Na dożynki parafialno-gminne przybyli przedstawiciele aż 9 sołectw, które uczestniczyły wraz z mieszkańcami w uroczystej mszy dziękczynnej. - Dożynki są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego - mówi wójt Grzegorz Arasymowicz.
Czytaj także: Łomaskie święto plonów za nami. Było wiele atrakcji!
Przyniesione wieńce dożynkowe wzięły też udział w konkursie. - Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie wieńce były przepiękne, misternie wykonane, z wieloma detalami, wykonane z przeróżnych zbóż, ziół i owoców - wylicza wójt. Ostatecznie pierwsze miejsce na najpiękniejszy wieniec zajęło sołectwo Sarnaki, drugie miejsce zajęło sołectwo Chybów, natomiast trzecie miejsce zajęło sołectwo Chlebczyn. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniej udekorowane stoisko. Tytuł ten powędrował do sołectwa Rzewuszki.
Tegoroczne dożynki gminno-parafialne uświetnił festyn integracyjny pn. "Gmina Sarnaki się bawi! ". Na scenie zaprezentowały się m. in. zespoły działające przy miejscowym ośrodku kultury. - Można było usłyszeć m.in. muzykę filmową w wykonaniu zespołu mandolinowego a także posłuchać piosenek ludowych w trzygłosowym wykonaniu zespołu Aura – relacjonuje Magdalena Rudnik, dyrektorka GOK.
Czytaj też: Rolnicy z powiatu parczewskiego dziękowali za plony
Publiczność do łez rozśmieszył kabaret Świerszczychrząszcz, za co artyści otrzymali gromkie brawa. Podczas wydarzenia nie zabrakło animacji i zabaw dla dzieci poprowadzonych przez wolontariuszki oraz pracownice GOK i biblioteki. Na placu zaprezentowały się lokalne rękodzielniczki oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Sarnak, Hołowczyc i Borsuk.
Tego dnia odbyło się również Narodowe Czytanie Ballad i Romansów. - Na placu stanął specjalny namiot, w którym każdy chętny mógł dołączyć do akcji i przeczytać wybrany utwór – wyjawia dyrektorka GOK.
Gwiazdą wieczoru były zespoły muzyczne z nurtu polskiej muzyki tanecznej – Viesna i Maxx Dance. I mimo, ż wieczór nie należał do najcieplejszych to pod sceną bawiło się wielu mieszkańców. Imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego - Mazowsze serce Polski, Słowo Podlasia sprawowało patronat medialny.
Przeczytaj:
- Wybudują żłobek w Łosicach
- Oficjalnie rozpoczęli rok szkolny. Najlepsi otrzymali nagrody
- Zniszczony plac zabaw - mieszkańcy domagają się remontu
- Orkiestra zagra do tańca! Poczujecie klimat dawnej Warszawy
- Była na spacerze z psem. Ktoś go śmiertelnie postrzelił
Napisz komentarz
Komentarze