W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- Tysiące osób zamarło 25 maja na wieść o śmierci dr. Riada Haidara. Był ich lekarzem, lekarzem ich dzieci, ich dyrygentem w bialskiej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ich wsparciem, ich deską ratunku, ich przyjacielem, ich mentorem... Dla nich wszystkich poświęcił całe swoje dorosłe życie tu w Białej Podlaskiej. Przez te lata był tak bardzo dla nich, że stał się dla każdego z nas – nasz.
- Impas w sprawie sprzedaży działek miejskich pod inwestycje, który trwał od 2021 roku udało się częściowo przełamać podczas majowej sesji rady miasta w ubiegłym tygodniu. Radni zgodzili się na zbycie w drodze przetargu działek przy ul. Elektrycznej. Terenów przy ul. Brzegowej miasto nie może sprzedać.
- W ostatnich tygodniach bialscy archeolodzy wydobyli ciekawe artefakty z wykopaliska na terenie parku Radziwiłłów. Wcześniej przebadali wykopy pod inwestycję na ul. Moniuszki. Teraz weszli z pracami na teren jednostki wojskowej, by szukać śladów po Podlaskiej Wytwórni Samolotów, a dzięki współpracy z holdingiem Karuzela, pozyskują artefakty z dzielnicy przemysłowej. – Mamy już wiele eksponatów do pokazania – przyznaje Mieczysław Bienia, szef działu archeologii w Muzeum Południowego Podlasia.
- Aż cztery firmy z naszego regionu zostały docenione i nagrodzone przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w Warszawie. To Merkury Goławscy s. j., Kociuk Logistics Sp z o.o. z Białej Podlaskiej, Kontur sp. z o.o z Woskrzenic Dużych oraz Sedar Sedar SA z Międzyrzeca Podlaskiego. Nagrodę specjalną zdobyła Akademia Bialska. Wszystkie zostały wręczone podczas uroczystej gali w Hotelu Sheraton Grand Warsaw w Warszawie.
- Po ulewnym deszczu woda z rzeki Bug podmyła drogę wojewódzką nr 816 pomiędzy Sławatyczami a Włodawą. W jezdni jest wielka dziura, a trasa jest nieprzejezdna. Remont drogi ma potrwać około miesiąca.
- Cztery lata temu w Radzyniu Podlaskim odbył się zjazd Związku Rodu Kątskich, związanego z historią Radzynia Podlaskiego. Właśnie powstała publikacja z odbytej wówczas konferencji. Przedmowę do niej przygotował burmistrz Jerzy Rębek, informując, że tematyka sarmatyzmu oświeconego zostanie wyeksponowana w Muzeum Kultury Sarmackiej, które w pałacu Potockich ma się znaleźć.
- Wielkimi krokami zbliżają się Dni Białej Podlaskiej 2023. Będzie mnóstwo ciekawych wydarzeń i imprez towarzyszących, które potrwają aż cztery dni! Każdy, mały i duży, znajdzie coś dla siebie. Na finał zagrają natomiast Piękni i Młodzi oraz Lady Pank. Nie możecie tego przegapić! Mamy dla Was szczegółowy harmonogram dni miasta.
- W Gnojnie, w pobliżu przeprawy promowej, kosynierzy starli się z rosyjskim wojskiem podczas Powstania Styczniowego w 1863 roku. Sto sześćdziesiąt lat później, w tym samym miejscu, odtworzono powstańcze walki. Rekonstrukcję przygotowało stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae z Warszawy. Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Konstantynów.
- W minionym tygodniu w Białej Podlaskiej odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Swoje stoiska wystawiły firmy, instytucje z naszego regionu oraz uczelnie z województwa lubelskiego. Słowo Podlasia objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
- Wojciech Fedoruk z Białej Podlaskiej odwiedził już osiemdziesiąt jeden państw. Podróżować zaczął w 2008 r. Prowadzi bloga o swoich wyprawach, na które jeździ z żoną i dziećmi. Wraz z rodziną odwiedził wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy. Ma córkę w wieku trzech lat i pięcioletniego syna. Jak zaznacza, najważniejsze jest, by przyzwyczaić dzieci do podróży, bo wtedy nie sprawiają problemów podczas wyprawy.
Napisz komentarz
Komentarze