Jak informuje Sylwia Hubica, dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, warsztat ma na celu przybliżenie uczniom idei obchodów tego wyjątkowego dnia, ale nade wszystko zabawę językiem w sposób niekonwencjonalny oraz odniesienie do lokalnego dziedzictwa kulturowego, jakim są elementy języka charakterystycznego dla grupy Bojarów Międzyrzeckich, zamieszkujących tereny gminy Międzyrzec Podlaski w drugiej połowie XIX wieku. Warsztat przeprowadzi Sylwia Hubica.
Podczas warsztatów grupa młodzieży skupi się na kontrastach języka XIX-wiecznych Bojarów Międzyrzeckich oraz współczesnej młodzieży, co ukaże dynamiczny proces ewolucji norm językowych. Wszystko odbędzie się w formie warsztatu włączającego młodzież, pobudzającego ich kreatywność i sieciującego grupę młodych ludzi z Ośrodkiem Kultury.
- Pragnę spotkać się z młodzieżą i zaproponować zabawę językiem polskim, w której porównamy sobie jakich słów używa współczesna młodzież do opisywania swojego świata zestawiając to ze słowami XIX-wiecznych Bojarów Międzyrzeckich zamieszkujących 10 wsi gminy Międzyrzec Podlaski. Będzie to świetna okazja do nawiązania kontaktu z lokalną młodzieżą. Wprowadzę także elementy storytellingu jako bazę wyjściową do plastycznego opisywania rzeczywistości, tworzenia opowieści i wyrażania siebie - mówi dyrektor GOK w Wysokim Sylwia Hubica.
CZYTAJ TEŻ:
Napisz komentarz
Komentarze