Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 6 października 2024 00:42
Reklama Conkret
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Uczta dla melomanów. Czas na Dni Karola Lipińskiego

Trwają Dni Karola Lipińskiego. 6 września kolejny koncert, na który wstęp jest bezpłatny. Tym razem na melomanów czeka recital fortepianowy Piotra Alexewicza.
Uczta dla melomanów. Czas na Dni Karola Lipińskiego
Trwają Dni Karola Lipińskiego. 6 września kolejny koncert, na który wstęp jest bezpłatny. Tym razem na melomanów czeka recital fortepianowy Piotra Alexewicza

Źródło: plakat

- Pianista od najmłodszych lat koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w międzynarodowych festiwalach. Koncertował, m.in. w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Słowacji, Rumunii, Chorwacji, USA, Brazylii i Japonii – informuje Agnieszka Jeż, prezes zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego im. K. Lipińskiego, organizatora DKL. Dodaje, że podczas występu w Radzyniu Podlaskim artysta zaprezentuje Fantazję d-moll KV 397 Wolfganga Amadeusza Mozarta, Sonatę Es-dur op. 27 nr 1 „Quasi una fantasia" Ludwiga van Beethovena oraz Fantazję C-dur op. 17 Roberta Schumanna.

Na to wydarzenie RTM zaprasza do sali widowiskowej „Oranżeria” na godz. 18.00. Natomiast kolejne koncerty w ramach tegorocznej XLI edycji DKL zaplanowano na 20 i 27 października. 

- 20 października w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czemiernikach odbędzie się  koncert muzyki sakralnej „Ave Maria” w wykonaniu Agny Bryjan – sopran i kwintetu smyczkowego Kwartemia Plus. Natomiast 27 października w sali widowiskowo-kinowej "Oranżeria" w koncercie „Romantycznie i filmowo. Wirtuozi instrumentów” zaprezentują się Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz – flet oraz Carlos Peña Montoya – harfa – informuje Agnieszka Jeż.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: starosta radzyński, burmistrz miasta Radzyń Podlaski. Współorganizatorami wydarzenia są: Radzyński Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim. - Festiwal dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Radzyński, Urząd Miasta Radzyń Podlaski oraz firmy i instytucje - dodaje prezes Jeż.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: 😁Treść komentarza: Może to nie zwierzaki trzeba kastrować?😊Data dodania komentarza: 4.10.2024, 14:40Źródło komentarza: Obrońcy zwierząt zebrali dwa razy więcej podpisów, niż potrzebowaliAutor komentarza: A weźTreść komentarza: Miasto jest tak samo upierliwe dla ludzi, zakażmy życia w mieście! Ludzie siedzący w ciasnych klitkach stają się upośledzeni na podstawowe czynności życiowe. A jak wychodzą na zewnątsz to są poskręcani do smartfona i potykają się o wlasne nogi lub jeżdzą na hulajnogach i innym g. bo po co chodzić. Po co robić cokolwiek jak jest smartfon. Z nimi nic nie zrobimy to co chcecie robić z ich zwierzętami?Data dodania komentarza: 4.10.2024, 10:50Źródło komentarza: Obrońcy zwierząt zebrali dwa razy więcej podpisów, niż potrzebowaliAutor komentarza: czytTreść komentarza: Znowu w piątek i tyle ulic, Sidorska?? Niechjuż te amerykańskie niewybuchy, jada inną trasą. Jakaś ściema. 500metrów, to jest 500metrów i sięga torów, najwyżej, a nie Sidorskiej. Zaplanowane niewybuchy - niech do Jasionki lecą od razu, a nie tędy wozić ten złom, pokojowy: Egipt, Libia, Irak, AfganistanData dodania komentarza: 4.10.2024, 09:34Źródło komentarza: Biała Podlaska. Ujawniono kolejne niewybuchy. Będzie ewakuacja mieszkańcówAutor komentarza: czytTTreść komentarza: Wojska rosyjskie: był zabór (polityka KrólestwaPoslkiego, to stworzyła) to była i rusyfikacja. UniaBrzeska, zaś, to polonizacja. Ponieważ Hrud, to WKL wtedy. Tak, były Święte Dęby. W Prusach, Jaćwierzy, takie drzewa karczowano, razem z ludźmi. UniaBrzeska (i Antyuniabrzeska), to walka religijna o Dusze, Świadomość. Która to informacja, dziś umyka w natłoku innych. W 1974 roku, podzielono populację na Unitów (Katolików) i tych drugich - divideetImpera. Ale Agresorom, coś nie wyszło, ze jeszcze dziś, mają imperatyw, głosić, swoją zapiekłą, zwodniczą naukę. Pokojową, rzecz jasna. Do 1800roku, tutaj była Diecezja Brzesko-Włodzimierska.Data dodania komentarza: 4.10.2024, 09:30Źródło komentarza: Tajemnica "świętych dębów" spod HrudaAutor komentarza: tobiaszTreść komentarza: ja tez lubie pieczone skszydelka i chyba golompki tam zajadali,na popicie sok pomarańczowy był.Ja bym dojechal jakbym wiedzial,a nikt nie dal znac ze brndzie pozywny posilek.Bo ja lubie bardzo golompki,a w sklepie to 8zl kosztyjo i tylko 3 sztuki male,i kapusta zalatuje i malo ,mnie sloika.Mam darmowy pezejast kolejo to zajade i pojem jak dadzo znać kiedy gdzie i na którą trza być,z wojska mam swojo lyzke widelec i noż to wezme ze sobo,zreszto zawsze mam przy sobie,bo zawsze może być okazja do zjedzenia.Przes gazety dajcie znac,Data dodania komentarza: 3.10.2024, 18:41Źródło komentarza: To był czas na odpoczynek, rozmowy i dobre jedzenie
Reklama
Reklama
Reklama