Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 września 2024 05:18

Piłkarki z Terespola i piłkarze z Białej Podlaskiej na siódmym miejscu w Polsce

Rozegrano finał Turnieju o Puchar Tymbarku. Wystąpiły w nim dwie ekipy z naszego regionu i obie zajęły miejsce siódme w swojej kategorii.

Autor: nadesłane

Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10 i do lat 12 wśród dziewcząt i chłopców. Organizatorem jest PZPN. W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 11 200 drużyn z 378 powiatów.

W kategorii U-12 dziewcząt uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu pod opieką Andrzeja Korbala zdobyły siódme miejsce w Ogólnopolskim Finale rozgrywanym na stadionie Narodowym w Warszawie. Terespolanki wystąpiły w składzie: Nikola Beniuk, Julia Jaszczyk, Julia Kurowska, Joanna Leonienko, Zuzanna Maroszczuk, Karolina Mikołajuk, Nikola Zasiu i Hanna Bednarzak. W grupie osiągnęły następujące rezultaty: SP nr 2 Płońsk 4:1, Gaduły Zelów 2:2, SP Sława 2:4. W ćwierćfinale uległy SP Wierzchosławie 2:3, by w półfinale o miejsce piąte przegrać 1:2 z SP 6 Inowrocław, a w meczu o siódme miejsce pokonać AP PSP Klimontów 1:0. Rywalizację w tej kategorii wygrały dziewczęta z UKS SAP „Szóstka” Brzeg.

W tej samej kategorii wśród chłopców na siódmym miejscu uplasowali się uczniowie SP numer 5 z Białej Podlaskiej pod opieką Tomasza Jakubca. Bialczanie wystąpili w składzie: Miłosz Fijałkowski, Paweł Zaremba, Filip Maksymiuk, Mikołaj  Supeł, Jan Furtak, KsaweryGąsiorowski, Dominik Semeniuk, Antoni Błaszczyk, Kacper Muchla, Szymon Kołodziejczak. W grupie osiągnęli następujące wyniki:  SP 18 Olsztyn 0:5, APN SMS Tychy 2:0, SMS Certus Chrobry Głogów 4:0. W ćwierćfinale ulegli SP 5 Gdańsk 3:1, by w półfinale o miejsce piąte zremisować 1:1 z SP 10 APMM Zielona Góra i przegrać w karnych 0:2, a w meczu o siódme miejsce pokonać PSP 2 Kluczbork 2:0. Rywalizację w tej kategorii wygrali chłopcy z SP 7 Leszno „Wirtuozi Futbolu”.

Finał sędziował Szymon Marciniak. Obecny był trener reprezentacji Polski Michał Probierz oraz piłkarze: Nicola Zalewski, Kacper Urbański i Mateusz Kochalski. Dziewczęta otrzymały dyplomy, medale oraz mnóstwo gadżetów (min.: plecaki, ortaliony, czapeczki) oraz stroje.
Wszyscy uczestnicy turnieju obejrzeli mecz piłki nożnej Polska - Turcja.