Marzena Paszkowska, dyrektor Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. Danuty Siedzikówny ps. Inka w Białej Podlaskiej wyjaśnia, że to trzecia zmiana siedziby placówki edukacyjnej.
– Mam nadzieję, że to ostatnia zmiana i najlepsza. W tej chwili szkoła mieści się przy ul. Okopowej 3, na powierzchni 900 metrów kwadratowych. Od 1 września 2024 r. przeniesiemy się na prawie 2500 metrów kwadratowych. W nowym budynku będziemy mieć sale przystosowane na najwyższym poziomie – mówiła Marzena Paszkowska.
Dodała, że obecnie szkoła ma 180 słuchaczy, w 13 oddziałach. – Uczymy w różnych formach, mamy słuchaczy na kierunkach dziennych, stacjonarnych, zaocznych, na zajęciach odbywających się od poniedziałku do niedzieli. Mamy kierunki z branży medycznej, to np. technik masażysta, higienistka stomatologiczna, farmaceuta, elektroradiolog, opiekun medyczny. Z branży fryzjersko-kosmetycznej mamy kierunki technik usług kosmetycznych, podologa. Na nowy rok szkolny będziemy też rekrutować na kierunki opiekun osoby starszej czy opiekun dziecięcy. W siedzibie przy ul. Okopowej nie mieliśmy na to miejsca – przekazała. Wskazała, że planuje utworzenie 21 kierunków od nowego roku.
– Do szkoły mogą przyjść wszyscy, którzy ukończyli szkołę średnią, ale nie muszą mieć matury. Bez ograniczenia wieku. Szkoła jest bezpłatna. Przeniesienie siedziby dostrzegam jako możliwość rozwoju placówki – zaznaczyła. Wyjaśniła, że placówka podlega pod urząd marszałkowski. – Inwestycja polegająca na przystosowaniu pomieszczeń kosztowała 8 mln zł i była finansowana przez lubelski urząd marszałkowski. Budynek dostaliśmy w trwały zarząd, czyli jesteśmy jego współwłaścicielem, więc z 1 września możemy się przeprowadzić – przekazała.
Jak stwierdził marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, potrzeby szkoły musiały zostać zaspokojone, więc przekazano placówce pomieszczenia, które mieszczą się na powierzchni 2500 metrów kwadratowych.
– Jesteście potrzebni na rynku, świadczy o tym fakt, że macie 180 słuchaczy. Wypełniacie lukę edukacyjną, którą należy uzupełnić. Zawody okołomedyczne są niezwykle potrzebne na rynku pracy, który teraz się intensywnie zmienia – mówił Jarosław Stawiarski. Dodał, że godne warunki nauki są ważnym elementem kształcenia.
Napisz komentarz
Komentarze