Spełnienie potrzeb oraz oczekiwań pacjentek jest nadrzędnym celem Centrum i priorytetem w codziennej pracy personelu medycznego.
Nowoczesny sprzęt
Centrum posiada nowoczesne gabinety lekarskie i zabiegowe wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt do nadzoru ciąży wysokiego ryzyka oraz gabinety konsultacyjne położnych.
Gwarancją jest specjalistyczna opieka skierowana do kobiet w każdym wieku, na każdym etapie ich życia.
W Poradni zapewniany jest pełny zakres świadczeń medycznych, począwszy od kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób kobiecych oraz zaburzeń hormonalnych, a skończywszy na opiece nad kobietą w ciąży oraz po porodzie i w okresie menopauzy.
Specjalistyczne badania dla kobiet
W gabinetach Centrum „Kobieta-Matka-Dziecko” pacjentki mogą również wykonać cytologię i kolposkopię, które są podstawowymi badaniami ginekologicznymi, wykonywanymi w kierunku raka szyjki macicy.
Pacjentki w ciąży mają możliwość skorzystania z wielu badań z zakresu nieinwazyjnej genetycznej diagnostyki prenatalnej - wśród nich jest m.in. test PAPP-A.
Tylko wczesna diagnostyka pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości w rozwoju płodu, a następnie zastosować odpowiednie leczenie. Nierzadko wiedza, jaką udaje się uzyskać podczas badania pozwala uratować nie tylko zdrowie, ale i życie rozwijającego się dziecka. Szczegółowa diagnostyka w czasie ciąży w przeważającej liczbie przypadków jest okazją dla rodziców do upewnienia się, że z ich dzieckiem wszystko jest w porządku. To bezcenna wiedza.
W Centrum wykonywane jest również USG z elementami 3D i 4D, które od zwykłego USG różni się tym, że wykonywane jest na bardzo zaawansowanym i nowoczesnym sprzęcie, przez doświadczonego lekarza z certyfikatem.
Poradnia ze szpitalnym zapleczem
Poradnia posiada zaplecze w postaci Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Neonatologicznego, które posiadają III poziom referencyjności, co oznacza, że posiadają kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami.
Pacjentki Poradni oraz pacjentki przebywające w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, które chcą urodzić swoje dziecko w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej objęte są programem KOC, czyli koordynowaną opieką nad kobietą i jej dzieckiem.
Jest to wielowymiarowa i kompleksowa opieka nad kobietą:
- od momentu rozpoznania ciąży i w okresie jej trwania,
- w czasie porodu,
- w czasie rekonwalescencji w połogu.
Pacjentki mają zapewnioną:
- opiekę, która daje poczucie bezpieczeństwa matce i dziecku,
- wsparcie i fachową pomoc w przygotowaniu do porodu poprzez przedstawienie planu opieki przedporodowej i planu porodu,
- monitorowanie przebiegu ciąży zgodnie z obowiązującymi standardami opieki okołoporodowej,
- możliwość udziału w Akademii Narodzin, która gruntownie przygotowuje mamę i tatę do aktywnego udziału w narodzinach dziecka.
Personel Centrum „Kobieta-Matka-Dziecko” oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego proponuje:
- wsparcie podczas pobytu w szpitalu,
- pomoc psychologiczną, zgodnie z życzeniem pacjentki,
- poród rodzinny,
- wsparcie dietetyczne(kontakt z dietetykiem),
- kontakt z fizjoterapeutą zarówno w ciąży, połogu jak również w okresie okołomenopauzalnym ( współpracujemy z urofizjoterapeutą).
Personel udziela wszelkich informacji o sposobach radzenia sobie z bólem porodowym (niefarmakologicznych i farmakologicznych). Poradnie Leczenia Bólu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych mam.
Pacjentkom proponowane są również praktyczne i teoretyczne przygotowanie do porodu, połogu, karmienia piersią i rodzicielstwa.
Poradnia laktacyjna
Poradnia Laktacyjna zapewnia wsparcie i fachową pomoc w karmieniu piersią. Nasze położne stale podnoszą kwalifikacje. Jedna z koleżanek posiada tytuł Doradcy Laktacyjnego z CERTYFIKATEM CDL.
W zasobach Centrum znajduje się rozbudowany gabinet KTG z możliwością nadzoru zdalnego dla wielu pacjentek jednoczasowo, a także urządzenia Pregnabit do mobilnego badania KTG wraz z dedykowaną platformą do prezentowania oraz analizy zapisów teleKTG.
Opieką objęte są pacjentki z podejrzeniem lub z rozpoznanym nowotworem narządu rodnego – w tym celu personel wspólpracuje m.in. z Koordynatorami DILO. Świadczenia obejmują profilaktykę, leczenie, a także wczesne wykrywanie schorzeń onkologicznych. Dzięki kompleksowemu podejściu można szczegółowo zaplanować i skutecznie poprowadzić leczenie.
Napisz komentarz
Komentarze