Co rozumiemy pod nazwą "deweloper"? Definiuje ją przepisy, a konkretnie ustawa deweloperska. W myśl przepisów deweloper to przedsiębiorstwo, które zajmuje się realizowaniem inwestycji budowlanych. Może to być spółka deweloperska, jak i osoba fizyczna będąca inwestorem. Deweloper zobowiązuje się na podstawie umowy deweloperskiej do przeniesienia praw własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego na jego nabywcę.
Wysokie standardy
Edyta Bancerz uważa, że zakup nieruchomości deweloperskiej może być korzystny z wielu powodów.
– Jednym z nich są nowoczesne standardy budownictwa. Deweloperzy często stosują najnowsze technologie i materiały budowlane, co oznacza, że nieruchomości deweloperskie są zazwyczaj wyposażone w nowoczesne systemy grzewcze, wentylacyjne i izolacyjne, co przyczynia się do komfortu mieszkańców. Większość z inwestycji wyposażona jest w ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się zmniejszenia kosztów użytkowania mieszkania, np. w instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła – mówi Edyta Bancerz.
W tym przypadku nabywca lokalu może mieć pewność gwarancji jakości. Jest to ważne z punktu widzenia kupującego, ponieważ daje pewność, że nieruchomość jest wykonana z dbałością o najwyższe standardy, a jeśli tak się nie zdarzy, to może dochodzić swoich praw.
Indywidualizacja wnętrza
Kupując nieruchomość deweloperską, często istnieje możliwość indywidualnego dostosowania wykończenia i wyposażenia wnętrza do własnych preferencji. – I tu mamy szerokie pole do popisu. Możemy zaaranżować każde pomieszczenie według własnego pomysłu. Do tego stopnia, że w niektórych przypadkach deweloper daje nam możliwość przesunięcia niektórych ścianek działowych. Do tego możemy zdecydować, w jakim stylu wykończymy wnętrza i jakie materiały użyjemy – zaznacza agentka.
Bezpieczeństwo prawne
Edyta Bancerz podkreśla, że są jeszcze inne zalety zakupu nieruchomości deweloperskiej.
– Masz pewność, że transakcja odbywa się z legalnym właścicielem, a wszystkie formalności są uregulowane zgodnie z prawem. Co więcej, istnieje możliwość uzyskania dodatkowych korzyść, takich jak gratisowe wyposażenie, projekt wnętrza czy atrakcyjne warunki kredytowe. Warto też podkreślić, że nowe mieszkanie nie wymaga remontu, a to duży plus dla osób, które nie mają czasu na szukanie ekipy remontowej i projektanta, który przygotuje projekt przebudowy niektórych elementów budynku czy instalacji. W ten sposób oszczędza się czas i pieniądze – mówi agentka.
Potencjał wzrostu wartości
Na koniec agentka podaje taki argument "za" zakupem nieruchomości deweloperskiej: – Nowe nieruchomości mają zazwyczaj większy potencjał wzrostu wartości w przyszłości, co może przynieść zyski w przypadku ewentualnej sprzedaży w przyszłości. Tym bardziej, że buduje się je w atrakcyjnych lokalizacjach, skąd dostęp do szkoły, przychodni zdrowia, sklepów czy żłobków to priorytet. Często są też doskonale skomunikowane z pozostałą częścią miejscowości
Napisz komentarz
Komentarze