Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:24
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

18 rodzin z regionu szuka darczyńców. A Weekend Cudów tuż-tuż

W połowie listopada otwarta została Baza Rodzin w programie Szlachetna Paczka. Z naszego regionu zgłoszonych do pomocy zostało ponad 100 rodzin. Obecnie w bazie jest jeszcze 18 rodzin z południowego Podlasia, które wciąż nie mają darczyńców. Ich główne potrzeby to żywność, środki czystości i sprzęt AGD.
18 rodzin z regionu szuka darczyńców. A Weekend Cudów tuż-tuż
Weekend Cudów w ramach Szlachetnej Paczki już za niecałe dwa tygodnie. 18 rodzin z południowego Podlasia wciąż nie ma darczyńców. Zajrzyjcie do Bazy Rodzin

Źródło: Archiwum

12 listopada Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Przypominamy, że aby zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę. Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziecie w zakładce „Jak zrobić Szlachetną Paczkę?”.

Przede wszystkim jednak należy wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Następnie zebrać osoby, z którymi przygotujemy paczkę. Mogą to być np. nasi przyjaciele, rodzina czy współpracownicy. Następnie skompletujmy listę niezbędnych produktów – listę otrzymamy w mailu, potwierdzającym wybór rodziny. Pamiętajmy przy tym, że ważne jest spełnienie potrzeb wskazanych przez rodzinę jako kluczowe (są one wyróżnione w każdym z opisów rodziny). 

PRZECZYTAJ: Mikołaje Słowa Podlasia czekają na Wasze listy. Jest ich aż 40!

W międzyczasie skontaktuje się z nami wolontariusz/wolontariuszka, opiekujący się wybraną przez nas rodziną. Gdy już skompletujemy paczkę, zapakujmy ją – nie zapomnijmy, że to prezent, więc obok mocnych kartonów i taśmy klejącej, przyda się również ozdobny papier. Później pozostaje nam dostarczenie paczki do odpowiedniego magazynu (przypisanego do wybranej rodziny). Jego adres i godziny otwarcia znajdziemy w wiadomości, którą otrzymamy po wyborze rodziny. Jeśli wśród potrzeb rodziny znajdują się rzeczy wielkogabarytowe czy inne, wymagające specjalnej dostawy, umów się z wolontariuszem, opiekującym się rodziną na najlepszy sposób ich dostarczenia.

W naszym regionie jak co roku wolontariusze Szlachetnej Paczki będą działać w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Parczewie i Sławatyczach. W tym roku Weekend Cudów odbędzie się w dniach 10-11 grudnia.

W Białej Podlaskiej tegoroczną liderką jest Julia Chaciówka. Bialski rejon w tym roku liczy 10 wolontariuszy, do pomocy zostało zgłoszonych ok. 50 rodzin. – Niestety, jeszcze nie wszystkie rodziny mają swoich darczyńców. Rodzin jeszcze przybędzie, liczymy, że darczyńców również. W tym roku wśród najczęściej wymienianych potrzeb jest żywności oraz obuwie i odzież na zimę – informuje bialska liderka. Z Rejonu Biała Podlaska jeszcze aktualnie 4 rodziny szukają darczyńców, a w najbliższym czasie w Bazie Rodzin pojawi się kolejne 4. 

CZYTAJ TEŻ: Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Tegoroczny magazyn Szlachetnej Paczki w Białej Podlaskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie znajdował się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Akademickiej 8.

W Rejonie Sławatycze w Bazie Rodzin jest jeszcze 6 rodzin bez darczyńców, a w Międzyrzecu Podlaskim na darczyńców na stronie internetowej czeka 1 rodzina. 

Przypomnijmy, międzyrzecki rejon liczy 12 wolontariuszy, a tegorocznym liderem jest Paweł Wasiluk. –  Nie jest nas dużo, ale na pewno damy z siebie 100 procent, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zresztą nasza praca i przygotowania do Weekendu Cudów idą zgodnie z planem, wręcz wzorowo. Do początku grudnia przyjmujemy jeszcze zgłoszenia rodzin, więc na pewno będzie ich ostatecznie ponad 20. Staramy się do wszystkich dotrzeć, by nikt nie został bez pomocy – mówił nam niedawno międzyrzecki lider. 

W Rejonie Parczew na wsparcie w Bazie Rodzin czekają aktualnie jeszcze 2 rodziny. Tutaj liderką drugi rok z rzędu jest Aneta Szewczyk, a działa 6 wolontariuszy. 

– W tej edycji rodziny nie mają zbyt wygórowanych potrzeb. Głównie jest to żywność z długim terminem ważności. To jest bardzo smutne, że w XXI wieku niektórych rodzin nie stać na zakup podstawowych produktów niezbędnych do życia. Ale taka jest rzeczywistość, ceny żywności w ostatnim czasie tak pogalopowały, że zakup takich rzeczy jak mąka, olej, cukier stanowi dla tych najuboższych problem – przekazywała nam niedawno Aneta Szewczyk.

W tym roku ponownie liderką Szlachetnej Paczki w Rejonie Radzyń Podlaski jest Katarzyna Łubik. – W tej edycji mamy pięcioro wolontariuszy, dwóch mężczyzn i trzy kobiety. W tym roku w naszym rejonie zgłoszonych zostało 17 rodzin. Znaleźliśmy już część darczyńców – przekazuje radzyńska liderka. W Bazie Rodzin znajduje się obecnie 5 rodzin, które wciąż czekają na darczyńców

Kluczowe potrzeby rodzin to żywność, odzież, środki czystości. Niektórzy potrzebują też sprzętów AGD jak pralka czy lodówka. Szczegółowe opisy rodzin znajdziecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl

PRZECZYTAJ: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama