Czytelnik 4 listopada jechał pociągiem do Warszawy. Przechodząc przez przejście podziemne w Białej Podlaskiej nagrał filmik dokumentujący jego stan. - Fajnie ze inwestujemy, że oddajemy do użytku nowe miejsca, ale jeszcze może warto zatrzymać się chwilę nad ich utrzymaniem czy wizytówką. Dworzec PKP, przed chwilą oddane przejście podziemne, pierwsze miejsce które widzą podróżni przyjeżdżający do miasta – pisze nasz Czytelnik i dołącza nagrany przez siebie filmik z adnotacją „przejście podziemne Biała Podlaska, godz. 5:35, 4 listopada 2022”:
Dla porównania przesyła też drugi filmik, nagrany dwie godziny później na Dworcu Wschodnim w Warszawie, z dopiskiem: „przejście podziemne Warszawa Wschodnia, godz. 7:35, 4 listopada 2022. - Coś tu jest chyba nie tak… - komentuje przesłane do nas materiały.
Przypomnijmy, że przejście podziemne na dworcu w Białej Podlaskiej zostało udostępnione podróżnym w październiku tego roku. Jak informował wówczas rzecznik prasowy PKP PLK, Karol Jakubowski: – Nowym przejściem podziemnym podróżni mogą dostać się od strony budynku dworca na zmodernizowany już wcześniej peron. W przejściu jest oznakowanie i oświetlenie. Zaplanowano także informacje w języku Braille’a oraz ścieżki naprowadzające. Dla osób z trudnościami w poruszaniu się i ciężkim bagażem są windy.
SPRAWDŹ: Ostatnia tegoroczna korekta rozkładu jazdy pociągów
Teren dworca wciąż jeszcze objęty jest pracami, bo jak dodawał w komunikacie prasowym z października rzecznik Jakubowski, przy budynku stacji kończy się układanie nawierzchni na kolejnym, nowym peronie. – Będą montowane wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i gabloty informacyjne. Od połowy grudnia planowane jest udostępnienie nowego peronu podróżnym – dodawał przedstawiciel PKP PLK.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (CEF). Łączna wartość inwestycji to 736,7 mln zł.
CZYTAJ TEŻ: Odcinek Sidorskiej oficjalnie otwarty. Kolejny w 2024 roku
Niemniej jednak uwagi naszego czytelnika przekazaliśmy rzecznikowi PKP PLK.
- Za stan czystości w przejściu podziemnym odpowiada wykonawca prac na stacji – odpowiada Karol Jakubowski. - W trybie pilnym otrzymał informację o konieczności posprzątania i częstszego sprawdzania stanu czystości w przejściu.
Sprawdziliśmy. Na początku tego tygodnia w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Białej Podlaskiej było czysto. Warto jednak byśmy wszyscy pamiętali, że to jak wyglądają na co dzień przestrzenie publiczne, zależy też od nas.
TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
Napisz komentarz
Komentarze