Wychowanków Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Radzyniu Podlaskim z siedzibą w Maryninie radzyńscy nauczyciele z SP 1 i Zespołu Szkół Zawodowych kształcili przed wprowadzeniem gimnazjów. Jednak gdy w 2000 roku wprowadzono nowy typ szkoły między podstawówką a nauczaniem średnim, żadna z placówek w Radzyniu nie zgłosiła chęci kształcenia na poziomie gimnazjalnym młodzieży z Marynina. Wyzwania podjęło się Publiczne Gimnazjum im. Michała Lisowskiego w Czemiernikach. Teraz okazuje się, że współpraca nauczycieli gimnazjum z OHP zakończy się z chwilą wygaszenia szkoły. Od września wychowankowie ośrodka w Maryninie, kończąc klasę 6-tą podstawówki, rozpoczną kształcenie w klasie 7-mej z nową kadrą.
- To będzie płynne przejście, będą wygasać klasy z gimnazjum w Czemiernikach na rzecz klas szkoły podstawowej w Radzyniu Podlaskim – mówi Piotr Gawryszczak, komendant wojewódzki OHP w Lublinie. I dodaje, że skoro OSiW OHP mieści się w Radzyniu Podlaskim, to logiczna jest współpraca ze szkołą w Radzyniu. – Związanie się umową z organem prowadzącym w Radzyniu Podlaskim będzie bardziej funkcjonalne – argumentuje komendant wojewódzki OHP.
Z zawartego porozumienia cieszą się również władze Radzynia Podlaskiego, nie kryjąc, że ta umowa rozwiązuje problemy kadrowe w miejskiej oświacie, po wprowadzeniu reformy.
Joanna Danielewicz
Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 15.
Napisz komentarz
Komentarze