Jak mówił prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk rektor Akademii Bialskiej, Dzień Otwarty to święto uczelni.
- Mamy wielką przyjemność zaprezentować się dla młodzieży z naszego regionu, nie tylko z Białej Podlaskiej, ale też z Janowa, Międzyrzeca. Chcemy pokazać, jakie są wspaniałe możliwości studiowania u nas. Każdy z kierunków stara się na stoisku pokazać z jak najlepszej strony. Studenci prezentują osiągnięcia, ale też wskazują jak możemy się razem bawić, co nas łączy, co sprawia, że chcą u nas studiować - mówił prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk.
- Chodzi o to, by młodzież do nas przychodziła i odbierała dobrą naukę. Akademia Bialska jest najlepszą uczelnią zawodową w rankingu Perspektyw. Uczelnia ma bogatą ofertę, można nie tylko zdobyć tytuł licencjata, magistra, ale też doktora czy habilitację. Mamy ok. 2 tys. studentów na kilkudziesięciu kierunkach. Chcemy też otworzyć kolejne, w tym anglistykę i psychologię - podkreślił rektor.
21 stanowisk
Izabela Adamowicz-Łogwińska odpowiedzialna za promocję i rekrutację na Akademii Bialskiej wyjaśniała, że uczelnia wybrała prezentację w Dzień Otwarty na hali sportowej, by pokazać stoiska wszystkich kierunków studiów. - Mamy 21 stanowisk, każde z nich prezentuje poszczególne kierunki. Każdy z potencjalnych kandydatów może zapoznać się z ofertą, może też skorzystać zasobów, które oferujemy naszym studentom w czasie kształcenia. Taki kandydat może zobaczyć jak wyglądają zajęcia na fizjoterapii, skorzystać ze sprzętów, które są używane podczas kształcenia, laboratoriów, centrów symulacji medycznych, strzelnicy laserowej - przekazała.
Danylo Luzanov studiuje filologię angielską na trzecim roku, do największych plusów uczelni zalicza bezpłatne kształcenie i jedne z najwyższych stypendiów w całej Polsce oraz dobrą atmosferę. - Wszyscy wykładowcy są zaangażowani w proces nauki, łatwo nauczyć się dzięki temu nowych słówek, nowych struktur gramatycznych. Studenci rozumieją, że powinni się starać. Każdy absolwent ma pod koniec kształcenia 960 godzin praktyk, z praktyk mam dobre wrażenia, często absolwenci dostają pracę w miejscu, gdzie odbywali praktyki. Filologia nie jest ciężkim kierunkiem, bywa, że na innych kierunkach jest więcej nauki. Są koła naukowe, do którego każdy student może się zapisać - mówił Danylo.
Zachwycona studiami
Olena Pasirska studiuje turystykę na I roku na studiach II stopnia, wcześniej skończyła dietetykę. - Jestem bardzo zadowolona z turystyki, mamy bardzo interesujące zajęcia, dużo sportu, a także obozy zimowe i letnie. Jestem zachwycona - przekazała Olena Pasirska. Wyjaśniła, że na uczelni funkcjonuje Klub Studenta, gdzie można coś wspólnie ugotować czy pośpiewać. - Odbywają się też turnieje sportowe, ja brałam udział w turnieju siatkówki, hala jest też dostępna dla studentów. Warto przyjść na studia do Akademii Bialskiej - podsumowała.
Julia Filipowicz studiuje fizjoterapię na IV roku wskazuje, że wykładowcy są bardzo otwarci i dobrze przekazują wiedzę. - Rektor służy dobrą radą, mamy też dobrze wyposażone sale. Studenci są przyjaźni i wspierający. Mamy klub integrujący studentów, odbywają się wydarzenia kulturalne, jest też do naszej dyspozycji ścianka wspinaczkowa - przekazała Julia. Dodała, że najtrudniej było na pierwszym roku studiów, ale nie jest tak, że ciągle się uczy, znajduje też czas na życie prywatne. - Musimy pamiętać, że będziemy pracować z ludźmi, więc musimy mieć dużą wiedzę, żeby nie zrobić nikomu krzywdy. W ramach zajęć mamy bardzo dużo praktyk w szpitalach i gabinetach. W tym roku odbywam praktyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Chciałabym w przyszłość otworzyć własny gabinet - mówiła Julia Filipowicz.
Aleksandra Łukaszuk jest na II roku ratownictwa medycznego, stwierdza, że jest bardzo zadowolona ze studiów, gdyż na nich nie tylko poszerza swoją wiedzę, ale też rozwija pasję. - Chęć pomagania ludziom z roku na rok się we mnie zwiększa. To jest zasiane we mnie, przez wykładowców, którzy są bardzo kompetentni i podchodzą z sercem do studentów. Uczelnia daje też dostęp do nowoczesnego sprzętu. Jak czegoś brakuje, jest to zamawiane. Jeżeli kandydaci na studentów lubią pomagać innym, to ratownictwo medyczne jest dla nich - zaznacza. Przyznaje, że studia nie są łatwe, ale by udzielać pomocy jest potrzebna fachowa wiedza.
Napisz komentarz
Komentarze