- Uważamy dożynki za niezwykle udane. Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem i życzliwością mieszkańców Huszlewa i okolic. Kilkaset osób odwiedziło nasze stanowisko. W tym czasie rozdawaliśmy do degustacji napoje, które produkujemy w naszym zakładzie. Wydaliśmy ich kilkaset, nasz gest spotkał się z uznaniem lokalnej społeczności. To też pozwoliło zainteresować mieszkańców gminy tym, czym się zajmuje Krynica Vitamin. Zakład nieustannie rozwija się, stąd nasze potrzeby rekrutacyjne. W czasie dożynek pozyskaliśmy kilkadziesiąt osób, które są zainteresowane pracą w firmie i zostawiły swoje dane kontaktowe. W najbliższym czasie będziemy do nich dzwonić i rozmawiać na temat ewentualnej dalszej współpracy – mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik Krynicy Vitamin. Dodaje, że podobne spotkania zakład planuje organizować systematycznie.
- W związku z rozbudową zakładu i zwiększaniem możliwości produkcyjnych zatrudniamy pracowników w wysoko specjalizowanych zawodach jak automatyk, mechanik, operator wózka widłowego z uprawnieniami UDT, pracownik laboratorium, operator linii rozlewniczej. Kandydatkom i kandydatom oferujemy stabilne zatrudnienie i możliwości rozwoju w strukturach Zakładu – przekazuje Mirosław Michalski, dyrektor zasobów ludzkich w Krynicy Vitamin. Krynica Vitamin to firma wielokrotnie nagradzana. W lipcu otrzymała nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategorii „Lider Przedsiębiorczości”. Nagrodę wręczył ówczesny prezes BPIG Leszek Horeglad i prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Krynica Vitamin bierze też udział w konkursie Niedźwiedzie Biznesu tygodnika „Słowo Podlasia” i Związku Przedsiębiorców Pracodawców Podlasie.
Nowa hala
Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ponad 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, z czego hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2, natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Jesienią Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2. Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. W 2020 r. Krynica Vitamin wyprodukowała na południowym Podlasiu 457 milionów sztuk napojów.
Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. To efekt rocznego kontraktu z PGE Obrót, spółką zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii m.in. dla firm. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin, co pozwoliłoby zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych. Spółka realizuje szereg projektów proekologicznych. Planuje zainwestować ok. 10 mln zł w dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków, ale decyzja jest uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzje organów znacznie wydłużył się z powodu pandemii koronawirusa. Rozbudowa oczyszczalni pochłonęła w poprzednich latach 5 mln zł. Krynica Vitamin nieprzerwanie inwestuje w modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych oraz urządzeń do pakowania.
Napisz komentarz
Komentarze