Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 19 października 2024 19:26
Reklama
Reklama

Bialska komenda policji rozbudowana [ZDJĘCIA, FILM]

Zakończyła się rozbudowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Zamościu. Celem przedsięwzięcia było utworzenie miejsca pełnienia służby dla funkcjonariuszy nowo utworzonych zamiejscowych siedzib kompanii Oddziału Prewencji Policji w Białej Podlaskiej oraz w Zamościu.
Bialska komenda policji rozbudowana [ZDJĘCIA, FILM]
Łączna kwota obu inwestycji wyniosła ponad 20 mln złotych

Autor: KWP Lublin

- W ostatnich latach oprócz zadań ustawowych, czyli zatrzymywania przestępców, reagowania na wykroczenia, wspierania społeczności lokalnych, policjanci mierzą się z zapewnieniem bezpieczeństwa na wschodniej granicy w związku kryzysem migracyjnym oraz wojną w Ukrainie. Zadania, które stanęły przed polską policją, zostały rozszerzone zatem o konieczność działań zmierzających do zachowania bezpieczeństwa na terenach przygranicznych - mówi nadkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. 

Umiejscowienie w Białej Podlaskiej oraz Zamościu sił Oddziału Prewencji Policji ma więc charakter strategiczny, biorąc pod uwagę,  jak cenny jest czas dotarcia w rejon przygraniczny oraz na miejsce interwencji. Mobilność nowo utworzonych kompanii Oddziału Prewencji Policji z siedzibą w Białej Podlaskiej oraz Zamościu stanowi jej dodatkową wartość.

- Na co dzień oddziały prewencji stanowić będą realne wsparcie zadań realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej oraz Komendę Miejską Policji w Zamościu. Dodatkowo, w razie potrzeby policjanci OPP mogą zostać sprawnie skierowani  do jednostek ościennych, a czas ich dotarcia na miejsce będzie znacznie krótszy niż z Lublina - zaznacza nadkom. Kamola. 

Nowoczesny, 4-kondygnacyjny budynek

Wykonawcą rozbudowy bialskiej komendy było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budomex Sp. z o. o. z siedzibą w Białej Podlaskiej, z którą została 9 sierpnia 2022 r. została podpisana umowa. Zadanie inwestycyjne zaplanowano w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obejmowało ono rozbudowie skrzydła budynku administracyjno-biurowego położonego przy Placu Wojska Polskiego 23.

W oddanym do użytku 4-kondygnacyjnym budynku zlokalizowane są pomieszczenia biurowe, sala odpraw, szatnie oraz pomieszczenia socjalno-higieniczne, pomieszczenia do odpoczynku, magazyny broni, czyszczenia broni, pomieszczenia magazynowe i techniczne. Powierzchnia użytkowa to ponad 800 mkw.

Podobna inwestycja zakończyła się także w Zamościu. Środki pochodziły z Programu Modernizacji Policji oraz Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego. Łączna kwota obu inwestycji wyniosła ponad 20 mln złotych.

Czym zajmują się OPP?

- Oddziały Prewencji Policji przeznaczone są głównie do działań zespołowych w ramach pododdziałów zwartych. Realizują szereg działań związanych m.in. z ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przywracaniem porządku w przypadku zbiorowego naruszenia prawa. Policjanci  OPP biorą udział w zabezpieczaniu imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych,  reagują na przejawy agresji oraz łamanie prawa. Stanowią również wsparcie dla innych jednostek w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas sezonu turystycznego - wyjaśnia nadkom. Anna Kamola. 

Wszystkie te czynniki miały wpływ na powstanie dodatkowych pododdziałów w strukturach oddziałów prewencji. Dlatego też, na terenie Lubelszczyzny powstały dwie takie kompanie prewencji.  Jedna na terenie powiatu bialskiego, która będzie realizowała zadania na terenie południowo-wschodniej części regionu oraz kompania druga, która powstała na terenie powiatu zamojskiego.  - To pozwoli nam w sposób bardziej efektywny realizować bieżące zadania zarówno w zakresie działań poszukiwawczych osób zaginionych, w zabezpieczaniu imprez masowych, udzielaniu wsparcia w szczególności jednostkom terenowym w codziennej służbie - podsumowuje policjantka. 

Fot. KWP Lublin



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JokerTreść komentarza: Ja to nie wiem ludzie wy naprawdę jesteście tacy głupi ? Jakie lody człowieku wez ty się zastanów masz pewnie z 80 lat i gadasz jak byś miał problem z głowa i nie jesteś z kodnia to po co się udzielasz za dużo czasu masz nie masz zajęć dla emerytów. Widać ze każdy z was tam nie mieszka ale się udziela proponuje zająć się sobą a nie czyjaś miejscowością i pisać głupotyData dodania komentarza: 18.10.2024, 23:15Źródło komentarza: Wycinka pod elektroniczną zaporę na Bugu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Struś-EKSPERTTreść komentarza: A ja zapraszam na stronę dobrowolnego zatwierdzania slubow,dr.nauk seks.licencjat prokurator z prokuratorii wiedeńskiej,Eliasz Struś-Swendzinoga.Posiadam bogaty dorobek naukowy,oczekuję że przyszły prezydent wręczy mi ,przynależne profesury zwyczajne,nadzwyczajne,oraz dodatkowo unijne z brukseli.Data dodania komentarza: 18.10.2024, 19:45Źródło komentarza: „Rozwody kościelne” coraz popularniejsze. Także za sprawą celebrytówAutor komentarza: czyt.Treść komentarza: Ja też się o taki starałem,ale gdzie tam podejścia nie było w czasie komuny.Przemordowałem się jakoś,teraz już nie będę.Data dodania komentarza: 18.10.2024, 19:36Źródło komentarza: „Rozwody kościelne” coraz popularniejsze. Także za sprawą celebrytówAutor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Dlaczego NFZ nie chce zapłacić? Przegrali pieniądze ze składek na loterii u Buddy?Data dodania komentarza: 18.10.2024, 19:23Źródło komentarza: Agata Kaduszkiewicz walczy o życie! Pomóżmy jejAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: [email protected]Data dodania komentarza: 18.10.2024, 00:32Źródło komentarza: „Rozwody kościelne” coraz popularniejsze. Także za sprawą celebrytów
Reklama
Reklama
Reklama