Kiedy zamiennik obroży na kleszcze dla kota jest potrzebny?
Ochrona przed pasożytami zewnętrznymi jest jednym z podstawowych obowiązków każdego opiekuna kota. Profilaktyka pozwala uniknąć groźnych chorób odkleszczowych, które mogą prowadzić nawet do śmierci czworonoga. Niestety, nie u każdego kota można korzystać z obroży przeciwkleszczowej.
Koty z dłuższą sierścią, zwłaszcza rasowe, które regularnie jeżdżą na wystawy, nie powinny nosić obroży, która może odkształcać i filcować futro. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do noszenia obroży są różnego rodzaju objawy alergii na składniki czynne i dermatozy, które pojawiają się u kota po kontakcie z substancją. W takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej ściągnąć obrożę i wprowadzić zamiennik, np. w formie tabletki na kleszcze dla kota. Zamiennik warto rozważyć również w przypadku kotów bardzo aktywnych i wychodzących, ze względu na ryzyko zahaczenia i zgubienia obroży podczas przechodzenia przez zarośla czy wąskie przejścia.
Tabletki na kleszcze dla kotów - zamiennik dla obroży
Dla kotów, które nie mogą korzystać z obroży na kleszcze oraz właścicieli, którzy szukają innego rozwiązania dla swoich czworonogów, świetną opcją są tabletki przeciw kleszczom dla kotów. Zapewniają one ochronę przed pasożytami zewnętrznymi przez okres 4 tygodni, są łatwe w użyciu i bezpieczne. Dzięki dodatkom smakowym tabletki, takie jak AdTab są doskonale tolerowane nawet przez wybredne koty, co potwierdziły testy smakowitości, w których 100% kotów bez problemów zaakceptowało tabletkę.
Jest to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo skuteczne rozwiązanie, które sprawdzi się u niemal wszystkich kotów, bez względu na rodzaj szaty, problemy dermatologiczne, poziom aktywności czy częstotliwość kąpieli. Po zażyciu tabletki przez kota substancja czynna dostaje się do krwiobiegu. Gdy dojdzie do ukąszenia przez kleszcza, pasożyt doznaje paraliżu, a następnie umiera w wyniku kontaktu z trucizną. Co istotne, podobnie jak obroże przeciwkleszczowe, tabletki można kupić nie tylko u lekarza weterynarii. Są dostępne bez recepty również w sklepach zoologicznych czy innych punktach wpisanych na listę Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.