- Doroczny konkurs Spomleku trwa okrągły rok, a udział w nim biorą wszyscy dostawcy surowca – ponad 1100 osób. Punkty przyznawane są za jakość mleka i jego parametry, wydajność na podstawie oceny wartości użytkowej bydła, współpracę z działem zaopatrzenia rolników i staż dostaw mleka do spółdzielni – informuje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy SM Spomlek.
- Zmagania podzielone są na cztery etapy. Po każdym z nich z konkursu odpada 25 proc. gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do finału wchodzi 15 gospodarstw z każdej grupy. Kategorii jest trzy: „Gospodarstwo małe” - produkujące od 50 tys. do 200 tys. litrów mleka rocznie, „Gospodarstwo średnie” od 200 do 360 tys. l mleka rocznie oraz „Gospodarstwo duże” produkujące powyżej 360 tys. litrów mleka.
W tym roku, z uwagi na szczególną sytuację epidemiczną, nie odbyła się tradycyjna gala finałowa, ale konkurs udało się przeprowadzić i rozstrzygnąć. - Wierzymy, że dzięki konkursowi zmienia się wizerunek polskiej wsi. Ten rok jest wyjątkowy, wyniki konkursu ogłaszamy dużo później niż zazwyczaj, ale cieszy mnie bardzo fakt, że nagrody główne jadą do każdego oddziału naszej mleczarni: do Radzynia Podlaskiego, Młynar i Chojnic - mówi Agnieszka Kamela, dyrektor skupu SM Spomlek. (...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września
Napisz komentarz
Komentarze