Początek o godz. 10:00. Jak wskazują organizatorzy, celem festiwalu jest wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcanie jej do pracy twórczej w zakresie muzyki oraz propagowanie piosenki polskiej wśród dzieci i młodzieży. Dodają, że istotna jest też promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie, popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych, rozwijanie talentów estradowych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
Przekazują też. że konkurs rozstrzygnięty będzie w kategoriach: solistki i soliści : przedszkole, solistki i soliści: szkoła podstawowa klasy 1-3, solistki i soliści: szkoła podstawowa klasy 4-6, solistki i soliści: szkoła podstawowa klasy 7-8, solistki i soliści: szkoła ponadpodstawowa, solistki i soliści: placówki dla osób z niepełnosprawnością.
- Uczestnik festiwalu może wykonać jeden polski utwór muzyczny z aranżacją lub akompaniamentem. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Uczestnicy festiwalu przyjeżdżają z opiekunem na koszt własny - podaje GCKSiT.
Informuje, że jury powołane przez organizatorów wyłoni zwycięzców etapu w poszczególnych kategoriach wiekowych na podstawie: doboru repertuaru / tekstu i muzyki / dostosowania do wieku i możliwości wykonawczych uczestników, umiejętności wokalnych, ogólnego wyrazu artystycznego i zaangażowania: ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki.
Za zajęcie miejsc I - III we wszystkich kategoriach przysługują pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dla pozostałych uczestników zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy. Istnieje także możliwość przyznawania nagród pozaregulaminowych, ufundowanych przez sponsorów.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze