W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- W ostatnim czasie policja zatrzymała aż pięciu sprawców przemocy domowej, którzy znęcali się nad swoimi bliskimi. Dwóch z nich trafiło już do tymczasowego aresztu. 56-latek m.in. groził swojemu synowi nożem, a 68-latek dotkliwie pobił swoją żonę.
- Za nami 54. Pride of Poland. Aukcja zakończyła się wynikiem 2,161 mln euro za 14 sprzedanych koni. Najwyższą cenę uzyskała klacz El Esmera z Michałowa, którą hodowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wylicytował aż za 810 tys. euro!
- Za nami uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. W historii Polski to trzecie takie wydarzenie, w obecnych granicach Polski to druga taka koronacja po Jasnej Górze. Główne obchody jubileuszowe w Kodniu odbyły się 13-15 sierpnia. Do sanktuarium w Kodniu przybył legat papieski, kardynał Stanisław Dziwisz. Poświęcił pomnik ku czci Powstańców Styczniowych i nałożył nowe korony na słynny obraz Królowej Podlasia.
- Igor Dzikiewicz to nowy dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Funkcję objął 10 sierpnia. Został wyłoniony w przerowadzanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie konkursie.
- Przed nami kolejna, pełna prawdziwych gwiazd muzyki, edycja Podlasie Jazz Festival. Tym razem przez dwa dni uczty dla uszu usłyszymy w bialskim amfiteatrze m.in. Włodzimierza Nahornego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego czy Adama Makowicza. Nie może Was tam zabraknąć, a dla naszych Czytelników tradycyjnie mamy konkurs, w którym do wygrania dwa podwójne zaproszenia na Podlasie Jazz Festival!
- Rząd opublikował listę kwot, jakie trafią do samorządów całego kraju jako wsparcie finansowe ich budżetów. Do województwa lubelskiego popłynie 819 mln zł, najwięcej z tej puli dostaną miasta na prawach powiatów i miasto wojewódzkie. Biała Podlaska otrzyma najmniejszą kwotę wśród trzech miast powiatowych.
- Do 17 września można głosować na Jolantę i Sławomira Tupikowskich, mieszkańców Wólki Zdunkówki w gminie Wohyń, których gospodarstwo reprezentuje Lubelszczyznę w konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".
- Radni zdecydowali o zmianach w budżecie miasta na ten rok. Jednym z powodów zmian była dotacja na remont ulic Orzechowa i Narutowicza. Nie obyło się bez pytań o wybór odcinków, szczególnie na ul. Narutowicza.
- 43-letni mieszkaniec Lublina nie przeżył skoku do Jeziora Bialskiego. Tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę 13 sierpnia wczesnym popołudniem.
- Magdalena Szczepańska i Maciej Rybka otworzyli pracownię ceramiczną w Gnojnie. Od lat współpracują też z lokalnymi instytucjami kultury, prowadząc warsztaty z ceramiki, która jest ich ogromną pasją i sposobem na życie. Opowiadają nam o miłości do nadbużańskich terenów oraz jak z ziemi i ognia powstają kubki, talerze czy miski. A w miejscu, które stworzyli, promują tradycje południowego Podlasia i Polesia Lubelskiego, przenosząc na wytwarzane przez siebie przedmioty regionalne wzory.
- Katarzyna Bargielska na niedawno zakończonych Lekkoatletycznych Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim pożegnała się nie tylko z barwami klubu AZS AWF Biała Podlaska, ale i z lekkoatletyką. O swoim pięcioletnim pobycie w Białej, rozstaniu z AZS i sportem oraz o planach na przyszłość, Katarzyna Bargielska opowiada w rozmowie z Piotrem Frankowskim.
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.
Napisz komentarz
Komentarze