Są to najczęściej prosumenckie instalacje fotowoltaiczne od 3 kVA do 50 kVA mocy z wykorzystaniem systemów dla różnych rodzajów dachów.
- Montuje też systemy naziemne firmy CORAB Sp z o.o. Bliska współpraca z bialskim zakładem energetycznym pozwala w załatwianiu formalności związanych z przyłączeniem do sieci. Budowane instalacje można skredytować w całości lub części, przez banki z którymi posiadamy podpisane umowy o współpracy – mówi współwłaściciel firmy, Rafał Juźko.
Przedsiębiorstwo współpracuje również z firmą Ciepły Kominek ze Sławacinka Starego, która zajmuje się montażem pomp ciepła wypełniając kompleksowo zapotrzebowanie rynku na instlalacje OZE i program „Czyste Powietrze". Rozszerzyliśmy również ofertę o magazyny energii jako odpowiedź na planowany we wrześniu tego roku program wsparcia Mój Prąd 6.0. Zauważyliśmy również spore zainteresowanie na rozbudowę istniejących instalacji – przychodzą do nas także klienci, którzy kupili pierwotne instalacje u innych instalatorów.
– Nasza firma montuje dwa rodzaje instalacji, klasyczną i z optymalizacją mocy wykorzystując wiodące marki w rynku OZE uwzględniając indywidualne wymagania i propozycje ze strony klientów. Budując instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa i przemysłu jesteśmy w stanie przeprowadzić audyt energetyczny z uwzględnieniem ewentualnych kosztów przebudowania istniejących układów pomiarowych dla niskiego i średniego napięcia. Wykonujemy kosztorysy i projekty techniczne niezbędne dla uzyskania dotacji oraz przyłączenia instalacji fotowoltaicznych – wyjaśnia Piotr Smykowski. – Prowadzimy również eksploatację farm fotowoltaicznych, oraz budowę układow kompenacji mocy biernej poprawiających nie tylko jakość zasilania odbiorców, ale też oszczędności, co przekłada się wymiernie na koszty prowadzenia ich działalności gospodarczych. Natomiast z uwagi na wysokie ceny energii w Polsce dobra instalacja fotowoltaiczna jest nadal świetnym regulatorem rachunków „za prąd".
Firma mieści się przy ul. Handlowej 1 w Białej Podlaskiej.
Napisz komentarz
Komentarze