Rozstrzygnięcie III Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną miało miejsce w Muzeum Wsi Lubelskiej. Wpłynęło 1000 zgłoszeń z całego województwa. 450 prac zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.
Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach tematycznych: pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną, pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną, palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną oraz palma wielkanocna wykonana techniką współczesną.
Czytaj także: Stół wielkanocny i święconka będą w tym roku znacznie droższe
W finale konkursu rywalizowały również wytwory przedstawicielek z gminy Kąkolewnica. Zauważone przez jurorów zostały dwie prace, w dwóch różnych kategoriach. Obie przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Olszanki” z Olszewnicy. Ich prace wyróżniono w kategorii pisanek wykonanych techniką współczesną i w kategorii palm tradycyjnych.
W konkursie gmina reprezentowana była łącznie w trzech kategoriach: w kategorii pisanek tradycyjnych swoje prace przedstawiała Agnieszka Kondraszuk z Turowa; w kat. pisanka współczesna – Jadwiga Kłopotek z Brzozowicy Dużej i Koło Gospodyń Wiejskich „Olszanki” z Olszewnicy; a w kat. palmy tradycyjne – Koło Gospodyń Wiejskich „Olszanki” z Olszewnicy, Koło Gospodyń Wiejskich z Wygnanki, Koło Gospodyń Wiejskich „Jarzębina” z Brzozowicy Dużej.
Czytaj także: Chcesz wykonać palmę wielkanocną i pisanki? Podpowiadamy, jak to zrobić
Napisz komentarz
Komentarze