Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 października 2024 01:54

Krople do oczu — jakie wybrać, dlaczego i jak aplikować?

Wzrok to jeden z ważniejszych zmysłów. Oczy narażone są jednak na kontakt z niesprzyjającymi czynnikami środowiskowymi. Wiele z nich może prowadzić do poważnego przesuszenia spojówek, a co za tym idzie — do wywołania stanu zapalnego. W sklepach, drogeriach internetowych czy aptekach można znaleźć specjalne krople do oczu, które skutecznie zapobiegają przesuszaniu się spojówek. Sprawdź, jakie jeszcze krople są dostępne i dlaczego warto z nich korzystać!
  • 04.07.2024 07:40
  • Autor: Grupa tipmedia
Krople do oczu — jakie wybrać, dlaczego i jak aplikować?

Zespół suchego oka okazuje się być bardzo częstym zjawiskiem. Jest to medyczna nazwa dla szeregu objawów, w tym pieczenia, swędzenia, czy nadmiernej suchości gałek ocznych. W takiej sytuacji warto przejrzeć ofertę aptek lub drogerii internetowych, np. https://www.superpharm.pl/optyk/plyny-i-krople/krople-do-oczu.html, gdzie z pewnością znaleźć można skuteczne preparaty zwalczające ten problem lub wspomagające funkcjonowanie z nim.

Rodzaje kropli do oczu

Na rynku znaleźć można nie tylko krople oczu na suchość gałek ocznych, ale również całkowicie inne, bardziej specjalistyczne preparaty. W składzie podstawowych kropli znajdziemy polimery, które zatrzymują wodę na powierzchni oka oraz wodę. Efektywność konkretnych kropli zależna jest ściśle od jakości zastosowanych w produkcji polimerów. Bardzo ważny składnik to kwas hialuronowy, gdyż jest naturalnym komponentem struktury oka. 

W składzie kropli do oczu często znajdziemy również ektoinę, czyli substancję łagodzącą wszelkie stany zapalne, stabilizującą film łzowy oraz łagodząca pieczenie i swędzenie okna. Witamina A jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania oka, dlatego również i ona znajduje się w wielu składach kropel do oczu. 

Świetlik czy heparyna to popularne substancje. Pierwsza z nich posiada właściwości lecznice, odświeża oczy i koi podrażnienia, z kolei druga cechuje się właściwościami nawilżającymi, przyspiesza regenerację rogówki i spojówki.

Jak prawidłowo zaaplikować krople do oczu?

Decydując się na krople do oczu, warto przejrzeć produkty dostępne na stronie https://www.superpharm.pl/blog/zaczerwienione-i-swedzace-oko. Oferta jest bogata i na pewno każdy zainteresowany znajdzie coś na swój problem.

Jak jednak aplikować krople do oczu, kiedy już zostaną zakupione? Krople powinny być stosowane spokojnie i bez jakiegokolwiek pośpiechu. Z początku może się to wydawać trudne, jednak ćwiczenie i jak najwięcej praktyki uczyni z Ciebie mistrza. 

Krótka instrukcja aplikowania kropli do oczu:

  • odchyl głowę do tyłu, można ją też swobodnie oprzeć o krzesło;
  • lekko rozchyl powieki kciukiem oraz palcem wskazującym, to znacznie ułatwi dotarcie produktowi do worka spojówkowego;
  • zachowaj odpowiednią odległość aplikatora od powierzchni gałki ocznej, zazwyczaj mowa o 1-2 centymetrach;
  • krople powinny spadać jak najbliżej kącika oka.

Jak widać, cały proces aplikacji nie jest zbyt trudny czy skomplikowany. Najtrudniejszym momentem jest opanowanie naturalnego odruchu, kiedy kropla wpada do oka. Powieki chcą się zamknąć, jednak należy trzymać je otwarte, by produkt dostał się tam, gdzie zadziała odpowiednio na nawilżenie oczu. 

Artykuł sponsorowany