Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 09:05
Reklama
Reklama

WYWIAD SŁOWA. Spółdzielnia Elremet przełamuje stereotypy

Spółdzielnia Elremet została nominowana do tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego w kategorii „Firma”. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest osobom, instytucjom i firmom, które w ciągu minionego roku wniosły szczególny wkład w promocję regionu w kraju i za granicą. O tym, czym dla spółdzielni jest ta nominacja, co obecnie produkuje i na jaką skalę oraz co jest podstawą sukcesu Elremetu z prezesem spółdzielni Krzysztofem Iwanickim rozmawia Justyna Lesiuk-Klujewska.
Reklama
WYWIAD SŁOWA. Spółdzielnia Elremet przełamuje stereotypy
Z prezesem spółdzielni Elremet Krzysztofem Iwanickim o nominacji do tytułu Ambasador Wojwództwa Lubelskiego rozmawia Justyna Lesiuk-Klujewska

Co sprawiło, że Elremet został nominowany do honorowego tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego w kategorii „Firma”?

Reklama

Chciałbym podkreślić, że to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ z całego województwa  nominowane są tylko 3 firmy. W liście gratulacyjnym marszałek województwa lubelskiego napisał, że „działalność firmy w znaczący sposób wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Województwa Lubelskiego w kraju, a także poza jego granicami”.

Co obecnie produkujecie?
 W ostatnich latach Elremet awansował do wąskiego grona największych producentów odzieży dla służb mundurowych w Polsce i jednego z kilku (4) w Polsce dużych producentów tub kosmetycznych.  W obu branżach produkowane są bardzo trudne technologicznie wyroby dla bardzo wymagających klientów.

A produkujemy rocznie ponad 30 mln różnych tub kosmetycznych dla tak znanych marek jak: Dr Irena Eris, Ziaja, Bielenda i in. oraz ok. 200 tys. mundurów, kombinezonów, kurtek, koszul i innych sortów mundurowych dla MON, Straży Granicznej, Policji, Wojsk Specjalnych i innych służb.

Z czego wynikał ten awans, co zmieniło się w Elremecie w ostatnich latach?
Spółdzielnia istnieje już prawie 60 lat, ale ok. 10 lat temu postanowiliśmy podjąć działania, aby w obu branżach dorównać do najlepszych w Polsce, a może i Europie: 
- coroczne potężne działania inwestycyjne zmieniające oblicze firmy,
- równolegle wiele działań nad świadomym budowaniem kultury organizacyjnej firmy i jej wizerunku.
Spółdzielnia sukcesywnie odnawiała bardzo rozbudowany i bardzo drogi park maszynowy w obu branżach oraz poprawiała warunki pracy i estetykę hal i pomieszczeń. Na inwestycje w tym okresie wydaliśmy ok. 20 mln zł, wyremontowano hale produkcyjne i zaplecze socjalne dostosowując je do najwyższych europejskich standardów, oraz zakupiono wiele nowoczesnych maszyn i urządzeń.

Czy to jest podstawą sukcesu Elremetu?
 Podstawą dzisiejszych osiągnięć Elremetu są trzy najważniejsze filary. Pierwszy to wspaniała załoga, to doświadczeni i profesjonalni w swej pracy pracownicy. Zatrudniamy obecnie prawie 400 osób. Ten filar firmy nigdy nie traci na wartości, a wręcz przeciwnie – z upływem lat jest coraz bardziej cenny. Drugi filar to super nowoczesny park maszynowy oraz wysoki standard miejsc pracy i zaplecza socjalnego. Trzeci filar to od wielu lat budowana kultura organizacyjna firmy, która jest wyznacznikiem wielu standardów obowiązujących w spółdzielni i wpływających na jej wizerunek.
A kluczem do szeroko rozumianego sukcesu jest ciągła praca nad doskonaleniem wszystkiego.
Wysokiej klasy maszyny są bardzo ważne, ale teoretycznie kupić je mogą wszyscy, każda firma, dlatego równie ważni a może najważniejsi są ludzie i ciągła praca nad budowaniem świadomości pracowników, ich autentycznego zaangażowania. Tego nie da się kupić, dlatego nad tymi tematami pracują obecnie nawet potężne korporacje. My pracujemy nad tym od co najmniej dekady, ale musi być to proces ciągły. Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej… 
 

Jakie są efekty tych działań dla przeciętnego pracownika?
Jeżeli filary firmy są stale doskonalone, to muszą przyjść efekty w postaci lepszej jakości produkcji, większej sprzedaży i w końcu – bardzo dobrych wyników ekonomiczno-finansowych, które przełożą się na wyższe płace, bardzo dobrą atmosferę i satysfakcję z pracy.
 

W spółdzielniach inwalidów to raczej rzadkość?
Na pewno tak, Elremet przełamuje stereotyp upadających spółdzielni inwalidzkich produkujących banalne produkty, i pokazuje, że Spółdzielnia Inwalidów z Białej Podlaskiej może być bardzo dobrą firmą, produkującą trudne technologicznie wyroby, mieć świetny wizerunek i być wiodącym producentem w Polsce, w obu branżach.

Czy mieszkańcy Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego mogą liczyć na zatrudnienie w Elremecie?
Zdecydowanie tak. Rok zapowiada się równie dobrze jak ubiegły, dlatego chętnie zatrudnimy dobrze szyjące panie do Zakładów Odzieżowych oraz panów na stanowiska operatorów maszyn w Zakładzie Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Student 21Treść komentarza: W wieku 80 lat to mój dziadziuś wykupił sobie miejsce na cmentarzu , oglądał nagrobki , przymierzał i patrzył czy trumny są wygodne. Nie powodował wypadków i nie siadał do auta. 80 lat dobrze ze samolotu nie pilotował. Furmanką strach 80 latkowi dać powozić.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 15:00Źródło komentarza: Biała Podlaska. 80-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliścieAutor komentarza: Student 21Treść komentarza: 80 lat to powinien w domu siedzieć. 80 lat to powinien jeździć wózkiem inwalidzkim jeździć a nie brać się za kierowanie autem. Dobrze że nie zabił młodego chlopaka. 65 lat i powinno się starych dziadków i babki kierować na badania . Słuch, wzrok , psychotesty i psychiatra koniecznie. Takie badania co rok do 70 roku życia i lekarz decyduje. Kończysz 70 lat i bezwzględny zakaz kierowania pojazdami. Już nie długo unia Europejska wprowadzi taki wiekowy zakaz.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 14:55Źródło komentarza: Biała Podlaska. 80-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliścieAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: Analfabetyzm plus zaburzenia psychiczne/wódka/prochy. Dziwne że admin puszcza te rzygowiny.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 13:00Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Nieład na placu odstrasza od rekreacjiAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: By osadzic zatajonego vieplego trzaskina na ,,tronie",zrobią wszystko,dadzą babciowe,dadzą wdowie,dadzą małżenskie ,dadzą wiele by zaglosowal ,,wdzięczny lut".I ludzie jak to ludzie,zagłosują,już mówią,że nikt nie dawał,a tera dobrze bo dają.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Takiego remontu wieży ciśnień nie będzie. Żartowaliśmy!Autor komentarza: chyży wójTreść komentarza: Słyszałem na mieście,że żont pracuje nad zniszką dla rencistow i emerytów na wszelkie alkohole,ma być 50% zniszki ,mysze natychmiast zapoznać i zakumplować sie z takim osobnikiem,a najlepiej osobniczką.😀Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:39Źródło komentarza: Takiego remontu wieży ciśnień nie będzie. Żartowaliśmy!
Reklama
Reklama