Uroczystego odsłonięcia muralu dokonano 25 września. Tego dnia na teren szkoły licznie przybyli wychowankowie, uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO w Chotyłowie, rodzice, władze i mieszkańcy gminy oraz goście. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki Magdalena Artecka.
Uczniowie szkoły w montażu słowno-muzycznym przybliżyli zebranym postać patrona Tadeusza Kościuszki. Imprezę z okazji odsłonięcia muralu swoim śpiewem uświetnili: Michalina Artecka – absolwentka szkoły, a obecnie studentka I roku aktorstwa Krakowskiej Akademii w Krakowie oraz Kapela Ludowa Lubartowiacy z Lubartowa. O to, aby goście nie odjechali głodni, zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Chotyłowie. Panie ugościły wszystkich zgromadzonych pysznymi smakołykami.
– Celem powstania tego dzieła artystycznego było rozbudzenie patriotyzmu wśród uczniów i mieszkańców naszej wsi i gminy. Myślimy, że taka forma jest nowoczesna i mocno przemawia do ludzi reprezentujących różne pokolenia. Tadeusz Kościuszko to patron naszej szkoły od początku jej istnienia, czyli od 1961 r. a Kolej, Nadleśnictwo, Cegielnia to jest część naszego lokalnego dziedzictwa, więc zależało nam, żeby młodzi ludzie wzrastali w takim poczuciu, że wyzwania przyszłości i nowoczesność, w żaden sposób nie kłócą się z szacunkiem i dumą w stosunku do przeszłości – wyjaśnia dyrektor szkoły Magdalena Artecka.
Mural wykonała firma Wallart we współpracy z artystkami: Dorotą Borowską, Justyna Szeligą oraz Dashą Trushą. Malowidło ukazuje postać Tadeusza Kościuszki i ważne dla lokalnej historii symbole.
CZYTAJ: Złożyliście wniosek na ten dodatek? Można dostać nawet do 1500 zł
Wylicytuj biżuterię pierwszej damy i pomóż Paulince Tarasiuk
Orkiestra dęta z Kodnia gra już od 95 lat. Poznajcie jej historię
Świętowali 100-lecie Koła Bialczan
Warsztaty dla niepełnosprawnych w Makoszce. Poznali pracę aktora-lalkarza
Oto wyniki BO 2023. Najwięcej głosów na ścieżkę przy Akademickiej
Napisz komentarz
Komentarze