Jak podkreślił prezydent miasta Michał Litwiniuk, w czasie wręczenia Diamentowych i Złotych Piór zgromadzono się, by docenić prawdziwą elitę. – W bialskich szkołach mamy mnóstwo uzdolnionej młodzieży, wielu uczniów będzie cieszyło się świadectwami z czerwonym paskiem, ale spośród nich wszystkich na tej sali dziś spotykamy się ze śmietanką. Dlatego, że laureatami nagród prezydenta miasta są ci najpracowitsi, najzdolniejsi, najlepiej potrafiący przekuwać swoją wiedzę w sukcesy. Na wstępie wam gratuluję! Także rodzicom i nauczycielom – powiedział prezydent Michał Litwiniuk. Dodał, że Diamentowymi i Złotymi Piórami w tym roku nagrodzono 106 osób. – Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć! – zaznaczył prezydent.
Alicja Drąg jest finalistką konkursu kuratoryjnego z historii, jest też laureatką ogólnopolskiego konkursu historycznego Galileo, a także wolontariuszką. – Mam zachowanie wzorowe, świadectwo z ocenami bardzo dobrymi. Bardzo się cieszę z nagrody, jest dla mnie ważna. Planuję uczyć się w klasie biologiczno-chemicznej w języku angielskim w I LO im. J. I. Kraszewskiego, a później chciałabym studiować medycynę. Obecnie uczę się w Szkole Podstawowej nr 9 – mówi Alicja Drąg.
Maja Romanowicz jest finalistką konkursu kuratoryjnego z języka polskiego i z fizyki oraz wolontariuszką. – Uczę się w Szkole Podstawowej nr 9, planuję uczyć się w klasie matematyczno-fizycznej w I LO im. J. I. Kraszewskiego, a potem jeszcze nie wiem, co chciałabym robić, może wyjadę do Wielkiej Brytanii – przekazuje Maja Romanowicz.
Michalina Wołosiuk z Szkoły Podstawowej nr 9 jest finalistką konkursu kuratoryjnego z fizyki. – Mam świadectwo z wyróżnieniem i wzorowe zachowanie. Działam jako wolontariuszka na rzecz schroniska dla zwierząt Azyl, uczestniczę też w wolontariacie Caritasu. Jestem bardzo zadowolona, że dostałam Złote Pióro, bo to duże wyróżnienie. Nauczyciele bardzo mnie wspierali, pomagali mi się przygotowywać na lekcjach do konkursu, byłam zwolniona ze sprawdzianów i kartkówek. Trenuję też siatkówkę, należę do klubu UKS Jagiellończyk. Ćwiczę trzy razy w tygodniu. Przez treningi jestem w szkole często od godz. 8 do godz. 20. Mimo że mam mniej czasu na naukę, udało mi się wygrać konkurs z fizyki. Dobrze wykorzystałam ten rok – zaznacza Michalina Wołosiuk. Dodaje, że chce uczyć się w klasie matematyczno-fizycznej w I LO im. I. J. Kraszewskiego, w przyszłości chciałaby zostać oficerem w wojsku.
Mikołaj Bandzarewicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka zajął 11. miejsce w Polsce w konkursie Olimpus z języka polskiego. – Byłem też wolontariuszem w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trenuję również karate trzy razy w tygodniu. Złote Pióro bardzo mnie cieszy, to dla mnie ważne wyróżnienie. Mam świadectwo z wyróżnieniem i wzorowe zachowanie. Na naukę poświęcam stosunkowo niewiele czasu, bo godzinę dziennie – mówi Mikołaj Bandzarewicz.
– Syn wykazuje aspirację do brania udziału w konkursach czy trenowaniu karate lub innych sportów, bo wcześniej grał w piłkę nożną. Staramy się go wspierać we wszystkich działaniach, które podejmuje. Nie narzucamy szybkiego tempa, mamy zdolne dziecko, które jest samodzielne w wyborze swoich aktywności. Nie poświęca wielkiej ilości czasu na naukę, on przede wszystkim uważnie słucha nauczycieli podczas lekcji i wiele z nich wynosi. Powodem sukcesu jest fakt, że w klasie jest mało osób. Mikołaj jest systematyczny i bardzo pilny – przekazuje mama Mikołaja Bandzarewicza.
Napisz komentarz
Komentarze