Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zorganizowało zbiórkę pieniędzy na konsultacje psychiatryczne dla osób, chorującym na SM. Celem jest zebranie funduszy na 15 konsultacji, a każda z nich kosztuje 300 złotych.
W Polsce ze stwardnieniem rozsianym (SM) żyje 55 000 osób. SM to przewlekła choroba neurologiczna o wielu widzialnych i niewidzialnych objawach fizycznych.
"SM rozpoznawane jest najczęściej u młodych dorosłych (średni wiek zachorowania to 20-40 lat). Często to osoby, które dopiero co rozpoczynają dorosłe życie, planują swoją przyszłość, karierę zawodową, myślą o zakładaniu rodziny, podróżują. Diagnoza jest dla nich szokiem, budzi lęk o to, co dalej.
Niestety, SM i jego objawy wpływają też na wiele obszarów życia: sprawność ruchową, pracę, relacje społeczne. Jednym z nich jest też zdrowie psychiczne. Diagnoza, nieprzewidywalność objawów, zmiany życiowe wynikające z choroby, czynniki psychospołeczne, ale też wpływ SM na układ nerwowy, powodują u chorych poważne zaburzenia natury psychologicznej, w tym depresję czy zaburzenia lękowe:" – czytamy na stronie zbiórki.
W związku z tym PTSR postanowiło zebrać pieniądze na konsultacje psychiatryczne dla osób ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym.
Jak my możemy pomóc osobom z SM (i nie tylko) radzić sobie z depresją? Możemy wesprzeć zbiórkę pod hasłem "Zadbajmy o psychę!", udostępnioną na stronie www.siepomaga.pl.
"W Specjalistycznej poradni SM w PTSR, chcemy uruchomić bezpłatne konsultacje lekarza psychiatry, aby osoby z SM mogły zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Koszt 1 konsultacji psychiatrycznej to 300 zł. Chcemy zebrać na 15 konsultacji! Co możesz zrobić? Wpłać darowiznę w dowolnej kwocie. Każde wsparcie ma znaczenie i przybliży nas do celu. Udostępnij naszą zbiórkę, powiedz o niej swoim znajomym. Bez Ciebie się to nie uda!" – podkreślają organizatorzy zbiórki z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Napisz komentarz
Komentarze