- Im bliżej wyborów samorządowych, tym większe wpadki zalicza prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. Nie przebrzmiały jeszcze echa afery związanej z dyplomami MBA na Collegium Humanum, a na jego wizerunku głębokim cieniem kładą się kolejne chybione decyzje. Kampania wizerunkowa z miejskimi inwestycjami na zdjęciach okazuje się perfidną manipulacją. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic są zbulwersowani brakiem jakichkolwiek konsultacji społecznych. A jakby tego było mało rolnicy domagają się przeprosin za to, że publicznie ich upokarza.
- Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w okręgu nr 3 do Sejmiku województwa. Na czele listy stanął Stanisław Żmijan, a wsparcia kandydatom udzieliła wicemarszałkini Sejmu, Dorota Niedziela.
- W połowie marca zarząd powiatu bialskiego podpisał z wyłonionym w przetargu wykonawcą umowę na budowę nowej siedziby samorządu. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, będzie gotowa wiosną 2027 roku.
- Kierowca renaulta nie ustąpił pierwszeństwa fiatowi ducato. Doszło do zderzenia, do szpitala trafiły cztery osoby. Sprawca wypadku to 20-latek, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w dniu wejścia w życie nowych przepisów, które za taki występek przewidują konfiskatę auta. O tym zdarzeniu mówiła cała Polska.
- Katarzyna Stawiska-Semeryło kocha konie od zawsze, jednak jeździectwem na poważnie mogła się zająć dopiero w dorosłym życiu. Jest Mistrzynią Europy, a także wielokrotną Mistrzynią Polski w ujeżdżaniu koni arabskich.
- W lutym radni gminy Radzyń Podlaski wyrazili zgodę na utworzenie w Żabikowie Parku Pamięci Narodowej. Powstanie we współpracy z Uniwersytetem w Siedlcach. Pojawiły się wątpliwości co do nazwy projektu.
- Cztery dni w Pradze, to nagroda dla najlepszych, którzy stworzą anglojęzyczne opisy dotyczące Radzynia Podlaskiego, które można zamieścić w Wikipedii. Na stworzenie artykułów jest czas do 30 maja.
- 25 lat powiatu radzyńskiego uczczono nadaniem sztandaru i tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Radzyńskiego. Była też okazja do podziękowań dla wszystkich, którzy powiat przez ćwierćwiecze tworzyli.
- Gmina Kąkolewnica właśnie zakończyła budowę 700 metrów chodników w dwóch wsiach na swoim terenie. Chodników w swoich wsiach doczekali się mieszkańcy Żakowoli Poprzecznej i Brzozowicy Małej.
- Władze Mazowsza przeznaczyły na inwestycje w naszym regionie ponad 5,4 mln złotych. W powiecie łosickim dofinansowanie z dziewięciu programów wsparcia otrzymało blisko 60 projektów. Pieniądze umożliwią inwestycje w świetlicach wiejskich, budowę i remont obiektów sportowych, zakup wozów bojowych i remont strażnic OSP, budowę chodników, oraz placów zabaw, czy realizację projektów proekologicznych.
- Protest ma rozpocząć się 20 marca o godzinie 7:00 i potrwać do wtorku, 26 marca do godziny 7:00. Rolnicy mają zająć skrzyżowanie drogi krajowej DK19 (ul. Białostocka) i drogi wojewódzkiej DW 698 (ul. Bialska) w Łosicach. Po każdych dwóch godzinach blokady ma rozpocząć się 15-minutowy czas na przejazd wahadłowy.
- Dzień Otwarty na Akademii Bialskiej przyciągnął uczniów szkół średnich, którzy chcieli poznać ofertę uczelni. Czekało na nich 21 stoisk, wszystkich kierunków studiów oraz studenci chętnie dzielący się swoim doświadczeniami. Uczelnia ma bogatą ofertę, można nie tylko zdobyć tytuł licencjata, magistra, ale też doktora czy habilitację
- Rozpoczęła się III konferencja naukowa pt. “Podatki. Ubezpieczenia. Przedsiębiorczość” zorganizowana przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza. Na wydarzenie przyjechało liczne grono naukowców i przedsiębiorców z całej Polski.
Te i wiele innych ciekawych artykułów znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.
Napisz komentarz
Komentarze