Jesienna runda bialskopodlaskiej klasy okręgowej przebiegała pod dyktando łukowskich Orląt, które zanotowały trzynaście wygranych, jeden remis (1:1 z Az-Bud Komarówka Podlaska) i jedną porażkę (0:2 z Lutnią Piszczac). Orlęta zmierzają zdecydowanie w kierunku IV ligi i raczej nic nie wskazuje na to, że jeśli wygrają ligę, to zrezygnują z awansu. – Uważam, że od samego początku prezentowaliśmy dobry futbol. Niestety od szóstej kolejki dopadły nas kontuzje. Było nawet tak, że niezdolnych do gry miałem 6-7 zawodników. Przetrwaliśmy ten okres. Zanotowaliśmy jeden remis i jedną porażkę, w obu przypadkach były to dobre mecze w naszym wykonaniu. W dalszej części sezonu gra naszej ekipy bardzo ustabilizowała się i zdobyliśmy, moim zdaniem, maksymalną ilość punktów na te warunki, jakie mieliśmy. Jeżeli nie dopadną nas kontuzje, to myślę, że powinniśmy powtórzyć ten wynik na wiosnę i awansować do IV ligi. Uważam, że liga jest bardzo mocna. Jest dużo wzmocnień, wielu dobrych zawodników zasiliło ligę. Jest przynajmniej osiem ekip, które prezentują dobry futbol i wygrane z nimi nie są łatwym zadaniem. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z zarządem. Dla nas najważniejsze jest, by zostali ci, co są. Oczywiście dobrze by było wzmocnić ekipę 2-3 zawodnikami. Od 15 stycznia ruszamy z przygotowaniami, od lutego planujemy sparingi – podsumował Adrian Świderski, trener Orląt.
Lutnia gra
Miejsce drugie okupuje Lutnia Piszczac. Ekipa, która jako jedyna, i to w Łukowie, ograła Orlęta. Niestety ma do lidera cztery punkty straty, a to za sprawą trzech porażek na własnym stadionie: z Az-Bud 0:1, 1:2 z LKS Milanów i 1:5 z Victorią Parczew. – Jesteśmy zadowoleni z drugiej pozycji w tabeli. Realizujemy nasz pomysł na grę, gramy ofensywnie i chcemy dominować w każdym meczu. Podczas mojej kadencji byliśmy przede wszystkim niepokonani u siebie, w tej rundzie niestety trzy razy przegraliśmy przed własną publicznością. Cieszy fakt, że zdobyliśmy komplet punktów w meczach wyjazdowych. Poziom ligi okręgowej, w mojej opinii, jest coraz wyższy. Na pewno dużą jakość dały rezerwy drużyn Podlasia i Orląt Radzyń Podlaski, wysoki poziom prezentują drużyny Orląt Łuków i Az-Bud Komarówka Podlaska. Rozmowy na temat funkcjonowania klubu w rundzie rewanżowej oraz w przyszłym sezonie dopiero się odbędą. Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to na pewno są one potrzebne. Z powodu kontuzji i wąskiej kadry mieliśmy problem w końcówce sezonu, gdzie zdarzało się, że w meczu mieliśmy jednego lub dwóch zawodników na ławce rezerwowych. Treningi wznawiamy 4 lutego, będziemy trenować w Piszczacu, gdzie mamy do dyspozycji boisko naturalne, boisko sztuczne, halę oraz siłownię. W meczach sparingowych zmierzymy się z drużynami Podlasia II Biała Podlaska, Huraganem Międzyrzec Podlaski, Orłem Czemierniki oraz ULKS Gołąbek. Planujemy jeszcze dwa mecze sparingowe – powiedział Mateusz Kacik, trener Lutni.
Trudne początki
Trzeci na podium jest AZ-Bud Komarówka Podlaska, który zremisował u siebie 1:1 z Orlętami Łuków i na wyjeździe w tym samym stosunku z ŁKS Łazy, przegrał u siebie z LKS Milanów 0:1 i Victorią Parczew 1:3 oraz na wyjeździe z rezerwami radzyńskich Orląt. – Początek mieliśmy trudny. Ciężko nam się było rozpędzić, ale jak już się rozpędziliśmy, to przegraliśmy tylko jeden mecz z rezerwami Orląt. Z całości jestem zadowolony, ale wiem, że stać nas na więcej. Chcemy walczyć o lepsze miejsce niż trzecie. Kwestia walki o awans jest skomplikowana, gdyż wiadomo, że sportowo chcemy wygrać ligę. Pytanie brzmi, czy jeśli ją wygramy, to jesteśmy w stanie sprostać finansowym wyzwaniom w IV lidze. To już pytanie nie do mnie, a do władz klubu. Wiem, że zawodnicy bardzo chcą osiągnąć spektakularny i historyczny wynik dla Az-Budu. W ekipach z Łukowa i Piszczaca jest wiele dobrych zawodników, ale my nie czujemy się na ich tle gorsi. Nie tylko ekipy z czuba tabeli są jakościowe. Na przykład Orzeł Czemierniki ma kilku ciekawych graczy, którzy myślę, że bez problemu mogliby grać przynajmniej ligę wyżej – ocenił jesień Arkadiusz Kot, trener AZ-Bud.
Poza podium
Na miejscu czwartym jesień zakończył LKS Milanów, drużyna, w której występuje Wiktor Niziołek, wybrany przez naszych czytelników piłkarzem września i drugim piłkarzem klasy okręgowej jesienią. Milanów pokonał między innymi na wyjeździe Lutnię i Az-Bud. Na miejscu piątym uplasowała się Victoria Parczew. Co ciekawe, z powodu remontu stadionu parczewianie wszystkie swoje mecze rozgrali na wyjazdach i co za tym idzie, na wiosnę powinni mieć duży handicap w postaci piętnastu meczów przed własną publicznością. W Victorii gra piłkarz jesieni i października w klasie okręgowej, wybrany przez naszych czytelników, Kacper Waniowski. Kto wie, czy parczewianie nie namieszają w czołówce ligi. Na pewno mogą zostać „rycerzami wiosny”.
Na miejscu szóstym jesień zakończyła Unia Żabików. Żabikowianie mieli dobry początek sezonu, później było trochę gorzej, ale cały czas zaliczają się do czołówki ligi. Podobnie jak Orzeł Czemierniki, który zajmuje siódmą lokatę. W składzie Orła występuje piłkarz sierpnia Maciej Orzechowski. Kolejne dwa miejsca zajmują rezerwy Podlasia Biała Podlaska i Orląt Radzyń Podlaski. Na pewno obie ekipy stać na więcej. Wiadomo jednak, że jako zaplecze swoich ekip nie zawsze mogą występować w optymalnym składzie.
Miejsce dziesiąte zajmuje ŁKS Łazy, który ligę rozpoczął słabo, ale z czasem zgromadził wystarczającą ilość punktów, by mieć spokojną zimę. Również spokojny w zimie może być beniaminek LZS Sielczyk. Przewaga nad strefą spadkową jest bardzo wysoka, więc tylko kataklizm mógłby odebrać im utrzymanie.
Od miejsca dwunastego zaczynają się ekipy, które nie mogą być pewne bytu w lidze. Tą grupę otwiera spadkowicz z IV ligi Grom Kąkolewnica. Drużyna po spadku straciła wielu zawodników, stąd trener Robert Różański musi ją odbudować. Wydaje się, że mając takich zawodników w składzie jak Jakub Pryliński, Dawid Kanatek, Jacek Mielnik czy Konrad Łęczycki, nie powinno być z tym kłopotu. Na miejscu trzynastym uplasował się drugi beniaminek Absolwent Domaszewnica, który będzie musiał na wiosnę się napracować, by utrzymać okręgówkę. Na miejscu czternastym rozgrywki jesienne zakończył Sokół Adamów. Klub ma swoje problemy i musi je jak najszybciej rozwiązać, jeśli nie chce spaść do A klasy. Bliżej tego spadku są Unia Krzywda i Kujawiak Stanin, które zamykają tabelę.
Victoria Kacpra
Nasi czytelnicy w głosowaniu na stronie internetowej wybrali piłkarza jesieni w klasie okręgowej Biała Podlaska. Został nim Kacper Waniowski (Victoria Parczew). – Serdecznie dziękuję za wyróżnienie jako najlepszy gracz rundy jesiennej. To dla mnie zaszczyt, który zawdzięczam całemu zespołowi i ludziom związanym z klubem. Wspólna praca i wsparcie kolegów z drużyny to klucz do sukcesu. Dziękuję również kibicom i wszystkim znajomym za oddane głosy. Zobowiązuję się do dalszej pracy i walki o jeszcze lepsze wyniki w nadchodzącej rundzie – powiedział piłkarz Victorii.
Miejsce drugie przypadło w udziale Wiktorowi Niziołkowi (LKS Milanów) - Dziękuje wszystkim którzy na mnie głosowali. Mam nadzieję, że uda się utrzymać dobrą formę do końca sezonu. Gratulacje Kacprowi Waniowskiemu za udaną rundę – podsumował swój sukces piłkarz Milanowa. Trzeci był Rafał Jaworski (Orlęta Łuków). Kolejne miejsca zajęli: Emil Mazurek (LKS Milanów), Maciej Orzechowski (Orzeł Czemierniki), Krystian Osiński (Kujawiak Stanin) i Tomasz Tattus (Lutnia Piszczac).
Meczowe statystyki Orląt Łuków: Gabriel Jakimiński 15/9, Piotr Dajos 15/5, Bartosz Kłoda 15/3, Bartosz Chojniak 15/1, Aleksander Żmuda (br) 15/0, Rafał Jaworski 14/15, Błażej Leszczak 14/2, Igor Siwiec 14/2, Mateusz Wysokiński 13/3, Igor Grzelak 13/2, Mikołaj Szynecki 13/2, Patryk Sierociuk 13/0, Patryk Tomasiak 11/3, Mikołaj Pracz 11/1, Wojciech Kwiatkowski 11/0, Bolesław Świerczewski 10/2, Jakub Trzaskowski 8/0, Paweł Sowisz 7/0, Jakub Bosek 6/0, Mateusz Sokołowski 6/0, Robert Warowny 6/0, Sebastian Sowisz 5/1, Jakub Drosio 5/0, Szymon Łukasiewicz 4/5, Bartosz Młynarczyk 4/0, Mateusz Kąkol 3/0, Bartłomiej Boreczek 2/0, Szymon Mateńka 1/0, Jakub Rybka 1/0.
Meczowe statystyki Lutni Piszczac: Damian Kaczmarek (br) 13/0, Jakub Kuczyński 13/0, Tomasz Tattus 12/11, Dawid Hawryluk 12/5, Adrian Hołownia 12/5, Jakub Magier 12/3, Tomasz Stankiewicz 12/2, Bartłomiej Goździołko 11/2, Jakub Giś 11/1, Norbert Ramotowski 10/2, Adam Wiraszka 10/1, Jakub Fronczek 9/4, Szczepan Felczak 9/0, Igor Chalimoniuk 7/0, Szymon Cyrankiewicz 6/0, Jakub Dobosz 6/0, Jakub Rogulski 5/0, Paweł Lipiński 3/1, Mateusz Kacik 3/0, Bartłomiej Adamski 2/0, Dawid Mućka (br) 2/0.
Meczowe statystyki Az-Bud Komarówka Podlaska: Kacper Borkowski 15/14, Igor Paczuski 15/3, Kamil Bogucki 15/2, Robert Praszczak-Tracz 15/2, Antoni Zieniuk 15/2, Łukasz Bierdziński (br) 15/1, Dominik Derlukiewicz 15/1, Daniel Korol 14/5, Kacper Kania 14/1, Artur Łobejko 14/1, Kacper Zieniuk 13/1, Maciej Klimiuk 13/0, Adrian Snochowski 13/0, Cezary Szymański 13/0, Karol Oniszczuk 9/1, Jan Domański 9/0, Arkadiusz Kot 8/1, Łukasz Samociuk 7/0, Łukasz Barańczuk 6/0, Krystian Matoska 6/0, Grzegorz Szostakiewicz 3/0, Dawid Patkowski 2/0, Szymon Sokołowskin 1/0.
STATYSTYKI:
Najlepszy strzelec: 15 bramek – Emil Mazurek (Milanów), Rafał Jaworski (Orlęta Ł.), 14 bramek – Karol Borkowski (Az-Bud), Jakub Daniłosio (Orlęta II R. P.), 13 bramek – Kacper Waniowski (Victoria), 11 bramek – Jan Bożym (Orzeł), Michał Grochowski (Podlasie II), Krystian Osiński (Kujawiak), Jakub Pryliński (Grom), Tomasz Tuttas (Lutnia), 10 bramek – Jakub Dorosz (Sielczyk), Sebastian Koczkodaj (Unia Ż.).
Klasyfikacja asystentów: 10 asyst – Daniel Korol (Az-Bud), 9 asyst – Wiktor Niziołek (Milanów), 8 asyst – Adrian Hołownia (Lutnia), Piotr Kuźma (Orzeł), Mikołaj Mitura (Orzeł), Bartłomiej Pastuszewski (Sielczyk), Radosław Szustek (Łazy), 7 asyst – Rafał Jaworski (Orlęta Ł.), Mateusz Wysokiński (Orlęta Ł.), 6 asyst – Bartosz Buraczewski (Podlasie II), Michał Błędowski (Sielczyk), Michał Gryczuk (Victoria), Dawid Kanatek (Grom), Kacper Waniowski (Victoria).
Czyste konta: 5 – Łukasz Bierdziński (Az-Bud), Michał Skrodziuk (Podlasie II), 4 – Damian Kaczmarek (Lutnia), Damian Kruczek (Milanów), Aleksander Żmuda (Orlęta Ł.) 3 – Marcin Dzido (Sokół), Kacper Gołacki (Victoria), Krzysztof Stężała (Unia Ż.), 2 – Piotr Adamczyk (Unia K.), Rafał Bocian (Orzeł), Konrad Łęczycki (Grom), 1- Mikołaj Błaszko (Sielczyk), Wiktor Dejneka (Podlasia II), Mariusz Krasuski (Łazy), Paweł Łuszczewski (Sielczyk), Michał Ochnio (Łazy), Barotsz Osiak (Łazy), Karol Ratajczyk (Orlęta II R. P.)
Klasyfikacja kanadyjska: 22 – Rafał Jaworski (Orlęta Ł.) 15 bramek + 7 asyst, 19 – Kacper Waniowski (Victoria) 13+6, 16 – Emil Mazurek (Milanów) 15+1, Jakub Daniłosio (Orlęta II R. P.) 14+2, 15 – Sebstian Koczkodaj (Unia Ż.) 10+5, Daniel Korol (Az-Bud) 5+10, 14 – Karol Borkowski (Az-Bud) 14+0, Piotr Krzewski (Victoria) 8+6, Wiktor Niziołek (Milanów) 5+9.
Statystki przygotował Damian Kaczmarek.
Napisz komentarz
Komentarze