Zakończył się projekt "Puls hip-hopu", realizowany w ramach programu Erasmus+ w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy we współpracy z organizacjami z Francji i Łotwy. Celem było przełamanie złych stereotypów o kulturze hip-hopowej.
Projekt trwał od 8 maja do 3 lipca. Wzięła w nim udział 36-osobowa grupa pasjonatów z Polski, Łotwy i Francji wraz z liderami. Głównym celem projektu było m.in. szukanie przyczyn niewłaściwego postrzegania hip-hopu i powstałych stereotypów o tej kulturze, zwalczanie uprzedzeń czy promowanie dialogu międzykulturowego. Jeszcze przed rozpoczęciem projektu, w krajach uczestników trwały kilkutygodniowe przygotowania. A potem młodzież integrowała się podczas gier i zabaw. Prezentowała swoje umiejętności związane z hip-hopem, przeprowadzała sondy o jego postrzeganiu, odbywały się dyskusje o kulturze hip-hopowej, a uczestnicy zastanawiali się nad sposobem przełamania stereotypów o tej muzyce.
– Projekt udał się, spełnił nasze oczekiwania i dał młodzieży dużo do myślenia. Zaraził ich pozytywną energią. Z jednej strony chcieliśmy ich zintegrować, a z drugiej pokazać, jak wspólnie można zrobić coś twórczego, związanego z ich zainteresowaniami. Cieszy fakt, że w projekcie uczestniczyło dużo ludzi z Białej Podlaskiej, na przykład podczas lipcowego koncertu na placu Wolności, gdzie prezentowano projekt – mówi Karol Sudewicz, dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Więcej dowiesz się z papierowego i elektronicznego wydania Słowa, nr 39
Maciej Maciejuk
Napisz komentarz
Komentarze