Projekt organizowany jest w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.
Nauczyciel koordynujący udział w projekcie Agata Linkiewicz uczestniczyła w szkoleniach i kursach e-learningowych oraz wykorzystała na lekcjach informatyki bezpłatną platformę z kursami i materiałami dla uczniów. Zarówno rodzice jak i nauczyciele przez dziennik elektroniczny otrzymywali materiały szkoleniowe z zakresu bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, odpowiedniego reagowania w sytuacjach niepożądanych zdarzeń lub zachowań młodych ludzi w sieci.
Szkolny koordynator projektu przygotował także ankietę w wersji on-line skierowaną do nauczycieli i rodziców sprawdzającą ich wiedzę w tym zakresie. Wyniki zostały omówione zarówno z nauczycielami jak też rodzicami i czasami były zaskakujące. Uczestnicy projektu zdobyli wiedzę na temat aktualnych zagrożeń w sieci m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Młodzież wisznickiego liceum pod kierunkiem koordynatora wykonała gazetkę szkolną z cyberzagrożeń, gdzie były zamieszczane materiały udostępnione w ramach projektu.
Przez udział w projekcie kształtowano postawy krytycznego podejścia do zamieszczanych w sieci informacji oraz promowano pozytywne zachowania wśród młodzieży. Każdy uczestnik projektu, który zaliczył, z co najmniej 6 kursów e-learningowych otrzyma zbiorczy certyfikat udziału w projekcie „Bezpieczni w sieci". Certyfikaty można otrzymać także za pojedyncze ukończone kursu na 80 proc. i więcej.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze