Stowarzyszenie inicjuje właśnie projekt "Zielony Radzyń". Przedsięwzięcie wypełnia spotkania, poznawanie ogrodów, panele dyskusyjne na temat pielęgnacji roślin i ochrony środowiska.
– Przed nami jesień i zima pełne inspirujących i aktywnych spotkań! Cykl dotyczyć będzie wieloletnich nasadzeń, pielęgnacji drzew, kompostowania, ogrodów warzywnych, retencji wody i wielu innych tematów, związanych z przyrodą i jej ochroną – informuje Natalia Granoszewska, jedna z członkiń stowarzyszenia RMM, która jest współorganizatorką przedsięwzięcia.
Klaudia Szczygielska, druga z liderek dodaje: – Na początek, aby zainteresować tematem więcej osób, zapraszamy do konkursu na "Najpiękniejszy Ogród Radzynia", w którym chcemy uhonorować wszystkich zaangażowanych w upiększanie naszego miasta. Wystarczy przysłać zdjęcia ogrodu, rabaty, ogródka kwiatowego lub warzywnego, który stworzyliście pod swoim blokiem, domem, na działce czy na balkonie.
Na fotografie inicjatorki przedsięwzięcia czekają do 25 października. Zdjęcia należy wysłać na adres mailowy [email protected], lub na profil na Facebooku Radzyń Moje Miasto. Każdy uczestnik konkursu otrzyma cebulki kwiatów, a zwycięzcy sadzonki wartościowych roślin.
PRZECZYTAJ TEŻ:
- Radzyńskie książniczki wróciły na ulicę. Zachwycają nowym wyglądem
- Drogi, żłobki i przedszkola. Na co pozyskały pieniądze nasze gminy?
- Dr Gerard przejęty przez Hiszpanów. "Zmiana jest wielką szansą"
– Rozdanie nagród nastąpi jeszcze w październiku. O dokładnej dacie spotkania przy herbacie i pysznym cieście będziemy informować wszystkich uczestników w prywatnych wiadomościach – dodają organizatorki. To właśnie Klaudia i Natalia są inicjatorkami projektu "Zakorzenione”, lubelskiej odsłony ogólnopolskiego programu Fundacji Aktywizacji i Rozwoju FARMa, skierowanego do lokalnych organizacji, które realizują działania prośrodowiskowe z mieszkańcami.
Napisz komentarz
Komentarze