W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, wysokie kary grzywny sięgające nawet 100 tys. zł, a w przypadku urzędników czasowe zakazy piastowania stanowisk w instytucjach państwowych i samorządowych. Takie kary orzekł sąd I instancji wydziału karnego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej wobec trzech pracowników samorządowych i dwóch bialskich przedsiębiorców.
- Tego dnia na prezenty czekają dzieci i dorośli. Tacy, którzy wierzą i ci, którzy nie wierzą w Świętego Mikołaja. A ten 6 grudnia ma mnóstwo pracy. Dlatego po raz kolejny rozpoczynamy naszą akcję, bo znów chcemy mu pomóc. Od kilku lat w akcji Mikołaje Słowa Podlasia uczestniczą VIP-y z całego regionu, samorządowcy i przedsiębiorcy. Każdy z nich obdarowuje prezentem wybraną przez siebie osobę. Jeśli ktoś jeszcze chciałby do nich dołączyć, zapraszamy!
- Ani kina Merkury, ani nieruchomości przy ul. Kruczej radni nie zdecydowali się nabywać. Argumentem jest brak rzetelnych konsultacji nie tylko ze środowiskami artystycznymi, ale i samymi mieszkańcami miasta. Do radnych docierają sygnały niezadowolenia.
- Listopad to czas, kiedy częściej odwiedzamy cmentarze i zapalamy znicze na grobach naszych bliskich. Jeden z czytelników podczas takiej wizyty zauważył, że z nekropolii „znikają” drzewa. Czy wycinanie pięknych i starych drzew na cmentarzach jest zasadne? – zastanawia się. Zapytaliśmy o to zastępcę komendanta zarządu głównego Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody w Polsce, generała straży Marka Chwedaczuka.
- 17- i 18-latek odpowiedzą za pobicie dwóch przypadkowo napotkanych mężczyzn. Agresorzy bili i kopali ich po głowach. Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala. Do brutalnych scen doszło w jednym z parków w Białej Podlaskiej. Okazuje się, że jednym z agresorów jest 17-latek, który stanął przed sądem za pobicie 18-latka w marcu tego roku.
- 13 listopada rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy WOŚP. Z kolei od połowy października trwa rejestrowanie sztabów, które zakończy się 20 listopada. W naszym regionie do tej pory chęć grania z Orkiestrą zgłosiły sztaby w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Międzyrzecu Podlaskim oraz Wisznicach.
- Z Marcinem Dudzińskim ze stowarzyszenia Orzechówek rozmawiamy o tym, czy w Białej Podlaskiej jest miejsce na realizację oddolnych inicjatyw społecznych i jak bardzo ważny jest w tej działalności transparentny i sprawiedliwy budżet obywatelski.
- W tym roku w filii Akademii Bialskiej w Radzyniu Podlaskim mieli zacząć kształcenie informatycy. Niestety kierunek nie ruszył, bo zgłosiło się za mało chętnych. – Nie od razu Kraków zbudowano – komentuje rektor AB, prof. Jerzy Nitychoruk. Natomiast radny powiatu radzyńskiego Jakub Jakubowski odpowiada innym przysłowiem: – Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.
- 12 listopada minęło 400 lat od męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza. Ten święty Kościoła unickiego jest drugorzędnym patronem diecezji siedleckiej. Dlatego w niedzielę w każdym kościele parafialnym w naszej diecezji została odprawiona msza św. wotywna o św. Jozafacie. Zaś główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej, w której od 1765 do 1916 r. spoczywało jego ciało, a od 1969 r. jest cząstka jego relikwii, przekazana przez Stolicę Apostolską.
- Wystawę "Świadkowie życia. Stanisław Baj" można oglądać do 7 kwietnia 2024 r. To ponad sto dwadzieścia prac, takich jak płaskorzeźba, szkice, grafiki i obrazy olejne na płótnie. Przeważają dwa tematy – portrety oraz pejzaż nadbużański. Powodem zorganizowania podsumowującej wystawy były siedemdziesiąte urodziny artysty.
- W czerwcu miasto ogłosiło przetarg na remont mostu na ul. Łomaskiej. W lipcu przetarg unieważniono, a w październiku zdjęto w budżecie pieniądze przeznaczone na to zadanie. Remontu mostu w tym roku nie będzie. Czy na drodze do jego modernizacji stanęły barierki?
Napisz komentarz
Komentarze