Zakończył się cykl dydaktyczny dedykowany w roku szkolnym 2021/2022 Akademickim Liceom w Białej Podlaskiej i Terespolu, w których są prowadzone oddziały przygotowania wojskowego. - Z obydwoma szkołami mamy podpisane umowy. Podsumowaniem współpracy było wydarzenie pod nazwą „Twierdza”, które odbyło się w jeden z weekendów - mówi Marcin Korowaj, prezes zarządu Fundacji Combat Alert.
Z kolei 28 sierpnia podczas wydarzenia Wystrzałowe Miasto w Terespolu członkowie organizacji proobronnej Combat Alert będą prowadzić stanowiska promujące organizację. Do Combat Alert będą mogli dołączyć mieszkańcy Terespola i regionu.
- Do tej pory nie prowadziliśmy rekrutacji wśród mieszkańców. Teraz każdy kto ma polskie obywatelstwo i skończone 18 lat może do nas dołączyć. Myślę, że zapisy do Combat Alert będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Wszyscy którzy kochają mundur, albo interesują się militariami będą mogli się zapisać – zaznacza Marcin Korowaj.
Nie ma górnej granicy w regulaminie zapisów. - Członkowie mają możliwość wyjazdów na szkolenia poligonowe kilka razy w roku, więc jest to bardzo atrakcyjna oferta - zachęca prezes zarządu Fundacji Combat Alert.
Dodaje, że po dołączeniu członkowie mają raz do roku przekazywany nieodpłatnie sprzęt wojskowy. Mogą uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a także legalnie poruszać się w mundurze polskiego wojska, mają też zorganizowaną siedzibę, gdzie mogą inicjować swoje działania. Zyskują też skróconą ścieżkę rekrutacji do wojska. W tym sensie, że do wojska przychodzą już z pewnym doświadczeniem, zyskują też w systemie punktacji wojskowej z racji bycia członkiem certyfikowanej organizacji proobronnej posiadającej obustronne porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej. - Jest to ważny argument za takim rekrutem – podkreśla Marcin Korowaj.
W tym roku przeprowadzono 10 szkoleń dedykowanych młodzieży z klas akademickich z ALO w Terespolu i ALO w Białej Podlaskiej, były to szkolenia stacjonarne, jednodniowe oraz jedno weekendowe. - Szkolenia odbywały się z medycyny pola walki, bronioznastwa, rozpoznania, survivalu militarnego. Cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Młodzież w ramach dołączenia organizacji proobronnej otrzymała nieodpłatnie hełmy. Obecnie w ośrodku poprawiane jest ogrodzenie i tworzony jest poligon, na przestrzeni 3 hektarów. Od początku września będzie można już korzystać z pasa kondycyjnego na poligonie – wyjaśnia.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknik
PRZECZYTAJ TAKŻE: Święto Wojska Polskiego: Wystrzelili salwę honorową
Napisz komentarz
Komentarze