- Na wsi, która się zmienia, bo zmienia się świat, przetrwały wartości, które legły u podstaw sukcesu naszej polskiej wsi, a przez to całej Rzeczpospolitej i są niezmienne. Bardzo nam zależy, żeby w te dożynki było widać umiłowanie pracy, tradycji, które dla nas tu zebranych są tak ważne - zaznaczył wójt Piotr Kazimierski.
Dodał, że należy pamiętać o wartościach, które kierowały naszymi przodkami. - Chodzi o to, by naszą Polskę pozostawić Polską, by naszym wnukom żyło się lepiej, tak jak my zdecydujemy. Mimo, że rolników jest coraz mniej, to chciałbym im pogratulować i podziękować. Nasze rodziny powinny być silne przywiązaniem do tradycji i wiary. Dziękuję staroście bialskiemu Mariuszowi Filipiukowi, który jest bardzo skuteczny w działaniu. Gdyby nie twoje osobiste zaangażowanie, sytuacja w naszej gminie wyglądałaby o wiele gorzej. Wyglądałaby tak, jak wcześniej, kiedy starostą nie byłeś ty. Pomijani byliśmy przy podziale funduszy, czy przy inwestycjach. Dziś jest zupełnie inaczej. Życzę sobie i tobie, żeby ta funkcja była ci jak najdłużej przypisana - zaznaczył wójt.
- Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie panu wójtowi. Cieszę się, że mogę być dzisiaj z państwem w Drelowie, na dożynkach gminnych. Dożynki to czas, kiedy dziękujemy wam, za waszą ciężką pracę, która nie zawsze jest należycie doceniana. Kieruję do was wielkie słowa uznania, że macie tyle sił i energii, by ta ziemia dawała plon, i to jak najlepszy plon - wskazał starosta Mariusz Filipiuk. Dodał, że rolnicy wykonują swoją pracę w trudnych warunkach. - Obecny rok był tego przykładem, że susza dała swe znaki, ale dożynki świadczą o tym, że plon był właściwy. Panie wójcie dziękuję za piękne słowa, też chciałem podziękować, bo dzięki twojej pracy i samorządu udaje się realizować ważne inwestycje, które służą mieszkańcom tej gminy - zaznaczył starosta.
Jak mówił Michał Olesiejuk, dyrektor GCK, w czasie prezentacji wieńców, miejscowość, w której odbyły się dożynki - Drelów zajmuje powierzchnię 1706 hektarów, jest największą wsią i siedzibą urzędu gminy, funkcjonują w niej wszystkie jednostki samorządu terytorialnego, koło gospodyń wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz klub seniora. - Rolnicy prowadzą głównie uprawę zbóż oraz hodowlę bydła i drobiu. Sołtysem jest Sławomir Gawłowski, radnymi stąd są Marian Semeniuk, Sławomir Bogucki i Damian Goś - powiedział Michał Olesiejuk.
CZYTAJ TEŻ:
Napisz komentarz
Komentarze