- Pełnienie Terytorialnej Służby Wojskowej daje wiele korzyści. Przede wszystkim to inwestycja w rozwój osobisty: służba w ciekawym środowisku, możliwość zdobycia nowych doświadczeń, uprawnień, rozwijanie hartu ducha i umiejętności przezwyciężania własnych słabości. Niebagatelną wartością jest możliwość osobistego zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju – informuje kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2LBOT. - Ochotnicy mogą odnaleźć swoje powołanie w różnych specjalnościach, np. ratownik, strzelec wyborowy, saper, czy łącznościowiec.
Żołnierzem WOT może zostać każdy w wieku 18-55 lat (żołnierze szeregowi i 18-63 lata (oficerowie, podoficerowie). - Podstawowe wymagania to m.in.: posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletniość, niekaralność, nie pełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego – wylicza kpt. Gaborek. - WOT jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pogodzić służbę dla Ojczyzny z życiem zawodowym i rodzinnym. Terytorialsi mogą również liczyć na wynagrodzenie w wysokości min. 880 zł miesięcznie, za gotowość bojową i obowiązkowe, comiesięczne, dwudniowe szkolenie rotacyjne.
Ci, którzy jeszcze w tym roku chcieliby dołączyć do formacji, mają taką możliwość. - Ochotnicy mają do wyboru jeszcze trzy terminy szkoleń podstawowych: 9-24.08, 14-29.09 i 15-30.11. Dla żołnierzy rezerwy zaplanowano natomiast szkolenia wyrównawcze w terminach: 14-21.09 oraz 15-22.11. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do WOT można uzyskać w Wojskowych Centrach Rekrutacji w Lublinie, Puławach, Białej Podlaskiej i Zamościu oraz kontaktując się z rekruterami z poszczególnych powiatów – dodaje oficer prasowa 2LBOT.
Napisz komentarz
Komentarze