podopieczni naszego szkoleniowca kolejny rok z rzędu sięgali po medale mistrzostw Polski.

Dawid Smolbik (taekwondo ITF, UKS Hwa-Rang Janów Podlaski). W kolejnym roku pod jego wodzą reprezentanci Hwa -Rang potwierdzają swój talent i osiągają sukcesy.

Marcin Stefaniec (piłka ręczna, AZS AWF Biała Podlaska). Jako zawodnik i jako trener wykonuje znakomitą pracę w AZS AWF, pod jego wodzą nasi szczypiorniści są czołowym zespołem Ligi Centralnej, świetnie spisywali się też w Pucharze Polski.

Marcin Śliwa (siatkówka, Trójka Międzyrzec Podlaski). Pod jego wodzą nasz zespół zdołał utrzymać się w drugiej lidze i w kolejnym sezonie może występować na tym poziomie rozgrywek.

Paulina Szyszka (podnoszenie ciężarów, AZS AWF Biała Podlaska). Utalentowana trenerka z doświadczeniem w reprezentacji Polski, której podopieczni z AZS AWF zdobywają kolejne medale.

CZYTAJ TAKŻE: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sonia Turzyniecka 13.01.2023 21:07
oddaje swój glos na Franciszek Szabluk kat,Senior-Mistrz Swiata Federacji GPC -(trójbuj siłowy ULPKS Gaj Zalesie)-jestem pełna uznania dla w / w zawodnika nie tylko z powodu osiagniec sportowych na arenie krajowej i miedzynarodowej ale za wyjatkowa osobowosc jaka reprezentuje -WSPAPANIAŁY CZŁOWIEK

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Nie sposób nie dostrzec emocji, jakie towarzyszą Twojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że przedstawiasz rzeczywistość w sposób nazbyt uproszczony i jednowymiarowy. Oczywiście, dorosłość wymaga odpowiedzialności, a założenie rodziny jest jej istotnym elementem, ale przecież nie jest to jedyna definicja dojrzałości czy wartości człowieka. To, że ktoś nie ma jeszcze rodziny, nie oznacza, że jego opinie na temat patriotyzmu, obronności czy poświęcenia nie mają znaczenia. Twoja krytyka młodych ludzi, którzy mówią o wojnie czy bohaterstwie, opiera się na założeniu, że każdy, kto nie doświadczył wojny, idealizuje ją i traktuje jako romantyczną przygodę. To spore uogólnienie. Faktycznie, są osoby, które mogą nie rozumieć w pełni, czym jest wojna, ale równie dobrze można powiedzieć, że ktoś, kto nigdy nie służył w wojsku, może mieć bardzo realistyczne i świadome podejście do tych spraw. Nie jest to czarno-białe. Co więcej, podkreślasz, że polska tradycja heroizmu, którą wiążesz z upadkiem I i II Rzeczypospolitej, jest przyczyną problemów naszego kraju. Nie sposób jednak nie dostrzec, że właśnie ta tradycja dała nam bohaterów, którzy walczyli o niepodległość i wolność – nie tylko w zbrojnych konfliktach, ale też w codziennej pracy, działalności politycznej i społecznej. Zgadzam się, że wojna to koszmar – brud, smród, krew i cierpienie. Nikt, kto naprawdę rozumie jej naturę, nie traktuje jej jako romantycznej przygody. Ale czy oznacza to, że nie powinniśmy o niej rozmawiać, przygotowywać się do obrony kraju, czy doceniać poświęcenia tych, którzy byli gotowi walczyć za swoje ideały? Krytyka młodych, którzy szukają swojego miejsca w tradycji wojskowej czy patriotycznej, wydaje się nieco niesprawiedliwa. To nie znaczy, że są naiwni – być może po prostu szukają sensu, który jest głęboko zakorzeniony w naszej historii i kulturze. Ostatecznie, odwaga i odpowiedzialność nie mają jednej definicji. Można być odpowiedzialnym i odważnym w rodzinie, ale również w służbie publicznej, w wojsku, czy po prostu w codziennym życiu. Każdy etap życia ma swoje wyzwania i nie powinniśmy deprecjonować jednych wyborów na rzecz innych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:01Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku, zapamiętaj. Nie ma żadnego "dlatego, bo".Data dodania komentarza: 21.11.2024, 08:45Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama